E-shop.gr & BluRay Discs

Μηνύματα
113
Reaction score
0
Απάντηση: E-shop.gr & BluRay Discs

Αυτα αξιζει να τα παρεις ολα πακετο αν βγουν...που προσωπικα δε νομιζω να μη βγουν.
Η ιστορια αυτο εχει δειξει, καθε λιγο και λιγακι νεες εκδοσεις σε πολλες ταινιες.
 

loyis7

Movies
Μηνύματα
5.310
Reaction score
4.142
Απάντηση: E-shop.gr & BluRay Discs

Το είδα πριν λίγο και συμφωνώ μαζί σου...αυτό μου άρεσε καλύτερα απ' όλα ! Αρα και το επόμενο θα είναι καλό.
Θα σου πω. Οι πιο πολλοί που αντιπαθούν τον Χάρι Πότερ, δεν είναι γιατί τα είδαν όλα και είπαν "Μάπα". Οι πιο πολλοί βλέπουν μόνο το Χάρι Πότερ 1 και λένε "Σιγά την μ...α, για παιδιά είναι", νομίζοντας πως έτσι είναι όλα. Αμ Δε...

Το 1 και το 2, το καταλαβαίνω είναι πιο πολύ για μικρούς και λιγότερο για μεγάλους. Αλλά από το 3 (το αγαπημένο μου) και μετά πραγματικά αρχίζει και τα σπάει.

Πλέον εδώ που έχουμε φτάσει, δεν μπορεί να το δει μικρό παιδί. Έχει γίνει πολύ βίαιο και "dark" κοινώς.

Αυτό έχει να κάνει, γιατί εννοείται πως μια γενιά ολόκληρη που ήταν μικρά παιδιά μαζί με την έναρξη του Harry Potter 1 στους κινηματογράφους πριν από 10 ολόκληρα χρόνια, τώρα έχουν μεγαλώσει πλέον. Και μαζί τους και ο Harry Potter. Οπότε όσο και πιο πολύ μεγαλώνει στις ταινίες του ο Χάρι, έτσι και η ταινίες γίνονται ολοένα και πιο βίαιες και πιο "dark".

Τώρα στο θέμα μας, η συγκεκριμένη ταινία (Deathly Hallows Part 1), εμένα που είχα πάει και την είχα δει πρεμιέρα (πάντα), με απαγοήτευσε, γιατί είχα πολύ μεγάλες προσδοκίες για το τι θα δω.
Αλλά μετά διάπίστωσα κάπου διαβάζοντας το, πως σκοπίμως άφήσανε όλες τις "action sequences" δράση, σασπένς, περιπέτεια, κ.τ.λ για το τελευταίο μέρος (Deathly Hallows Part 2), για να δωθεί ένα τέλος αντάξιο αυτού που όλοι οι φαν του Χάρι Πότερ περιμένουν!

Οπότε τον Ιούνιο θα κάνουμε πανυγύρια λέμε !!! γιχαααααα !!! :107:

Σκοπίμως, δεν έχω διαβάσει και δεν θέλω να μάθω τι γίνεται στο τέλος (και παρακαλώ πολύ μην πει κανείς τι γίνεται που έχει διαβάσει τα βιβλία). Αυτό κάνω πάντα σε όλες τις μεγάλες ταινίες που είναι βγαλμένες από βιβλία (The Lord Of The Rings, The Da Vinci Code, Illuminati, το The Hobbit το 2012 & 2013 κ.τ.λ) και μετά τα παίρνω και σε βιβλίο για να δω τις διαφορές.

Επίτιδες για να έχω το 100% του σασπένς μέσα στην κινηματογραφική αίθουσα...!!!

:107:
 


gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.601
Reaction score
4.135
Απάντηση: E-shop.gr & BluRay Discs

και παρακαλώ πολύ μην πει κανείς τι γίνεται που έχει διαβάσει τα βιβλία
Ο Χάρι ανακαλύπτει ότι ο Βολντεμορτ είναι ο πραγματικός τους πατέρας,καθότι η μάνα του ήταν λιγάκι πεταχτούλα και ο πατέρας του ''γυάλιζε το πόμολο'' με τον Σνέιπ.
Συντετριμένος απο την αποκάλυψη αυτή αποφασίζει να γίνει Θανατοφάγος.
Εκεί βλέπει τον Ντράκο να κάνει ντούζ στο μέγαρο Μαλφόι και τον ερωτεύται σφόδρα.
Ο Ρον,απογοητευένος που τόσα χρόνια ο Χάρι δεν κατάλαβε τον ανομολόγητο πόθο του για αυτόν,ανακαλύπτει το ξόρκι αλλαγής φύλου και γίνεται τρανσεξουαλ ονόματι Ροναλντίνα Γουέσλι.
Η Ερμιόνη απηυδησμένη απο την συμπεριφόρα του Ρον κλείνεται οικιοθελώς στο Δωμάτιο των Ευχών όπου και πέρνει όρκο παρθενίας.Τον κρατάει για 1 εβδομάδα καθότι βγαίνοντας για να πάει στην βιβλιοθήκη του Χοκγουαρντς προσέχει πόσο αρρενωπός είναι ο Φίλτς ο επιστάτης.Καταλήγουν ερωτικό τρίγωνο με την Τζίνι Γουέσλι και αγοράζουν την Καλύβα που Ουρλιάζει για να στεγάσουν τον έρωτα τους.
Ο Βολντεμορτ έχοντας πλέον υποχείριο του τον Χάρι κάνει το σήμα με την αστραπή σύμβολο του νεού του κόμματος,ονόματι ''Μαγικό Μέτωπο κατά των Μαγκλ''(εν συντομία Μ.Μ.Μ.) όπου και κερδίζει τις εκλογές με ποσοστό 100%.
Στην τελική σκηνή (20 χρόνια μετά) βλέπουμε στην αποβάθρα του Χοκγουρντς Εξπρές βλέπουμε τον Χάρι και τον Ντράκο να συνοδευούν το υΐοθετημένο τους αγοράκι,ονόματι Λιβελούλης ενώ ο Ρον-Ροναλντίνια τους την πέφτει καθότι ελέω κρίσης το έχει ρίξει στις αποβάθρες.Το τρίο Ερμιόνη-Τζίνι-Φιλτς είναι εκεί για να στείλει το έβδομο παιδί τους στο σχολίο.Η Τζίνι βλέποντας τον Χάρι θυμάται τον παιδικό της έρωτα και αποφασίζει να αυτοκτονήσει πέφτωντας στις ρόδες του τραίνου.Συντετριμένη η Ερμιόνη επιτίθεται στον Χάρι κάνοντας του το ξόρκι του ξεγκέισμου αλλά εξωστρακεί και πετυχαίνει τον Ρον.Αυτός συνέρχεται,την βλέπει που έχει 200 κιλά και αυτοκτονεί.


:116:
 

ichaltou

Αλλαχτήρι
Μηνύματα
4.032
Reaction score
1.004
πω, πω τέτοιο τέλος δεν το περίμενα...που το σκέφτηκε η άτιμη.




:116::116:
 

Μηνύματα
113
Reaction score
0
Απάντηση: E-shop.gr & BluRay Discs

Ο Χάρι ανακαλύπτει ότι ο Βολντεμορτ είναι ο πραγματικός τους πατέρας,καθότι η μάνα του ήταν λιγάκι πεταχτούλα και ο πατέρας του ''γυάλιζε το πόμολο'' με τον Σνέιπ . . . . . . Συντετριμένη η Ερμιόνη επιτίθεται στον Χάρι κάνοντας του το ξόρκι του ξεγκέισμου αλλά εξωστρακεί και πετυχαίνει τον Ρον.Αυτός συνέρχεται,την βλέπει που έχει 200 κιλά και αυτοκτονεί.

Εχω αγωνια να το δω... :204:
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.157
Reaction score
93.270
Re: Απάντηση: E-shop.gr & BluRay Discs

Ο Χάρι ανακαλύπτει ότι ο Βολντεμορτ είναι ο πραγματικός τους πατέρας,καθότι η μάνα του ήταν λιγάκι πεταχτούλα και ο πατέρας του ''γυάλιζε το πόμολο'' με τον Σνέιπ.
Συντετριμένος απο την αποκάλυψη αυτή αποφασίζει να γίνει Θανατοφάγος.
Εκεί βλέπει τον Ντράκο να κάνει ντούζ στο μέγαρο Μαλφόι και τον ερωτεύται σφόδρα.
Ο Ρον,απογοητευένος που τόσα χρόνια ο Χάρι δεν κατάλαβε τον ανομολόγητο πόθο του για αυτόν,ανακαλύπτει το ξόρκι αλλαγής φύλου και γίνεται τρανσεξουαλ ονόματι Ροναλντίνα Γουέσλι.
Η Ερμιόνη απηυδησμένη απο την συμπεριφόρα του Ρον κλείνεται οικιοθελώς στο Δωμάτιο των Ευχών όπου και πέρνει όρκο παρθενίας.Τον κρατάει για 1 εβδομάδα καθότι βγαίνοντας για να πάει στην βιβλιοθήκη του Χοκγουαρντς προσέχει πόσο αρρενωπός είναι ο Φίλτς ο επιστάτης.Καταλήγουν ερωτικό τρίγωνο με την Τζίνι Γουέσλι και αγοράζουν την Καλύβα που Ουρλιάζει για να στεγάσουν τον έρωτα τους.
Ο Βολντεμορτ έχοντας πλέον υποχείριο του τον Χάρι κάνει το σήμα με την αστραπή σύμβολο του νεού του κόμματος,ονόματι ''Μαγικό Μέτωπο κατά των Μαγκλ''(εν συντομία Μ.Μ.Μ.) όπου και κερδίζει τις εκλογές με ποσοστό 100%.
Στην τελική σκηνή (20 χρόνια μετά) βλέπουμε στην αποβάθρα του Χοκγουρντς Εξπρές βλέπουμε τον Χάρι και τον Ντράκο να συνοδευούν το υΐοθετημένο τους αγοράκι,ονόματι Λιβελούλης ενώ ο Ρον-Ροναλντίνια τους την πέφτει καθότι ελέω κρίσης το έχει ρίξει στις αποβάθρες.Το τρίο Ερμιόνη-Τζίνι-Φιλτς είναι εκεί για να στείλει το έβδομο παιδί τους στο σχολίο.Η Τζίνι βλέποντας τον Χάρι θυμάται τον παιδικό της έρωτα και αποφασίζει να αυτοκτονήσει πέφτωντας στις ρόδες του τραίνου.Συντετριμένη η Ερμιόνη επιτίθεται στον Χάρι κάνοντας του το ξόρκι του ξεγκέισμου αλλά εξωστρακεί και πετυχαίνει τον Ρον.Αυτός συνέρχεται,την βλέπει που έχει 200 κιλά και αυτοκτονεί.


:116:
:204:

Υποκλίνομαι στο συγγραφικό σου ταλέντο!! :622:
 

Μηνύματα
2.258
Reaction score
249
Απάντηση: E-shop.gr & BluRay Discs

ποια δευτερα θελει 4-6 μερες απο τη δευτερα το eshop να τη φερει
 



Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
αργα ή γρηγορα εκει θα εφτανε το πραμα... τα λεμε κ τα ξαναλεμε κ απο δω μεσα!!
 

Μηνύματα
96
Reaction score
0
Απάντηση: Re: E-shop.gr & BluRay Discs

Στην Καστοριά εκλεισε το κατάστημα πέρναμε κανα blu ray τώρα πάλι μεταφορικά....
 

Μηνύματα
202
Reaction score
19
ωραίοι στο eshop.Έκανα παραγγελία παρασκευή για να μου φέρουν σε κοντινό κατάστημα ένα bluray.Μου είπαν να περιμένω sms.Δευτέρα δεν είχαν φανεί και ξαναπήρα και μου λέει από τετάρτη.Παίρνω σήμερα και μου λέει πως υπάρχει πρόβλημα και μάλλον δεν μπορούν να το φέρουν,πως ο προηγούμενος υπάλληλος(με τον ίδιο είχα μιλήσει) έπρεπε να με ενημερώσει και να ξαναπάρω αύριο.Δηλαδη αυτή τη δουλειά θα κάνουμε?Αν με ξαναδούν ποτέ..:108:
Υποτίθεται έχουν και πρόβλημα και πρέπει να πουλήσουν ότι μπορούν
 

Μηνύματα
202
Reaction score
19
Εντάξει τα κακολόγησα τα παιδιά.Μάλλον ο υπάλληλος δεν είχε ενημερωθεί καθόλου από προμηθευτές και δεν ήξερε τι έλεγε γιατί αν και κάπως αργοπορημένα ήρθε η ταινία..
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Εντάξει τα κακολόγησα τα παιδιά.Μάλλον ο υπάλληλος δεν είχε ενημερωθεί καθόλου από προμηθευτές και δεν ήξερε τι έλεγε γιατί αν και κάπως αργοπορημένα ήρθε η ταινία..
θα χε στο νου του τη απολυση του οποτε που να ασχοληθει το παλικαρι ρεσυ με τα μπλου μας.....
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.534
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top