Couriers

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Το πρωί ακύρωσα τη μία παραγγελία από το site της F1 που είχα κάνει τέλη Νοεμβρίου. Ετοιμοπαράδοτα προϊόντα και καλά. Η δικαιολογία τους ήταν ότι δεν τους τα έχει στείλει ο προμηθευτής... αυτά που γράφουν ετοιμοπαράδοτα. Τα χρήματα όμως τα έχουν πάρει από τότε.

Τους είπα ότι θα δεχτώ να περιμένω αν μου εγγυηθούν ότι τώρα που άλλαξε η χρονιά δεν θα χρεωθώ τελωνείο λόγω Brexit. Δεν ήξεραν ούτε αυτοί και προχώρησα στην ακύρωση. Να δω πότε θα μου βάλουν τα χρήματα.

Εντωμεταξύ κάτι μάσκες F1 που έχω πάρει από τους ίδιους πάλι Νοέμβριο, έχουν φύγει αλλά δεν έχουν έρθει ακόμα. Θα έχω κάνει το εμβόλιο και ακόμα δεν θα έχω τις μάσκες.
 

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Για δες, η τράπεζα θα σου κρατήσει προμήθεια για να μετατρέψει τις λίρες που θα σου στείλουν πίσω σε ευρώ; Τελευταία φορά που μου έγινε αυτό η Eurobank κράτησε 3 ευρώ.

UPDATE:
Δέμα που μου στάλθηκε από την Αθήνα καμιά βδομάδα πριν τα Χριστούγεννα με ΕΛΤΑ Courier βρέθηκε. Ήταν ακόμα στο τοπικό κατάστημα. Ο αποστολέας το πήρε πίσω και θα μου το στείλει με ΓΕΝΙΚΗ...
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Το σπιτάκι τους...

Και το πακέτο έφυγε δήθεν από το ΚΤΕΠ Αθήνας... για να μου το φέρουν στην Σταμάτα... το υποκατάστημα του Αγ. Στεφάνου προφανώς είναι διακοσμητικό...
Να έβγαινε και γραμμή στο κωλοχανείο τους καλά θα ήταν...

Ποιός ξέρει πόσες ημέρες το είχαν να... ωριμάζει σαν παλιό καλό κρασί στο αεροδρόμιο...


 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
το υποκατάστημα του Αγ. Στεφάνου προφανώς είναι διακοσμητικό...
Πάει αυτό, έκλεισε. Μου έφεραν 2 φορές απο το Σχηματάρι πριν λίγους μήνες. :o
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.453
Reaction score
5.550
Αν πιάσω γραμμή ποτέ στο... καλό μαγαζάκι τους, προβλέπω να μου πούνε, πεταχτείτε να το πάρετε από το κατάστημα αν θέλετε!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Από όλο αυτό το πανηγύρι χάθηκε μόνο μία παραγγελία από adidas που είχε γίνει τέλος Νοέμβρη.
Μόλις πριν λίγο παρέλαβα τη χαμένη παραγγελία! Είχε δηλωθεί χαμένη και από την adidas και είχε γίνει refund και μου είχαν στείλει και εκπτωτικό κουπόνι για επόμενη παραγγελία (που έχει γίνει ήδη) για την αναστάτωση.
Τους είπα να μου πουν τον πιο εύκολο τρόπο για να τα πάρουν πίσω, και εύκολο σημαίνει το πολύ να τα πάω σε ένα κατάστημα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Το βάζω εδώ γιατί έχει το ανάλογο ενδιαφέρον:

 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Χοχοχο!
15 λεπτά μετά τον κούριερ της adidas ήρθε ο UPS και μου έφερε την καφετιέρα που είχα παραγγείλει από amazon.de
Το προϊόν αυτό δεν είχε ημερομηνία παράδοσης στο σύστημα, σε αντίθεση με τον μύλο και μια φρυγανιέρα που παραγγέλθηκαν μαζί, παρά μόνο το μήνυμα ότι μόλις είναι έτοιμο για παράδοση θα σας ειδοποιήσουμε.
Ειδοποίηση δεν έλαβα ποτέ και μέχρι χθες το πρωί που τσέκαρα το στάτους δεν είχε αλλάξει.
Από ότι βλέπω έφυγε χθες το βράδυ από Μαδρίτη και ήρθε πριν λίγο σπίτι. Υπόψη ότι δεν έχω πληρώσει έξτρα παράδοση, έβαλα την απλή, από εμπειρία ξέρω ότι τα ακριβά προϊόντα τα στέλνουν με UPS ότι και να βάλεις οπότε συνήθως δεν πληρώνω την έξτρα γρήγορη παράδοση (που πλέον με τον χαμό που γίνεται δεν σου υπόσχονται νωρίτερη ημερομηνία παράδοσης από την απλή αποστολή).

Άντε παιδιά, στείλτε και τον μύλο να φτιάξουμε καφέ λέμε!
 

Μηνύματα
227
Reaction score
274
Τα αλλα κρατη ειναι ετη μπροστα στις δημοσιες υπηρεσιες.Παραδειγμα
παρηγγειλα απο discogs ενα βινυλιο απο βελγιο. Ο ανθρωπος το εστειλε με απολο ταχυδρομειο αλλα με tracking number.Eφυγε απο βελγιο 18/12
Προχτες του στελνω μνμ και του λεω ενας μηνας περασε και δεν εχει ερθει.Ο ανθρωπος πηγε στο ταχυδρομειο να δει ,εκει του ειπαν οτι απο εκει εχει φυγει και οτι το ταχυδρομειο στην ελλαδα εινα ΓΤΠ.....
Παρολα αυτα του κανανε επιστροφη χρηματων και την αξια του δισκου και τα μεταφορικα,,
Και ο ανθρωπος μου εστειλε μνμ και μου εκανε με τη σειρα του paypal refund, ενω καλιστα θα μπορουσε να το παιξει τρελιτσα. και οχι μονο αυτο αλλα μου ειπε οτι εαν τελικα ερθει κερασμενος ο δισκος απο τα βελγικα ταχυδρομεια χαχα
 



Μηνύματα
2
Reaction score
1
1611315584280.png

νόμιζα έστρωσε η γενική.... περιμένω παραγγελία απο αμαζον de απο 1η ιανουαρίου, ήταν να παραδοθεί χθές 21 στον Βόλο
 

Μηνύματα
842
Reaction score
714
Από collisimo Γαλλία έχει κανείς εμπειρία;
Βρίσκομαι σε αυτή την κατάσταση εδώ και ημέρες και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι φυσιολογικό.
Έχει φθάσει 22 και παραμένει στην ίδια κατάσταση. Να αγχωθώ η να το εκλάβω ως φυσιολογικό; Πείτε μια γνώμη οι έμπειροι γιατί έχω αρχίσει και παραμιλω.
 





Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
σημερα πρωι παρελαβα απο Θεσσαλονίκη με speedex εσταλει μεσα εβδομαδας .. (καθηστερησε η μπαντα να μου στειλει το δισκο... )μαλιστα επειδη κοιμουν δεν ανοιξα... και ξαναηρθαν μετα απο 10 λεπτα...
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Άμα θέλει 40 ημέρες από την Γαλλία φαντάζομαι τι με περιμένει για ένα ανταλλακτικό από την Κίνα.
Κίνα Ιανουάριο και Φεβρουάριο την ξεχνάς.
Γύρω από νέο σεληνιακό έτος δεν είναι να περιμένεις από κει τίποτα
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top