Eν αναμονή …

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
... του νεου φόρμα υψηλης ευκρίνειας ( HD-DVD , BR) θα συνεχίζατε να αγοράζετε τιτλους DVD που μεγαλώνουν την ήδη υπάρχουσα συλλογή σας;

Εγώ πάντως το τελευταίο καιρο είμαι ολο και πιο διστακτικός σε αγορά dvd ,καθως φοβαμαι πως δεν πρόκειται να απολαυσω παραπανω από μια φορα το νεο dvd της συλλογής μου.

Εσεις τι λετε;
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Είναι ένα καλό θέμα για να προβληματιστούμε........

Προσωπικά θα συνεχίζω να αγοράζω καθώς ναι μεν γνωρίζω ότι η νέα τεχνολογία "έρχεται", αλλά δεν ξέρω που είναι :p

Δεν θέλω να αγχωθώ ακόμη..... Άλλωστε και μετά το HD θα έρθει κάτι άλλο....... κύκλος είναι δυστυχώς και θα πληρώνουμε τα ίδια και τα ίδια. (vhs story.........)

Οπότε ναι, μεγαλώνω την συλλογή μου και σταδιακά όοοοοοοοοοταν έρθουν οι καιροί και κατασταλάξουμε σε ένα συγκεκριμένο φορμά, σιγά σιγά θα την αντικαταστήσω.
 

Μηνύματα
519
Reaction score
0
εγω παω για υπνο οταν ξυπνησω και παω στο βιντεο κλαμπ και δω μονο δισκακια υψηλης αναλυσης τοτε θα αρχισω να σκεφτω τι θα κανω μεχρι τοτε καλο υπνο μου ααααααααααα......................
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Εγω συνεχιζω να μαζευω. Οταν καταληξουν οι εταιριες σε συμφωνια για ενα κοινο φορμα ή κυκλοφορησουν universal players και δω οτι υπαρχει επαρκεια τιτλων, αισθητα καλυτερη ποιοτητα εικονας-ηχου και λογικες τιμες σε software και hardware, θα το ξανασκεφτω... Προς το παρον μου φερνει σε SACD-DVDA-DCC-BETAMAX η ολη φαση και δεν ασχολουμαι.
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
argiris said:
εγω παω για υπνο οταν ξυπνησω και παω στο βιντεο κλαμπ και δω μονο δισκακια υψηλης αναλυσης τοτε θα αρχισω να σκεφτω τι θα κανω μεχρι τοτε καλο υπνο μου ααααααααααα......................
χαχαχαχαχαχαχαχαχα συνυπογράφω!!!
 



Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Άϊ μωρή πάενε...... :lol: :lol:


Λοιπόν, έχουμε και λέμε....
Από τέλη Οκτώβρη, άντε αρχές Νοέμβρη κάποια (δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει για όλα...) καταστήματα Παπασωτηρίου θα σταματήσουν να φέρνουν νέους τίτλους DVD. Άρα ότι δισκάκια υπάρχουν ήδη θα βγούν σε τρομερές τιμές. Μιλάμε για δισκάκια με κόστος πχ 5€.

Θα μάθω περισσότερες πληροφορίες αύριο και θα ενημερώσω!! :D
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Θα σταματησουν να φερνουν DVD επειδη θα αρχισουν να φερνουν HD-BL ή επειδη δεν πουλαγαν?
 

VG

Μηνύματα
5.157
Reaction score
0
Σιγα ρε παιδες, ο Παπασωτηριου παντα στην αιχμη της τεχνολογιας απο αυριο θα φερνει μονο Blue-Ray και HD.
Τα studios του hollywood το ξερουν να κανονισουν αναλογα την παραγωγη τους; :lol:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Εγώ αγοράζω πλέον ελάχιστες ταινίες σε DVD. Όταν υπερισχύσει ένα από το δύο φορμά και όταν πέσουν οι τιμές των Players, τότε θα αρχίσω ξανά τις αγορές!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.607
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top