Disney+


Μηνύματα
1.217
Reaction score
2.029
Τα μενου ειναι της πλακας, χανει τις ρυθμισεις για υποτιτλους ή μεταγλωτισεις και σε καποια παιδικα, παιζει η μουσικη και η μεταγλωτιση απο αλλο επειδοδιο της ιδιας σειρας...
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.123
Η streaming αγορά αντιμετωπίζει την υπέρμετρη αισιοδοξία που είχε δημιουργήσει η περίοδος της πανδημίας.

Οι μέτοχοι με τη σειρά τους ενδιαφέρονται μόνο για το αποτέλεσμα, χωρίς διάθεση και υπομονή για μακροπρόθεσμους πειραματισμούς.

Οι θεατές έχουν κουραστεί στην αναζήτηση περιεχομένου του γούστου τους και δείχνουν ότι δεν είναι διατεθειμένοι να έχουν 2, 3 ή και περισσότερες συνδρομές για να έχουν πρόσβαση στο υλικό του γούστου τους.

Το μηνιάτικο στον πάροχο κοστίζει όσο ένα εισιτήριο σινεμά αλλά ο κινηματογράφος έχει χάσει το μονοπώλιο της διασκέδασης του παρελθόντος. Ένας νέος προτιμά να ξοδέψει 5 ώρες σε Instagram, TikTok, YouTube από το να δει μια ταινία.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Ένας νέος προτιμά να ξοδέψει 5 ώρες σε Instagram, TikTok, YouTube από το να δει μια ταινία.
Ισχύει, και οφείλεται (κυρίως ή μεταξύ άλλων, κατά περίπτωση) σε μια βασική διαφορά των νέων σε σχέση με τους... εχμ... λιγότερο νέους? : short attention span.

Κατ'αυτή την έννοια βέβαια εγώ είμαι πιτσιρίκι, οπότε δεν είναι θέσφατο. :roflmao:
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.818
Reaction score
40.984
Το θέμα είναι ότι πλέον δεν υπάρχουν καλές παραγωγές. Το νετφλιξ κάποτε είχε κάθε τόσο μια καλή(ούτσικη) σειρά ή ταινία, δεν έμενες από περιεχόμενο εκτός και αν ήσουν μπροστά στην οθόνη 10 ώρες τη μέρα. Τώρα πια δεν υπάρχει τίποτα της προκοπής. Θα το είχα κόψει αν δεν έβλεπαν οι υπόλοιποι τις διάφορες χαζομάρες.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.123
Ισχύει, και οφείλεται (κυρίως ή μεταξύ άλλων, κατά περίπτωση) σε μια βασική διαφορά των νέων σε σχέση με τους... εχμ... λιγότερο νέους? : short attention span.

Κατ'αυτή την έννοια βέβαια εγώ είμαι πιτσιρίκι, οπότε δεν είναι θέσφατο. :roflmao:
Μικρός είχα έντονο ADHD και μετά τα εφηβικά χρόνια συντηρήθηκε ως short attention span. Μπορούσα να συγκεντρωθώ μόνο στα πράγματα που μου άρεσαν πάρα πολύ. Όλα τα άλλα (κι όλοι οι άλλοι) ήταν (και είναι) σαν να μην υπάρχουν. Γι' αυτό πάντα προτιμώ την ατάκα από την υπόθεση, if you know what I mean.
 


xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.634
Reaction score
83.123
Το θέμα είναι ότι πλέον δεν υπάρχουν καλές παραγωγές. Το νετφλιξ κάποτε είχε κάθε τόσο μια καλή(ούτσικη) σειρά ή ταινία, δεν έμενες από περιεχόμενο εκτός και αν ήσουν μπροστά στην οθόνη 10 ώρες τη μέρα. Τώρα πια δεν υπάρχει τίποτα της προκοπής. Θα το είχα κόψει αν δεν έβλεπαν οι υπόλοιποι τις διάφορες χαζομάρες.
Είναι το streaming μοντέλο που δεν επιτρέπει τις καλές παραγωγές. Στα καλά χρόνια του κινηματογράφου μια καλή ταινία είχε π.χ. τα έσοδα του Netflix για όλη τη χρονιά και επικρατούσε μία μικρή φιέστα γύρω από την κυκλοφορία της.

Σήμερα, μία αντίστοιχα καλή παραγωγή στο Netflix είναι άλλη μια μονάδα στην online βιβλιοθήκη με περιορισμένο αντίκτυπο στην πλατφόρμα και σχεδόν μηδενικό στο κοινό.

Δεν "αξίζει" τα λεφτά της, άρα δεν υπάρχει λόγος για τη δημιουργία της.
 




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.480
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top