Early 90s Breakbeat-Jungle-Drum & Bass


Μηνύματα
205
Reaction score
271
Και για τον φιλο Γιαννη επειδη βλεπω οτι του αρεσει ο ηχος της Knite Force (τα εχω σχεδον ολα σε 12'') αφιερωμενο (στο 2,15 μου φευγει το μυαλο ακομη και σημερα!!!)
 

Μηνύματα
205
Reaction score
271
Απο τα ομορφοτερα πιανακια στο Happy Hardcore. O Jimmy j και ο Cru-L-T απο τα καλυτερα ονοματα της Knite Force ειχαν πει σε μια συνεντευξη οτι αυτο το κομματι που εκανε ο Luna-c (ιδρυτης της Knite force) ανεβασε το ειδος σε αλλο Level.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Ψωνιζα απο το Jungle!Απεναντι ειχε ανοιξει και ενα δισκοπωλειο μεταγενεστερα.Η ηλικια σου;Νομιζα οτι εισαι μικροτερος αλλα απο οτι φαινεται πρεπει να ειμαστε συνομηλικοι...;

 

Μηνύματα
205
Reaction score
271
Το '72 ειμαι Γιαννη στα 48 παω γεραματα!!! το δισκαδικο δεν το θυμαμαι αλλα θυμαμαι ενα αλλο κατεβενοντας την παραλληλη της Ναυαρινου λιγο πριν βγεις στην Τσιμισκη που εφερνε ωραια πραγματα. Και ψωνιζα και απο τον Σαββα που ειχε το Kinetic.
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Το '72 ειμαι Γιαννη στα 48 παω γεραματα!!! το δισκαδικο δεν το θυμαμαι αλλα θυμαμαι ενα αλλο κατεβενοντας την παραλληλη της Ναυαρινου λιγο πριν βγεις στην Τσιμισκη που εφερνε ωραια πραγματα. Και ψωνιζα και απο τον Σαββα που ειχε το Kinetic.
Τωρα θυμηθηκα που εχω και αυτοκολλητο στο σπιτι.Λεγοταν Sensory Records και ηταν απεναντι απο το αλλο μαγαζι με τα ρουχα παραλληλα της Nαυαρινου!Μπερδευτηκα.

Το Kinetic ηταν απεναντι απο Παρε-Δωσε.

Ενα αλλο αγαπημενο

 

Μηνύματα
205
Reaction score
271
Sensory Records ναι αυτο ηταν που λεω και εγω ειχα παρει ενα μιξαρισμενο cd των Chemical brothers το 97' 98' νομιζω και το Homework των Daft Punk!!!!
 

Μηνύματα
205
Reaction score
271
Sensory Records ναι αυτο ηταν που λεω και εγω ειχα παρει ενα μιξαρισμενο cd των Chemical brothers το 97' 98' νομιζω και το Homework των Daft Punk!!!! Και ξερεις που αλλου εβρισκα ωραια πραγματα στη Σβωλου περνωντας την Ναυαρινου σε ενα στενακι δεξια πανω.
 


Μηνύματα
205
Reaction score
271
Τα παρακατω κομματια τα θυμαμαι στο Αγγλικο MTV που τα παιζαν ολη μερα εκεινο τον καιρο ειδικα το πρωτο που βλεπουμε και τον Luna c (Knite Force) να κανει πως παιζει πιανο.Ηταν λιγο πιο εμπορικα και θυμαμαι που τα σνομπαραν και στα παρτυ δεν τα παιζαν!!!

 








Μηνύματα
205
Reaction score
271

Σου λεει κατι αυτο;;;Ανατριχιασα τωρα που το ξανακουω!

Χαθηκα λιγο απο το thread λουω πεσμενου ηθικου αυτον τον καιρο αλλα εχουμε πολλα να πουμε!
M-phasis = V.j. Sergios Το θυμαμαι στο Time Channel το κομματι.Θα ανεβασω αν βρω και το cd απο το lemon το I Can't Wait.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.420
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top