Denon avc-3700h περίεργο ήχος από ηχεία.

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Αυτό με τα ups ισχύει σε ότι έχει τελικά στάδια?

Στους AV που είχα στο παρελθόν χρησιμοποιούσα μόνο σταθεροποιητές γιατί κάποια τελικά στάδια ήταν σε λειτουργία.

Τον pro τώρα τον έχω πάνω σε αυτό


Δεν έχω παρατηρήσει κάτι περίεργο....
να υποθέσω ότι και αυτός έχει τροποποιημένο ημίτονο σαν αυτόν που επέστρεψα?
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.513
Reaction score
5.694
Ναι, simulated sine wave είναι και κακής υλοποίησης μάλιστα!
Στην APC αν δεν τα σκάσεις σε μεγάλα bills και πάρεις πολύ δυνατό μοντέλο, δεν κάνεις προκοπή.
Τα προσιτά back up & line interactive τους είναι γτπ όσον αφορά την έξοδο, κάνουν μόνο για non-active pfc κυκλώματα (δηλαδή καλό είναι να μην τα βάλετε καν σε υπολογιστές, εφόσον, μιας και τα περισσότερα μοντέρνα PSU είναι με active pfc circuit )
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Σε προβολέα που είναι πάνω σε ups πειράζει αν δεν είναι καθαρού ημιτονου;
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.513
Reaction score
5.694
Σε προβολέα που είναι πάνω σε ups πειράζει αν δεν είναι καθαρού ημιτονου;
Εδώ είσαι σωστός. Απλά τον χρησιμοποιείς για να κλείσεις σωστά ( να δουλέψει το fan ) φαντάζομαι, όχι για να συνεχίσεις να βλέπεις μέχρι εξάντλησης της μπαταρίας :D
 

Μηνύματα
1.243
Reaction score
1.871
Έτσι ακριβώς. Βέβαια, σε λίγο δεν θα έχω προβολέα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα... :(
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Εδώ είσαι σωστός. Απλά τον χρησιμοποιείς για να κλείσεις σωστά ( να δουλέψει το fan ) φαντάζομαι, όχι για να συνεχίσεις να βλέπεις μέχρι εξάντλησης της μπαταρίας :D
 
Last edited:


Μηνύματα
354
Reaction score
137
Ψάχνω πολύμπριζο ασφαλείας έχετε να προτείνετε κάτι καλό;καιρός να αλλάξω το crystal audio 5ετιας . Είδα του tsakiridi Hercules με φίλτρο και λέω να κάνω την υπέρβαση η να κάτσω στα της μου …το έχει καποιος ;αξίζει ;
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.443
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top