DarkChip3

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Την διαφορα μπορει να την εβελεπες στο μαγαζι που αγαορασες τον 5700 .....
βεβαια τοτε δεννυπηρχε το 1910 ... οποτε δικιο εχεις !!!

Οσον αφορα την αναβαθμηση 1910 = 300 ευρω και καλωδιο 150 ευρω 10μετρο
Οποτε 450 - την πωληση του 963 κανενα 200αρι = 250 ευρω :)

Moλισ δω τις προδεχης μερες το 1910 θα σου πω ...... αν αζιξει με τον προβολεα σου!!!

Θα με ενδιέφερε η γνώμη σου για το 1910, αν και την DENON την φοβάμαι αρκετά!
(ιδιαίτερα μετά από τα προβλήματα με το Α11, και την αργοπορία της ΚΙΝΟΤΕΧΝΙΚΗΣ.
Βέβαια σου μεταφέρω τι έχω διαβάσει κι όχι τι έχω βιώσει! Γιατί οι άνθρωποι στην ΚΙΝΟΤΕΧΝΙΚΗ μπορεί να είναι σωστοί, μην τους βάζουμε και όλους στο ίδιο σακί!!!)

Απ' την άλλη το 963 μάλλον δεν θα το πουλήσω!! Θα το κρατήσω για CDp & SACDp γιατί παίζει πολύ καλά!

Και κάτι άλλο: το καλώδιο DVI (10μέτρων) που έχεις στον 4805 πόσο κοστίζει?
Από που το πήρες?
Και πόσο κοστίζει και το ανταπτοράκι DVI--->M1?

(Τα ίδια σε έχω ρωτήσει και....δίπλα! Μην τα απαντήσεις διπλά!!)
 

Μηνύματα
206
Reaction score
0
Δεν εχω 4805 ..... :)
Το καλωδιο αν δεν κανω λαθος εκανε 160 ευρω to 10μετρο και ο ανταπτορας 90 (αν δεν κανω λαθος !!!).
Τωρα φερανε και κατι Supra dvi-dvi θα τα δω και θα σου πω.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Δεν εχω 4805 ..... :)

Άκη γράψε λάθος!! :oops: :oops: :oops:

Παρεξήγησα τα γραφόμενά σου:
Ανδρονίδης Άκης said:
Νικο γραφω πανω ο 4805 της Infocus με το Α11 της Denon.
Aναλυση 720p απλα σκοτωνει με καλωδιο 10μ dvi-dvi μαρκα Οelibach (καπως ετσι)
με αναταπτορα dvi σε m1.
Βαση μην δωσετε στο καλωδιο αλλα σto dvi σημα που πρεπει να παρει ο 4805 !!!!!
Νόμιζα πως είχες 4805!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Αμα δεν έχεις, συμβιβάζεσαι, αλλιώς πας αμέσως στα καλά και έχεις τη μαγεία της κορυφής.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Αμα δεν έχεις, συμβιβάζεσαι, αλλιώς πας αμέσως στα καλά και έχεις τη μαγεία της κορυφής.
Μιχάλη αν έχεις το χρήμα για:
Κορυφαίο προενισχυτή........
Κορυφαίους Χ7 ενισχυτές............
Κορυφαίο DVDp...............
Κορυφαίο CDp.............
Κορυφαίο DVDAp & SACDp...........
Κορυφαία καλώδια...........
Κορυφαία ηχεία (Χ7)............
Κορυφαία plasma...........
Κορυφαία lcd.............
Κουφαίο projector..........
Κορυφαίο πανί για τον projector...............
Κορυφαίο χώρο για όλα αυτά.................



τότε..........



1)Είσαι δισεκατομμυριούχος..........
2)Πιθανότατα ΔΕΝ τα επέλεξες εσύ όλα τα προηγούμενα γιατί ξέρεις, αλλά απλά επέλεξες με βάση τον τιμοκατάλογο
3)Δεν έχεις (σίγουρα) τον χρόνο για να τα χαρείς...........

:roll: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
[quote="
Να σου πω Άκη γιατί:
1) Το "άπειρο" μάτι μου, τουλάχιστον στην αρχή δεν θα μπορούσε να εκτιμήσει το άριστο από το πολύ καλό! Άρα, του προσφέρω το πολύ καλό και όταν με τον καιρό μου ζητήσει κάτι παραπάνω θα έχω την δυνατότητα να το προσφέρω χωρίς να ξεπουληθώ!! :wink:

2)Η διαδικασία εξέλιξης, είναι σημαντικότερη και πιο εντυπωσιακή από την ίδια την κορυφή! Άλλωστε, το ταξίδι προς την Ιθάκη είναι αυτό που θα μας "φτιάξει" και όχι η ίδια η Ιθάκη!!
Δηλ. θα ήταν λογικό πχ να πάει κάποιος από PUNTO 1.4 σε ALFA ROMEO 156 GTA?
Δεν θα έχανε όλη την μαγεία? Και όταν πολύ σύντομα την βαριόταν........που θα πήγαινε μετά?

3)Απ' την άλλη, αυτό το maximum που αναφέρεις, την στιγμή της αγοράς του 5700 θα μου ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ και ένα νέο DVDp (μέσου κόστους τουλάχιστον άλλα 500 ευρώ) (μιας και το 963SA δεν διαθέτει DVI) αλλά και ένα καλώδιο (10 μέτρων) κόστους 200-300 ευρώ.
Δηλ. θα ΑΠΑΙΤΟΥΣΕ άλλα 700-800 ευρώ για να πάρω μια βελτίωση σημαντική μεν αλλά μη ορατή στα μάτια μου αφού δεν είχα προηγούμενη εμπειρία από βιντ/λέα!
Πως θα μπορούσα να συγκρίνω την βελτίωση όταν δεν ήξερα πως παίζει γενικώς?[/quote]

Οπότε. αυτά είναι....παρηγοριά στον άρρωστο. Αν είχες και εσυ τα χρήματα για την GTA θα την αγόραζες. Τουλάχιστον εγω έτσι θα έκανα.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Mιχάλης said:
Οπότε. αυτά είναι....παρηγοριά στον άρρωστο. Αν είχες και εσυ τα χρήματα για την GTA θα την αγόραζες. Τουλάχιστον εγω έτσι θα έκανα.
Ναι ρε Μιχάλη....
Αλλά ΔΕΝ θα αγόραζα σήμερα την GTA αν εχθές είχα βγάλει το δίπλωμα!!!!

Και σε τελική ανάλυση η GTA είναι για τα αυτοκίνητα, ό,τι και ο 5700 για τους βιντεοπροβολείς!!
Η μεσαία (σχεδόν) καλή λύση!
Και στην περίπτωση της GTA υπάρχουν πιο πάνω αυτοκίνητα όπως: BMW Μ3 & Μ5, AUDI RS6, JAGUAR XK R, MASERATI QUATROPORTE, MERCEDES SL600, PORSCHE 911, FERRARI F430 και ανεβαίνοντας στο....διάστημα υπάρχουν και PORSCHE 911 TURBO, LAMBORGHINI GALLRDO, FERRARI 575M & 612 SCAGLIETTI ή ξεφεύγοντας σε άλλο γαλαξία LAMBORGHINI MURCIELAGO, PORSCHE CARRERA GT & FERRARI ENZO

Το ίδιο συμβαίνει και στα μηχανήματα σπιτιού!
Τα μηχανάκια που σου ανέφερα πριν, αθροιστικά φθάνουν χαλαρά την τιμή μιας LAMBORGHINI MURCIELAGO
Και όταν λέω χαλαρά......όντως ισχύει!
Ρώτα όποιον θες αν σου φθάνουν 325000 ευρώ που κοστίζει η LAMBORGHINI MURCIELAGO, να στήσεις όλα τα προηγούμενα (στις κορυφαίες εκδοχές τους!!)
Ίσως να χρειάζεσαι πολύ περισσότερα!! :roll: :roll: :roll:
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
Παντως αμα ειχες τα χρήματα, θα πετούσες σε όλους τους γαλαξίες. Τώρα αν θα ικανοποιούσαν τις ανάγκες σου ή αν θα καταλαβαινες τις διαφορές ή αν ίσουν ικανοποιημένος αυτό είναι άλλο θέμα. Μάλλον η ικανοποίηση είναι θέμα εγκεφαλικό παρά σημαίνει ότι αυτό που έχεις έχει εξαντλήσει τις δυνατότητές του.
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Re:

Τα λεφτα δεν φερνουν την ευτυχια...
Σωστά............δεν την φέρνουν!!!

Τα λεφτά ΕΙΝΑΙ ευτυχία!! χι,χι,χι...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ή όπως λένε......"Κάλιο πλούσιος και υγιής παρά.........φτωχός και άρρωστος"


Υ.Γ.: ''Dark Lord'' ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.677
Μηνύματα
2.869.798
Members
37.945
Νεότερο μέλος
MORPH
Top