Emotiva vs Nord Acoustics

Μηνύματα
1.231
Reaction score
2.044
Είμαι έτοιμος σήμερα να κάνω αγορά πολυκάναλου τελικού.
Ηχεία που θα παίξουν προς το παρών είναι τα Klipsch Rp280F.
Είχα ψηθεί πάρα πάρα πολύ να πάρω έναν Emotiva XPA-DR3 ή XPA5-Gen3.
Έπεσε το μάτι μου και στους Nord Acoustics όπου μπορώ να επιλέξω την ισχύ των καναλιών.
Δε θέλω να αλλάζω ενισχυτές κάθε τρεις και λίγο κι έτσι η αγορά θα γίνει για να μείνει για αρκετά χρόνια.
Τα ηχεία πιθανότατα θα αλλαχτούν μελλοντικά με Arendal.
Τί θα μουθ προτείνατε για άμεση αγορά (σήμερα κιόλας);
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Τα υπόλοιπα ηχεία υπάρχουν στο σύστημα η όχι ακόμα;
 



Μηνύματα
1.231
Reaction score
2.044
Εγώ αντί για nord θα έστελνα ένα μύνημα στον Ζαπ πρώτα που είναι oem distributor στη χώρα μας.
Δεν ξέρω ποιός είναι ο Ζαπ. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι ότι βρήκα τους Emotiva σε πολύ καλές τιμές και για αυτό πρέπει να καταλήξω σχετικά γρήγορα σε τι να πάρω.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.376
Reaction score
79.463
Δεν ξέρω ποιός είναι ο Ζαπ. Το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι ότι βρήκα τους Emotiva σε πολύ καλές τιμές και για αυτό πρέπει να καταλήξω σχετικά γρήγορα σε τι να πάρω.
Πόσο;
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Τα 500ρια θα ωφελήσουν σίγουρα τα μπροστά ηχεία, όχι ότι τα 200ρια θα είναι λίγα δηλαδή. Απλά για τα υπόλοιπα ηχεία θα είναι λίγο υπερβολικά τα 500ρια.

Φιλος αγόρασε από μέλος του φορουμ τον 4κάναλο NC252 και έπαιξε εξαιρετικά με B&W που είχε και με τα Dynaudio που έχει τώρα
 


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Από θέμα οδήγησης δε τίθεται θέμα, προφανώς τα Nord ή κάποια αλλά με Hypex modules
Απο θέμα ακουστικού γούστου, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
Σε κάθε περίπτωση βέβαια θα πρέπει οι ενισχυτές να οδηγηθούν με τα σωστά βολτ για να παίξουν τα μέγιστα
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Επειδη ψάχνεσαι ......
Θα έβαζα ένα μικρό ρακάκι και θα έριχνα ομόσταυλους 6 proffecional τελικούς και θα έκανα παιχνίδι με προ μόνο με xlr !!!
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.333
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top