Edifier S880DB





Μηνύματα
248
Reaction score
285
Τελικα, αν θελει να αγορασει καποιος τα ηχεια του θεματος, που μπορει να τα βρει φθηνοτερα απο τα 250 ευρω περιπου που τα δινουν εδω???Γνωριζει καποιος??Μηπως ο αγαπητος φιλος
jacob13 αν εχει την καλοσυνη???
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Εγώ πάντως στην τηλεόραση έχω βάλει δύο behringer μικρά monitor και τα έχω το ένα δίπλα στο άλλο στο πάτωμα και παίζουν τόσο υπέροχα και με τόσο όγκο και χαμηλό στις ταινίες και τίς σειρές που σπάνια ανοίγω το home cinema!
 

Μηνύματα
248
Reaction score
285
Εγώ πάντως στην τηλεόραση έχω βάλει δύο behringer μικρά monitor και τα έχω το ένα δίπλα στο άλλο στο πάτωμα και παίζουν τόσο υπέροχα και με τόσο όγκο και χαμηλό στις ταινίες και τίς σειρές που σπάνια ανοίγω το home cinema!
Στην δικη σου tv μπορει φιλε μου.Δεν ξερω βεβαια τι εξοδους ηχου εχει και τι αντιστοιχες εισοδους τα behringer.Οταν εχεις ομως μονη εξοδο ηχου απο την tv οπτικη ινα, δεν πρεπει να παρεμβαλεις εναν d/α μετατροπεα??Γι αυτο λεμε οτι τα ηχειακια του θεματος ειναι ιδανικα, all in one για την χρηση που καποιοι τα θελουμε, χωρις πολλα τζατζαλα-ματζαλα.
 

Μηνύματα
1.928
Reaction score
787
Στην δικη σου tv μπορει φιλε μου.Δεν ξερω βεβαια τι εξοδους ηχου εχει και τι αντιστοιχες εισοδους τα behringer.Οταν εχεις ομως μονη εξοδο ηχου απο την tv οπτικη ινα, δεν πρεπει να παρεμβαλεις εναν d/α μετατροπεα??Γι αυτο λεμε οτι τα ηχειακια του θεματος ειναι ιδανικα, all in one για την χρηση που καποιοι τα θελουμε, χωρις πολλα τζατζαλα-ματζαλα.
Είναι πολύ πιο φτηνή περίπτωση τα behringer και έχουν και ψηφιακή είσοδο αλλά για μουσική δεν μου άρεσαν για την τηλεόραση είναι ιδανικά με πολύ όγκο και καταπληκτική περιγραφή στις φωνές! Είναι τα ms 40 και έχω βάλει τα πρίμα τέρμα και τα μπάσα στο παρά τέταρτο!
 

Μηνύματα
248
Reaction score
285
Mια χαρα ειναι τα ms 40 Κωστα.Απλα εγω κοιταω και το αισθητικο κομματι για να γινουν αποδεκτα και απο ... καταλαβες.Ψαχνομαι ομως γιατι τα 250 που ζητουν ειναι αρκετα για μενα και για την χρηση που τα θελω.Αν τα βρω πιο χαμηλα, θα τα παρω γιατι θα με καλυψουν και σε αλλες "εξωτερικες περιπτωσεις", οπου δεν ειναι απαραιτητες εντασεις παρτυ.
 

Μηνύματα
26
Reaction score
35
Στην δουλεια εχουμε αυτα


ψηλα σε ενα ραφι πανω απο τα 2 μετρα
συνδεση με bluetooth απο laptop κ ακουμε απο youtube
δουλευω σε επαγγελματικη κουζινα με οτι συνεπαγεται αυτο σε θορυβο κ ηχους απο μηχανηματα εξαερισμο κτλ
σας πληροφορω οτι τα συγκεκριμενα ηχεια μας συντροφευουν τοσο ομορφα κ γλυκα που δεν μπορειτε να φανταστειτε!
οκ δεν μιλαμε για απολυτη στερεοφωνια κ τριγωνο κ μουσικη σκηνη κτλ αλλα νομιζω οτι δεν ειναι κ αυτος ο σκοπος του συγκεκριμενου θεματος
πιστεψτε με τα παιδια που δουλεουμε μαζι δεν ειναι στο ψαξιμο αυτο ουτε τους ενδιαφερει πως ακουγεται το καθε μηχανημα....απλα θελουν να ακουν μουσικη κ εχουν παθει π[λακα με τα ηχειακια....100 ευρο,coaxial,optical,bt...
ανεβαζεις λιγο το μπασο απο τον ρυθμιστη και ολα αμεσως αλλαζουν σχεδον μαγικα...
 

Μηνύματα
444
Reaction score
292
Θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους edifier με bluetooth:

Όταν τα ηχεία δουλεύουν με άλλη είσοδο ήχου (όχι bluetooth) τότε το Bluetooth του ηχείου συνεχίζει να λειτουργεί εκπέμποντας ραδιοκύματα ή απενεργοποιειται;

Δηλαδή ας πούμε ότι παίζουν από την αναλογική είσοδο ή από την USB, τότε τα ηχεία είναι ταυτόχρονα ανιχνεύσιμα από ένα κινητό που να έχει ανοικτό bluetooth;
 

Μηνύματα
248
Reaction score
285
Καλησπερα στην παρεα.Σημερα τα ψωνισα απο καταστημα του κεντρου.Ειναι πανεμορφα, με πολυ καλη και βαρια κατασκευη και με λιγες δοκιμες μεσω bluetooth και οπτικη απο smart tv παιζουν εξαιρετικα και πεντακαθαρα, ακομη και με το volume στο τερμα.Με το laptop και μεσω usb, δεν καταφεραν να συνδεθουν.Πρεπει να γινει καποια εγκατασταση για να τα δει και δεν ασχοληθηκα προς το παρον.Να σημειωσω πως ειναι και πληρη παρελκομενων, εκτος απο ομοαξονικο βεβαια.Απο θεμα "γεμισματος" χωρου, μια χαρα τα πηγαν στην κρεβατοκαμαρα.Ενα πολυ καλο ζευγαρακι αυτοενισχυομενων all in one ηχειων για τα χρηματα τους, ειναι το αρχικο μου συμπερασμα!!!
 

Μηνύματα
444
Reaction score
292
Καλησπερα στην παρεα.Σημερα τα ψωνισα απο καταστημα του κεντρου.Ειναι πανεμορφα, με πολυ καλη και βαρια κατασκευη και με λιγες δοκιμες μεσω bluetooth και οπτικη απο smart tv παιζουν εξαιρετικα και πεντακαθαρα, ακομη και με το volume στο τερμα.Με το laptop και μεσω usb, δεν καταφεραν να συνδεθουν.Πρεπει να γινει καποια εγκατασταση για να τα δει και δεν ασχοληθηκα προς το παρον.Να σημειωσω πως ειναι και πληρη παρελκομενων, εκτος απο ομοαξονικο βεβαια.Απο θεμα "γεμισματος" χωρου, μια χαρα τα πηγαν στην κρεβατοκαμαρα.Ενα πολυ καλο ζευγαρακι αυτοενισχυομενων all in one ηχειων για τα χρηματα τους, ειναι το αρχικο μου συμπερασμα!!!
Θα μπορουσες να δοκιμάσεις το παραπάνω που ρωτάω; Ευχαριστώ.
 


Μηνύματα
444
Reaction score
292
Θα το κανω με την πρωτη ευκαιρια και θα ενημερωσω!
Μια που θα κάνεις την εξυπηρέτηση θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμη.

Οταν ενεργοποιούνται, από τον κεντρικό διακόπτη (όχι από standby από τηλεχειριστήριο), ποια είσοδο ήχου έχουν ως προεπιλογή; Είναι η τελευταία που χρησιμοποιούσαμε και λειτουργούσε πριν τα κλείσουμε, ή κάποια στάνταρ πάντα;

Σ’ ευχαριστώ και πάλι.
 

Μηνύματα
248
Reaction score
285
Μια που θα κάνεις την εξυπηρέτηση θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμη.

Οταν ενεργοποιούνται, από τον κεντρικό διακόπτη (όχι από standby από τηλεχειριστήριο), ποια είσοδο ήχου έχουν ως προεπιλογή; Είναι η τελευταία που χρησιμοποιούσαμε και λειτουργούσε πριν τα κλείσουμε, ή κάποια στάνταρ πάντα;

Σ’ ευχαριστώ και πάλι.
Καλο απογευμα.Το bluetooth δεν εκπεμπει οταν ειναι επιλεγμενη αλλη πηγη και οταν ενεργοποιουνται απο τον κεντρικο τους διακοπτη, ναι, εχουν ως προεπιλογη την τελευταια εισοδο που χρησιμοποιησαμε.Στην διαθεση σου φιλε μου!!!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.646
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top