Emotiva XMC-2 η NAD T 778

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Για πεστε γνωμες..... με εδνιαφερουν κυριως τα προενισχυτκα σταδια μιας και εχω τελικο ενισχυτή
 




Μηνύματα
2.405
Reaction score
3.613
amirm on fire...

Needless to say, I can't recommend the Emotiva XMC-2. Get yourself a Denon AVR and use its pre-amp outs. Yes, you don't get balanced output but if you are not facing ground loops and connections are short, you should be OK. At least you get a working product with very respectable measurements.

----------

Για τον NAD σηκώνει χέρια ψηλά.
Βέβαια το review ειναι απο το 2020 και υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να μην ισχύουν πλέον όσα βρήκε,

Conclusions
NAD gets a lot of things right with T778 with high efficiency and cool running amplifiers, large beautiful display, excellent cooling if needed and good DAC performance (for an AVR). Alas, there just isn't enough attention to detail with respect to noise, bugs, input digitization, etc. Given all of this, I give up and let you all decide if it fits for your purpose. I hope NAD takes this platform and this data and makes a clean up pass for next year to build a truly superior product. As it is, it doesn't get there.

 
Last edited:


Μηνύματα
1.572
Reaction score
645
Ισως καλυτερα να πας στον Anthem MRX-740. Εξαιρετικα προ ενισχυτικα στάδια….
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Όπως είπα με ενδιαφέρουν μόνο τα προενισχυτικσ στάδια και επίσης το Dirac. Γι'αυτό και κατέληξα σε αυτούς τους δύο. Το θέμα είναι η σταθερότητα και η ποιότητα γιατί από συνδεσιμότητα και οι δύο είναι σε υψηλό επίπεδο.
 

Μηνύματα
1.233
Reaction score
2.047
Όπως είπα με ενδιαφέρουν μόνο τα προενισχυτικσ στάδια και επίσης το Dirac. Γι'αυτό και κατέληξα σε αυτούς τους δύο. Το θέμα είναι η σταθερότητα και η ποιότητα γιατί από συνδεσιμότητα και οι δύο είναι σε υψηλό επίπεδο.
Σταθερότητα για εμένα θα βρεις και στον Arcam AV40 ή στον JBL Synthesis.
Τον πρώτο τον έχουν ορισμένοι εδώ μέσα, εγώ έχω τον δεύτερο.
Οι παιδικές ασθένειες έχουν περάσει. Δουλεύουν μιά χαρά τα μηχανήματα.

Πριν τον sdp55 κοίταζα σε emotiva. Απ'όσο γνωρίζω δεν παίρνουν ακόμη το dlbc οι emotiva.
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Σταθερότητα για εμένα θα βρεις και στον Arcam AV40 ή στον JBL Synthesis.
Τον πρώτο τον έχουν ορισμένοι εδώ μέσα, εγώ έχω τον δεύτερο.
Οι παιδικές ασθένειες έχουν περάσει. Δουλεύουν μιά χαρά τα μηχανήματα.

Πριν τον sdp55 κοίταζα σε emotiva. Απ'όσο γνωρίζω δεν παίρνουν ακόμη το dlbc οι emotiva.
τι ειναι το dlbc?
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.384
Reaction score
125.508
Dirac live bass control.

Jbl ψηφίζω και γω, αν μπορείς να φτάσεις ως εκεί.

Μεταξύ εμοτιβα και ναντ, λόγω των μετρήσεων του αμίρ, προηγείται ο εμοτιβα, αλλά χωρίς υποστήριξη στη χώρα, εγώ θα έπαιρνα ναντ..
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Dirac live bass control.

Jbl ψηφίζω και γω, αν μπορείς να φτάσεις ως εκεί.
ναι .το ξερω οτι δεν το παιρνει το dibc
Οχι δυστυχώς δεν μπορω να φτασω εκει πανω.
ξερω και εγω για τον jbl αλλα δεν.....:(
 







Ndis

Titika
Μηνύματα
1.867
Reaction score
4.640
εσύ, εγώ και άλλοι 3 :biggrin:
Θα έχει hdmi 2.1 το ρημάδ... ή έστω θα μπορεί να αναβαθμιστεί;

Στειλε κανα mail σε αυτον τον βάρβαρο τον κριστοφ να μας πει κανα ινσαϊντ ινφο...
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Καλημέρα

Επειδή είναι πολύ promising ο Monoprice HTP-1 δεν ανοίγετε ένα thread να το συζητήσουμε για να μην χαλάσουμε αυτό το thread? Εγώ έχω αρκετές απορίες.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.423
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top