Epson tw 6000

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Γεια σας θέλω μια βοήθεια έχω έναν projector epson tw 6000 και ενισχυτή marantz sr5013 τον συνδέω πάνω και δεν παίζει σαν να αναβοσβήνει έχει κάνεις καμία ιδέα γιατι;
 


Μηνύματα
8
Reaction score
0
Κατευθείαν στη Πηγή παιζει και στο blueray και στο pc και στο windtv
Η Τηλεόραση μεσο του ενισχυτή παίζει
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Για άλλαξε το σήμα που στέλνει ο ενισχυτής στον προβολέα σε 1080i και ξαναδοκιμασε
 



Μηνύματα
8
Reaction score
0
Δοκίμασα η τηλεόραση παίζει κανονικά με τον ενισχυτή από όλες τις πηγές κάτι δεν είναι συμβατό με τον epson δεν μπορώ να καταλάβω. Δοκίμασα και το καλώδιο το οποίο παίζει η τηλεόραση. Ο epson όμως παίζει κανονικά αν τον συνδέσω στις πηγές κατευθείαν.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
247
Εργοστασιακές ρυθμίσεις στον ενισχυτή, ίσως ή ...απενεργοποίηση του scaler στον ενισχυτή..
 

Μηνύματα
8
Reaction score
0
Θα γυρίσω εργοστασιακές ρυθμίσεις μισο
Post automatically merged:

Πάλι τα ίδια η τηλεόραση παίζει κανονικά ο epson έχει ανάψει Αλλά δεν δείχνει τίποτα
 

Attachments

Last edited:

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Το HDMI video out είναι στο DUAL;
Δοκιμή με μόνο τον προβολέα συνδεδεμένο στον ενισχυτη και κατά προτίμηση όχι στη θύρα ARC;
 



Μηνύματα
8
Reaction score
0
Δεν είναι εύκολο να το ξεπεράσω από εκεί που είναι αλλά δοκίμασα το καλώδιο της τηλεόρασης με τον epson και κάνει τα ίδια
 


Μηνύματα
8
Reaction score
0
Ο epson παίζει κανονικά όταν τον βάζω στη Πηγή κατευθείαν. Μέσο του ενισχυτή είναι το θέμα. Δοκίμασα και έκανα τις hdmi pass through Όταν σβήνω τον ενισχυτή μου περνάει μόνο τον ήχο τώρα . Έστειλα το πρόβλημα και στην marantz.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.603
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top