Eurovision 2019

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.598
Reaction score
94.490
Αποκαλύφθηκε το επίσημο λογότυπο:

 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.867
Reaction score
28.520
Τί μου θυμίζει !
Τί μου θυμίζει ! αυτή ή φωνή ?
-

-
Φυσικά καί μου θυμίζει .......λίγο από ,
-

-

Αυτή ή φωνή θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην eurovision 2019 .
Μέ δικό τηs τραγούδι η Κατερίνα Ντούσκα .
-

-
Τόπο στά νιάτα , καί καλή επιτυχία σέ Ελλάδα καί Κύπρο .

-
Έχει ενδιαφέρον ή παρακάτω ανάλυση από ένα νέο άνθρωπο .
.


-
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.880
Reaction score
41.095
το πρώτο που άκουσα λίγο μου θύμισε τα αγγλικά του τσίπρα, στο δεύτερο σαν να τραγουδάει με τη μύτη


 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
τα τραγούδια είναι μετριότατα.Τολμώ να πω ότι το δικο μας ειναι το καλύτερο του ημιτελικου.Της Κυπρου δεν μου αρεσε,παρα την γοητεια της Τάμτα.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.867
Reaction score
28.520
Από την
Sertab ,
Στόν
Serhat ,

say na na na .

-
Αυστραλία

Κύπροs

Eλλάδα .....

-
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
πέρασαν Ελλαδα και Κύπρος στον τελικό.

Η Γιουροοβιζιον εχει χρησιμότητα όπως φανηκε με την Φουρειρα.Και δεν εχει σημασια ποιος κερδιζει.
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Αξιοπρεπεστατο το Ελληνικο κομματι. Η σκηνικη εμφανιση δεν μου αρεσε, αλλα ως μουσικη παραγωγη και γενικα ως ηχητικο αποτελεσμα ειχαμε μια πολυ καλη παρουσια, με ενα ποιοτικο τραγουδι μακρια απο το διπολο "μιρλα και μιζερια ή ωπα και ντιρινταχτα" περασμενων Ελληνικων συμμετοχων.

Το κομματι της Κυπρου θα μπορουσε ανετα να ονομαζεται "Fuego Part II". Η Ταμτα συμπαθης, αλλα "λιγη".

Αυστραλια υπερπαραγωγη, οπτικα τουλαχιστον. Απο τα υπολοιπα δεν μου εμεινε τιποτα.
Κατι πηγαν να κανουν οι Ισλανδοι, αλλα τελικα κατεληξαν μαλλον αμηχανοι παρα ανατρεπτικοι.
 


gid

Μηνύματα
7.388
Reaction score
8.622
Τι έγινε βρε παιδιά, έμαθε η Αυστραλία πως το Ισραήλ θεωρείται μέρος της Ευρώπης, κι ήρθε και τρύπωσε κι αυτή;;;
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
εντάξει ως ευρωπαικος διαγωνισμός τραγουδιού,δεν είναι αναγκη να παιρνουν μερος μονο οι ευρωπαιοι.Ας τον πούνε Διεθνή.Όπως οι Κάννες ένα πραγμα,Γαλλικο φεστιβαλ είναι αλλα διεθνές.Εγω δεν θαχα αντίρρηση να παιρνει μερος οποιος θέλει.
 


Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
Αν αυτά τα τραγούδια είναι η αφρόκρεμα τις ευρωπαϊκής μουσικής σκηνής τα οποία διαγωνίζονται για την πρώτη θέση ,τότε καλά την ονομάζω μουσική χωματερή.
Ντροπή και μόνο να ονομάζονται ευρωπαικοι μουσικοι διαγωνισμοι και να παρουσιάζουν ότι χειρότερο κυκλοφορεί.
Αισχος....
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Αν αυτά τα τραγούδια είναι η αφρόκρεμα τις ευρωπαϊκής μουσικής σκηνής τα οποία διαγωνίζονται για την πρώτη θέση ,τότε καλά την ονομάζω μουσική χωματερή.
Ντροπή και μόνο να ονομάζονται ευρωπαικοι μουσικοι διαγωνισμοι και να παρουσιάζουν ότι χειρότερο κυκλοφορεί.
Αισχος....
καλα, πρώτη φορά βλέπεις Γιουροβίζιον?:D
 

Μηνύματα
1.839
Reaction score
3.432
καλα, πρώτη φορά βλέπεις Γιουροβίζιον?:D
Όχι .
Χρόνια τώρα ακούω σπαστά κάποια κομμάτια , αναγκαστικά,και κάθε φορά επιβεβαιωνομαι περισσότερο.
 

Μηνύματα
29.225
Reaction score
23.256
Αν αυτά τα τραγούδια είναι η αφρόκρεμα τις ευρωπαϊκής μουσικής σκηνής τα οποία διαγωνίζονται για την πρώτη θέση ,τότε καλά την ονομάζω μουσική χωματερή.
Ντροπή και μόνο να ονομάζονται ευρωπαικοι μουσικοι διαγωνισμοι και να παρουσιάζουν ότι χειρότερο κυκλοφορεί.
Αισχος....
ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ ΕΓΓΛΕΖΟΦΩΝΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΑΡΑΚΙΤΣΑΡΙΟΥ....


ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ?

ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΦΕΤΕΙΝΗ ΒΕΒΑΙΑ......
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ ΕΓΓΛΕΖΟΦΩΝΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΑΡΑΚΙΤΣΑΡΙΟΥ....


ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΣΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ?

ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΦΕΤΕΙΝΗ ΒΕΒΑΙΑ......

εξαρτάται, η Φουρειρα ωφελήθηκε τα μεγιστα ,όπως ειπα παραπανω.Δεν είναι για ολους βεβαια η Γιουροβιζιον.
 



Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
υπάχρει μια παρεξήγηση,ισως γενικά στη μουσική,αλλα κυρίως στη Γιουροβίζιον ότι αμα φωναζεις θα εντυπωσιάσεις.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
τελικά από τους φωνακλάδες περασε ο Ρωσος κι εμεινε εξω ο Κροάτης.Κανένας από τους δυο δεν μου αρεσε.

Η κοπελίτσα της Μάλτας πολύ εκφραστική.Τετοιο κλάμα που μπηκε στον τελικό,αμα κερδίσει τι θα κανει δηλαδή?:D
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.186
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top