DVD & HD-DVD COMBO DISCS

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
emena mou fenete poli kali idea afta ta combo discs .

to agorazeis to vlepis se dvd me ena upscaling player format kai otan paris hddvd eise etoimos na to deis kai se hddvd :)

 



Μηνύματα
707
Reaction score
0
Πάντως guys όσοι γνωρίζετε από marketing θα μεταφράζετε την κίνηση αυτή σε άριστο "δέσιμο" του καταναλωτή με το επερχόμενο media.
Δηλαδή τσίμπα τώρα το δισκάκι να παίζει κανονικά στο dvd σου, καi αν μεθαύριο έχεις μια συλλογή με 20-30 δισκάκια combo δεν θα μπεις καν στο δίλλημα BD ή HD-DVD. Γκολ από τα αποδυτήρια για τα πρώτα HD-DVD players.
Τόσο καλό marketing...μυρίζει microsoft η στρατηγική σε έμπνευση, σχεδιασμό και εκτέλεση.
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Ναι αλλα η λεπτομερεια οτι ειναι καλουμαι εγω να χρηματοδοτησω αμεσα την στρατηγικη τους.
Και τουλαχιστον εγω δεν υπαρχει περιπτωση να δινω 50%-100% παραπανω γιατι ισως και οταν και αφου στο μελλον....
 

Μηνύματα
707
Reaction score
0
Τι θα πάρεις τότε? Απλό dvd που σε 1-2 χρόνια θα είναι πεθαμένο ή HD-DVD που θα μπορείς να το παίξεις στην καλύτερη περίπτωση σε μερικούς μήνες (που θα είναι πιο προσιτό)?
Με αυτή την κίνηση τακτικής έχεις future-proof ταινιοθήκη.
Εξάλλου 100% πάνω σε τιμή είναι μόνο σε σχέση με το dvd, όμως αυτό είναι "άλλο φρούτο" και δεν συγκρίνεται. Σε σχέση με τις τιμές των απλών HD-DVD δεν ξέρω να σου πω...
 

Μηνύματα
3.143
Reaction score
0
Τί future-proof? Το format-war συνεχίζεται, τίποτα δεν είναι future-proof αυτή τη στιγμή. Εκτός αν εννοείς ότι στη χειρότερη σου μένει το DVD αλλά δεν είναι και σπουδαία παρηγοριά.
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Απαξ και δω μια ταινια, ποσο πιθανον ειναι να την ξαναδω;
Προσωπικα, πανω απο 10% με τίποτα.
Οποτε το να επενδυω σε ενα αβεβαιο μελλον (format),γιατι ισως και να θελω ξαναδω την ταινια,ειναι, κατα την γνωμη μου, ασκοπη σπατάλη απο την οποια εχω μονο να χασω και οχι να κερδισω σε σχεση με τα λεφτα που εδωσα.
 


Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: DVD & HD-DVD COMBO DISCS

Ρε παιδιά τα combos γιατί δεν βγαίνουν στην Ευρώπη?(π.χ. Superman Returns,Miami Vice,The Departed κ.λ.π.)
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Tα combos είναι πιο ακριβά και κακάσχημα, ελάχιστοι είναι αυτοί που τα θέλουν.
 


Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: DVD & HD-DVD COMBO DISCS

Tα combos είναι πιο ακριβά και κακάσχημα, ελάχιστοι είναι αυτοί που τα θέλουν.
χαχαχαχαχαχα......με έκανες και γέλασα.....τι εννοείς με το <κακάσχημα>??????:happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Tα combos είναι πιο ακριβά και κακάσχημα, ελάχιστοι είναι αυτοί που τα θέλουν.

τι κακάσχημα ρε blizard λες??
Δεν τα πηδάς τα δισκάκια....μέσα στο player τα βάζεις...
Θα μας τρελάνεις τελείως???
 

Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: DVD & HD-DVD COMBO DISCS

τι κακάσχημα ρε blizard λες??
Δεν τα πηδάς τα δισκάκια....μέσα στο player τα βάζεις...
Θα μας τρελάνεις τελείως???
χαχαχαχαχαχα:happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5: :happy_5:
 

Μηνύματα
1.275
Reaction score
0
Ενoάω ότι και οι δύο μεριές είναι ίδιες, χωρίς κάποια στάμπα ... εκτός αν μιλάτε για κάτι άλλο.

Στον περισσότερο κόσμο δεν αρέσει καθόλου από όσο διαβάζω, και από πάνω είναι και πιο ακριβά ... περισσότερο αρνητικό είναι που τα βγάζουν έτσι.
 


Μηνύματα
2.734
Reaction score
0
Απάντηση: Re: DVD & HD-DVD COMBO DISCS

Κι εγώ πιστεύω οτι τα combos είναι άχρηστα. Προσωπικά δεν θα αγόραζα ποτέ ένα combo δισκάκι....
Κοιτάξτε.....όσο έχουν τα combos στο amazon.com έχουν και τα κανονικά hd-dvd στο amazon.co.uk και στο play.com(αν υπολογίσουμε και την ισοτημία με το ευρώ τότε συμφέρουν τα combos)......:respect:
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
με 21 ευρώ....
οκ πάω πάσο....( και για μένα είναι άχρηστο αλλά για κάποιους δεν είναι καθόλου..και με αυτή την τιμή ε, πρέπει να μου έχει στρίψει για να το σχολιάζω...)
7 δολλάρια διαφορά είναι 5.3 ευρώ για να έχεις και το dvd..
 

Μηνύματα
1.790
Reaction score
2
Απεχθάνομαι τα δισκάκια διπλής όψεως. Επίσης αν έχεις HD-DVD player τι να το κάνεις το απλό dvd; Εντάξει μπορείς να πας το δισκάκι σε ένα φίλο σου που έχει μόνο dvd και να το δείτε μαζί αλλά γιατί να μην έρθει αυτός σπίτι σου για να το δείτε σε HD;

Επίσης νομίζω οτι τα combo δισκάκια έχουν μόνο 15 GB στην HD-DVD πλευρά, δηλαδή την μισή χωρητικότητα απο ένα κανονικό double layer HD-DVD. Αν δεν κάνω λάθος τότε αυτό ειναι μεγάλη βλακεία! όταν αγοράζω ταινίες σε HD θέλω να έχουν την καλύτερη δυνατή ποιότητα που μπορεί να μου δώσει το μέσο. Για τον ίδιο λόγο δεν θα αγόραζα ποτέ single layer blu-ray με 25 GB.

Για παρόμοιους λόγους θεωρώ και το TotalHD δισκάκι της Warner ακόμα μεγαλύτερη βλακεία. :pc:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.153
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top