Denon 3310 και KRK-R6 ηχεία.

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Για χαρά σε όλους...
Νέος στον κόσμο των hi-end συστημάτων έχω χαθεί με την επιλογή ηχείων μετά την απόκτηση του Denon AVR-3310...θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει ακούσει τα KRK-R6 ,αν "πηγαίνουν" για οικιακή χρήση και αν τα χαρακτηριστικά τους υποστηρίζονται από τον ενισχυτή μου...Εκ των προτέρων ευχαριστώ...
 

Μηνύματα
220
Reaction score
1
Καλώς ήρθες στο forum.

Δεν τα έχω ακούσει τα KRK-R6 αλλά αν σου άρεσε ο ήχος τους, μπορείς να τα αγοράσεις, αφού ο ενισχυτής σου υποστηρίζει πολύ πιο απαιτητικά ηχεία από αυτά.

Πόσα τετραγωνικά είναι ο χώρος σου; Σε τι απόσταση ακούς; Ενδιαφέρεσαι για μουσική αποκλειστικά ή και για home cinema;
 

Μηνύματα
4
Reaction score
1
Απάντηση: Denon 3310 και KRK-R6 ηχεία.

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Ο χώρος μου είναι 40τετραγωνικά...Ενδιαφέρομαι για 5.1(και μελλοντικά 7.1) βασικά αλλά σιγά σιγά θα γίνει η σύνθεση .Θέλω να φτιάξω κάτι σωστό αφού είμαι της άποψης ότι δεν αντικαθιστάτε εύκολα αυτός ο εξοπλισμός. Τώρα για τα ηχεία τα krk που ανέφερα καλά φαίνονται αλλά πρώτων δεν μπορώ να τα ακούσω πουθενά και δεύτερων μου την σπάει το κίτρινο χρώμα τους .Για τα ηχεία ψάχνω κάτι που να αξιοποιεί τον ενισχυτή όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται και να ανταποκρίνονται στην τιμή τους…καμιά γνώμη???:137:
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.118
Members
37.936
Νεότερο μέλος
daemon76
Top