Dell Inspiron Intel Core i5-2410M 2.3 GHz

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Mετα απο φορματ,παρουσιαζει στην διαχειριση συσκευων τα παρακατω.

http://zool-online-shop.com/index.php?route=product/product&product_id=74

Screenshot_1.jpg

Κατεβασα απο εδω τους drivers και το προβλημα δεν λυθηκε.
http://www.amd-drivers.com/

Μου βρισκει και μια αγνωστη συσκευη,αλλα δεν μπορω να την βρω.
Στις λεπτομεριες μου εμφανιζει αυτο.

Screenshot_3.jpg


Εβαλα το Slimdrivers ωστε να βρει αυτοματα τους drivers,και ειχα και εκει αποτυχια.

:(:idk:
 






D

Dimkal

Guest
Αυτό συμβαίνει γιατι αλλαξες λειτουργικό συστημα και δεν αναγνωρίζεται αυτό που δείχνεις.
ΠΟΙΑ συσκευή δεν σου δουλεύει με ρο νεο σου OS
Εχω το ιδιο ,dell με Ι3 και όλα δουλευουν σωστα]
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Αυτό συμβαίνει γιατι αλλαξες λειτουργικό συστημα και δεν αναγνωρίζεται αυτό που δείχνεις.
ΠΟΙΑ συσκευή δεν σου δουλεύει με ρο νεο σου OS
Εχω το ιδιο ,dell με Ι3 και όλα δουλευουν σωστα]
Windows 7 premium ειχε απο την μανα του,premium εβαλα ξανα.
[DOUBLEPOST=1554229938][/DOUBLEPOST]
ΠΟΙΑ συσκευή δεν σου δουλεύει
Η καρτα γραφικων.
 

D

Dimkal

Guest
φανταζομαι με ,SP1, εγω εχω κανει 3 φορες φορματ με windows 7 παντα, κανενα .θεμα, έχεις χαλασει το παρτισιον που εχει τα αρχεια εγκαταστασης;;
Αν και την τριτη φορα εβαλα7 ultimate με 4gb ram 64bit ta 7, ολα τέλεια
 

Μηνύματα
3
Reaction score
12
Φίλε μου είσαι σίγουρος οτι αυτή είναι η κάρτα γραφικών που φοράει το laptop; Bλέπω ότι έχει διπλή κάρτα , καλό είναι να το ψάξεις στο site της dell χρησιμοποιώντας το service tag ή το serial number του laptop για να δείς πια ακριβώς φοράει, μία σειρά μπορεί να φοράει διαφορετικές κάρτες απο laptop σε laptop.
 


Mufasa

Top teaser
Μηνύματα
673
Reaction score
2.149
Κατέβασε αυτό, επίλεξε AMD, ξήλωσε τα μπάντα, κάνε ριστάρτ, βάλε τούτο. Αν δεν, δοκίμασε κι αυτό.

download.jpg


Μου βρισκει και μια αγνωστη συσκευη,αλλα δεν μπορω να την βρω.
Στις λεπτομεριες μου εμφανιζει αυτο.

View attachment 122705

Εβαλα το Slimdrivers ωστε να βρει αυτοματα τους drivers,και ειχα και εκει αποτυχια.

:(:idk:
Εξαφανίζεται το θαυμαστικό;
 

Μηνύματα
63
Reaction score
18
Καλημερα φιλε,
Μια καλη λυση ειναι να χωσεις ολα τα driver σε ενε φακελο, οτι ειναι ραρ η ζιπ να το αποσυμπιεσεις και αστα χημα.
Μετα, οπως βλεπεις απο την πρωτη εικονα σου στην Διαχειρηση συσκευων πατας δεξι κλικ στα κοματια που δεν εχει βρει ακομα και κανεις χειροκηνητη εγκατασταση driver, κατι λεει ενημερωςη;εγκατασταση; δεν ειμαι μπροστα σε υπολογιστη και δεν μπορω να σου πω βημα προς βημα..
Αν δεν καταφερεις τπτ, προσπαθησε πρωτα μεμονομενα ενα ενα να σβησεις οτι «νομιζει» οτι κανει η Microsoft με τα driver που περναει μονη της (ειδεικα στα windows 10, καλο να κατεβασεις ολα τα σωστα driver, του κοβεις το ιντερνετ κανεις το φορματ σου βαζεις τα driver και μετα συνδεεσε στο ιντερνετ) και μετα δοκιμαζεις παλι εγκατασταση χειροκινητα οπως σπυ ειπα αλλη μια φορα.
 


Μηνύματα
63
Reaction score
18
Το driver για τις θυρες usb 3.0 χρειαζεσαι γι αυτο, απο το σιτε του κατασκευαστη θα το βρεις και αν δεν γινεται με εγκατασταση καντο χειροκινητα απο τη διαχειρηση συσκευων!
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Screenshot_1.jpg
Screenshot_2.jpg
Screenshot_3.jpg


Tι κολπα ειναι αυτα που κανει? Παρουσιαζει σε Google chrome,monzilla,Opera το ιδιο θεμα. Σε πολλα σημεια της oθονης βγαζει αυτα τα μαυρα πλαισια. Φευγουν μονο οταν κανω κλικ επανω τους,και οχι παντα.

Screenshot_4.jpg
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Tι γινεται ρε παιδες?
Παμε παλι για φορματ?

Το εμφανιζει συνεχεια το προβλημα οταν παω να βαλω τους κωδικους μου ειδικα σε φορουμ η στο amazon & ebay.
Oταν το εμφανιζει κολλαει και η σελιδα.

Screenshot_2.jpg
 

Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.815
Αν πας για format, δοκίμασε τα windows 10 home ( σε όσα laptops τα έχω περάσει, εγκαθίστανται δωρεάν, χωρίς σπαστήρια ). Μπορείς να τα κατεβάσεις επίσημα απο το site της microsoft. Εκτώς αν έχεις δοκιμάσει και μ'αυτά και είχες πάλι πρόβλημα. Προτείνω τα x86 που συνήθως έχουν τη μεγαλύτερη υποστήριξη στους drivers, εκτώς αν έχεις άνω των 4Gb ram, οπότε πας για 64bit για να τη βλέπουν τα windows.
 

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Αν πας για format, δοκίμασε τα windows 10 home ( σε όσα laptops τα έχω περάσει, εγκαθίστανται δωρεάν, χωρίς σπαστήρια ). Μπορείς να τα κατεβάσεις επίσημα απο το site της microsoft.
Το εκανα εχθες,αλλα στην μεση της εγκαταστασης,εβγαλε μυνημα οτι δεν τα υποστηριζει ο υπολογιστης.
 

Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.815
i5 και δεν το υποστηρίζει ο υπολογιστής; Κουφό! Πόση ραμ έχει το μηχάνημα;
[DOUBLEPOST=1554670740][/DOUBLEPOST]Επίσης, πως προσπάθησες να τα περάσεις; Έτρεξες την εγκατάσταση απο φλασάκι φορτώνοντάς την απο το boot selection πριν μπεις στα windows?
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.495
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top