Denon DVD-3910. Διακοπή αναπαραγωγής DVD-AR ακριβώς στα 30 δευτερόλεπτα (!)

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Γειά σας,

Αντάλλαξα πρόσφατα με ένα φίλο ένα DENON DVD-3910 σε άριστη κατάσταση.

Αναπαράγει σωστά κάθε τύπο δίσκου, εκτός από τα εγγράψιμα DVD-A όπου και συμβαίνει το εξής παράξενο.
Ενώ ξεκινάει κανονικά την ανάγνωση του δίσκου, την πλοήγηση στο μενού, την αναπαραγωγή όλων των συμβατικών Audio Streams που είναι στα διάφορα menus/extras, όταν έρχεται η μεγάλη ώρα να αναπαράξει τα High Resolution MLP tracks, ξεκινάει κανονικά η αναπαραγωγή και ακριβώς στα 30 δευτερόλεπτα, πηγαίνει σε "STOP" κατάσταση.
Τερματίζει δηλαδή την αναπαραγωγή εμφανίζοντας στην οθόνη την ένδειξη "STOP".
Όσες φορές και να ξανά προσπαθήσω συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα, με όλους τους εγγράψιμους δίσκους DVD-A που δοκίμασα, και με διαφορετικές μάρκες DVD-R, μονής και διπλής επίστρωσης.

Σε κανονικούς δίσκους DVD-A δε συμβαίνει αυτό, τους αναπαράγει κανονικότατα.

Αν μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν έχει συναντήσει ποτέ αυτό το θέμα ή αν υπάρχει κάποια λύση..?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.850
Reaction score
77.438
λόγω ηλικίας του denon...μήπως έχει κάποια ασυμβατότητα με τα dvd-
και θέλει dvd+ ?
τα dvd να φανταστώ τα γράφεις σε pc?
μήπως θέλει χαμηλότερη ταχύτητα εγγραφής?
 


Μηνύματα
5
Reaction score
0
Έχω δοκιμάσει μονής/διπλής επίστρωσης, DVD-R +R, και τα έχω κάψει με Nero και με ImgBurn, στη minimum ταχύτητα κάθε δίσκου.
Δε έχω κάνει εγώ το Authoring, είναι images.
Επίσης νομίζοντας στη αρχή ότι έφταιγε η κεφαλή, την έχω αλλάξει... αλλά δεν ήταν θέμα Laser τελικά...

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Άν μπορεί κάποιος κάτοχος να δοκιμάσει να αναπαράξει ένα High Resolution MLP Track ενός εγγράψιμου DVD-A...
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.588
Μηνύματα
2.866.601
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top