DVD με εργα του Σπαθαρη.(Καραγκιοζης).

Μηνύματα
229
Reaction score
3
Χαιρετω.
Επειδη θελω να βρω τα εργα του Σπαθαρη ,(καραγκιοζης),σε DVD,
εγραψα στο σχετικο μουσειο και μου απηντησαν, οτι δεν υπαρχουν επισημα DVD,αλλα μονο πειρατικα, στο κεντρο της Αθηνας.
Μηπως εχετε καμμια ιδεα, που μπορει να τα βρει κανεις;
Εχω ολα τα βινυλια με τα εργα, αλλα τα ηθελα και σε DVD, για ενα παιδακι.
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Απάντηση: DVD με εργα του Σπαθαρη.(Καραγκιοζης).

ΕΠΕΙΔΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ Κ ΕΜΕΝΑ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΜΕ.
ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: DVD με εργα του Σπαθαρη.(Καραγκιοζης).

Παιδιά δεν γνωρίζω αυτή την πληροφορία αλλα όπως καταλαβαίνεται ακομα και αν την γνώριζα δεν είναι φρόνιμο μεσω του φόρουμ να δινουμε κατευθύνσεις για πειρατικά dvd.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: DVD με εργα του Σπαθαρη.(Καραγκιοζης).

Nikal καλωσόρισες στο site και στην παρεα μας.
Σε παρακαλω ενημερώσου σχετικα με τους κανονισμούς του avsite και απόφευγε στον μέλλoν τα κεφαλαια γράμματα όπως και τους λατινικούς χαρακτήρες.
 

Μηνύματα
229
Reaction score
3
Απάντηση: DVD με εργα του Σπαθαρη.(Καραγκιοζης).

Παιδιά δεν γνωρίζω αυτή την πληροφορία αλλα όπως καταλαβαίνεται ακομα και αν την γνώριζα δεν είναι φρόνιμο μεσω του φόρουμ να δινουμε κατευθύνσεις για πειρατικά dvd.
Δεν διαβασατε καλα τι εγραψα.
Πηρα τηλεφωνο στο Μουσειο, και μου απηντησε ή η γυναικα,ή η κορη του Σπαθαρη,δεν ξερω ποια απο τις δυο, και μου ειπε, οτι ΕΠΙΣΗΜΑ DVD ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ,αλλά αμα ψαξω, θα βρω μαιμου.
Γι αυτο εγραψα κι εδω.
Ετσι κι αλλοιως, τα βινυλια τα εχω, αλλα τα σημερινα παιδακια, δυστυχως, απο τη δικη μας λαθος εκτιμηση, δεν ακουνε πια.Μονο βλεπουν.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Απάντηση: DVD με εργα του Σπαθαρη.(Καραγκιοζης).

Κατάλαβα πολύ καλα τι γράψατε αλλα αυτό δεν αναιρεί σε κανένα σημείο την παραπάνω μου πρόταση.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213



Μηνύματα
3
Reaction score
0
Αυτό το μήνυμα ήτανε η αιτία να γραφτώ στο forum, καθώς τον τελευταίο καιρό ψάχνω κι εγώ μανιακά Καραγκιόζη, κυρίως από Σταθάρη. Είπατε ότι έχετε όλα τα βινίλια; Θα μπορούσατε να αναρτήσετε ένα κατάλογο για να δούμε κι εμείς τι πρέπει να ψάξουμε; Κάτι βρήκα εγώ από παλιές βιντεοκασέτες του Σπαθάρη σε παλιό video club της γειτονιάς μου. Ίσως αν αναζητήσετε βρείτε κι εσείς. Αυτά που βρήκα ήταν:

Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ 3
- Ο Καραγκιόζης καφετζής
- Τα αινίγματα

Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ 4
- Γραμματικός
- Η πεντάμορφη

Επίσης, κάποιες παραστάσεις, πολλές εκ των οποίων αρκετά αξιόλογες, με άλλους παλιούς παραδοσιακούς καραγκιοζοπαίχτες, δημοσίευσε πέρισυ σε VCD ο Ελεύθερος Τύπος. Ήτανε παραγωγές οργανωμένες από το πανελληνίο σωματίο των καραγκιοζοπαιχτών για την ΕΡΤστις αρχές της δεκαετίας του '90.

Τα DVD που προτείνονται σε παραπάνω μήνυμα είναι Σπαθάρης; Αν όχι, ξέρουμε ποιοι παίζουν και αν πραγματικά αξίζουν;
 

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
Τα DVD που προτείνονται σε παραπάνω μήνυμα είναι Σπαθάρης; Αν όχι, ξέρουμε ποιοι παίζουν και αν πραγματικά αξίζουν;
Στο site αν πας στην 9η σελιδα της κατηγοριας dvd θα δεις ολες τισ κυκλοφοριες με τον Καραγκιοζη.

Οι πληροφοριες πχ σε 1 dvd ειναι οπως εδω :


http://www.videosun.gr/dvd.asp?CATEGORY_ID=2&PRODUCT_ID=55138

Μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο για περισσοτερες πληροφοριες
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Ευχσαριστώ πολύ! Όμως δεν λέει κάτι διαφωτιστικό. Πάντως, πιστεύω πως αν ήτανε Σπαθάρης θα το έγραφε, και, εκτός αυτού, θα έλεγαν από το μουσείο στον φίλο που άνοιξε το θέμα για τα DVD αυτά.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Να σας πληροφορήσω για την ύπαρξη ενός forum σχετικό με το Ελληνικό Θέατρο Σκιών το οποίο δημιούργησα πριν 3 εβδομάδες. Θα το βρείτε στη διεύθυνση http://karagiozis.forumgreek.com/. Όσοι πιστοί προσέλθετε!
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.820
Μηνύματα
2.877.170
Members
37.952
Νεότερο μέλος
cruyff
Top