FIA Survey.....Οι λάτρεις της F1 πάρτε μέρος!!!!

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Για άλλη μια χρονιά η FIA μαζί με το περιοδικό F1 Racing κάνουν το δημοψήφισμα αυτό.
Είναι σχετικά μεγάλο (περίπου 40 ερωτήσεις, αν θυμάμαι καλά)

Αλλά υπάρχουν πολλές και καλές ερωτήσεις που θα μπορούσαν να επηρεάσουν (υπέρ του θεάματος) την αγαπημένη μας F1.
Για να δούμε, πόσοι από εμάς θα πάρουν μέρος???

Ορίστε και η διεύθυνση:

http://www.fia-amd-survey2006.com/
 


Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Να πουλήσουμε τα μεγάλα 4χ4 αυτοκίνητά μας και να πάρουμε υβριδικά :p
 


GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Εγώ είχα λάβει μέρος στην προηγούμενη.
Τη φετινή πήγα να την συμπληρώσω, έφτασα μέχρι το τέλος αλλά τελικά δε το καταχώρησα γιατί τα πήρα στο κρανιό.

Καταρχήν όσοι ασχολείστε θα ξέρετε καλά πόσο πολύ λάβανε υπόψη τους τα περσινά αποτελέσματα, ναί καλά το καταλάβατε τα γράψανε στα @@ τους.
Το φετινό ερωτηματολόγιο μπορώ να πω είναι απαράδεκτο, πολλές ερωτήσεις επαναλαμβάνονται (υπήρχαν και στο περσινό αλλά αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό), οι ερωτήσεις γίνονται με τέτοιο τρόπο ώστε να πάρουν τις απαντήσεις που θέλουν, οι περισσότερες είναι περιττές, γίνονται έμμεσα πολλές φορές οι ίδιες ερωτήσεις (απορώ με ποιά λογική το σχεδιάσανε αφού αυρό το λάθος είναι τραγικό και δεν οδήγεί σε σοβαρά συμπεράσματα αφού μπορείς ουσιαστικά να δώσεις 2 διαφορετικές απαντήσεις στην ίδια ερώτηση) και τέλος όλο το ερωτηματολόγιο είναι ουσιαστικά σχεδιασμένο για να κάνουν έρευνα αγοράς για τις συνδρομητικές υπηρεσίες που προφανώς ετοιμάζουν, α και φυσικά για τη δημιουργία εντυπώσεων.

Το θέαμα στη Φόρμουλα πάει απο το κακό στο χειρότερο και δε βλέπω να κάνουν τίποτα για αυτό, μας έχουν ζαλίσει με τη μείωση του κόστους λες και τα πληρώνουμε απο την τσέπη μας. Δε λένε να καταλάβουν οτι με το να τα κάνουν σαλάτα κάθε χρόνο με νέους κανονισμούς και νέους τρόπους qualifying δε καταφέρνουν τίποτα, το αντίθετο μάλιστα.
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
giotamike said:
Ναι....όλα όσα είναι πάνω από 2000cc να πουληθουν αμέσως... :p
Χμ...όσα είναι πάνω από 1100cc δεν έχουν λόγω ύπαρξης σύμφωνα με την κοινή λογική. Για να βλέπω τις κοινωνικές μας ευαισθησίες...χορτάσαμε λόγια στην Ελλάδα...;) ;)
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
ak1s said:
Χμ...όσα είναι πάνω από 1100cc δεν έχουν λόγω ύπαρξης σύμφωνα με την κοινή λογική. Για να βλέπω τις κοινωνικές μας ευαισθησίες...χορτάσαμε λόγια στην Ελλάδα...;) ;)
Αυτή δεν είναι η κοινή λογική, είναι η ak1s's λογική.
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Στις μοτ/τες αναφέρεται ο Άκης!!! :lol: :lol: :lol:
Γιατί θέλω να δω τις οικολογικές του ανησυχίες αν τον βάλουν να διαλέξει ανάμεσα σε ένα υβριδικό Lexus & μια Μ5 (ή Μ3) :lol: :lol: :lol:
 

V

VIDEOMIX

Guest
GTXTC, δεν υπήρχε στο τέλος του ερωτηματολογιου χώρος για παρατηρήσεις; Ωστε να τους γράψεις αυτά ακριβώς που μας λές;
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Μα φυσικά θα πάρω το 5αλιτρο V10, δεν θέλει συζήτηση...;) :mrgreen:

Να προσθέσω εδώ όμως, αυτό που έχω δηλώσει χρόνια τώρα, ότι αν βγάλει η Toyota δίπορτο 2+2 υβριδικό, θα το πάρω αμέσως.

Πάντως να ξέρετε ότι ένας από τους λόγους που πούλησα το M, ήταν και το οικολογικό του θέματος. Και λέω αλήθεια, τα λεφτά δεν μου έλλειπαν. Για να δω κανείς από αυτούς που βρίσκουν "σπάταλη" την F1, να κλείνουν το aircondition τους, ή να οδηγούν το 1000άκι τους παντού (και να μην το δίνουν στην γυναίκα γιατί το αισθάνονται "αδύναμο")...:p

Πάντως Μιχάλη αν θες το συζητάμε κάποια στιγμή το γιατί χρειάζεσαι/χρειάζομαι ένα 2λιτρο για να κάνεις/κάνω τα ταξίδια σου/μου, και δεν σου/μου φτάνει ένα 1100cc ή 1200cc που θα κάψει τη μισή βενζίνη, ή π.χ. ένα Honda Jazz που ίσως έχει μεγαλύτερους χώρους από ένα μεσαίο 4x4...
 

Μηνύματα
8.256
Reaction score
4
Εγώ πάντως θα συμπληρώσω το ερωτηματολόγιο. Και ας το αγνοήσουν. Καλύτερα να κάνω κάτι, παρά τίποτα.
 

Μηνύματα
5.784
Reaction score
14
ak1s said:
Πάντως Μιχάλη αν θες το συζητάμε κάποια στιγμή το γιατί χρειάζεσαι/χρειάζομαι ένα 2λιτρο για να κάνεις/κάνω τα ταξίδια σου/μου, και δεν σου/μου φτάνει ένα 1100cc ή 1200cc που θα κάψει τη μισή βενζίνη, ή π.χ. ένα Honda Jazz που ίσως έχει μεγαλύτερους χώρους από ένα μεσαίο 4x4...
...Μάλλον το φόρουμ μελών που χαλάνε αμέτρητα χρήματα για τα αυτιά τους και τα μάτια τους, δεν είναι ο απαραίτητος τόπος για να συζητήσουμε σχετικά με το γιατί...χρειάζεσαι/χρειάζομαι :wink: :!: :!:
 


Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Γιατί βρε φιλαράκι??
Ίσα ίσα που εδώ μέσα, που κυκλοφορούν πολλοί άνθρωποι με αδυναμίες στις αγορές, θα σας/μας καταλάβουν καλύτερα!!! :wink: :wink:
Να ανοίξω νέο θέμα ή θα πάρετε την πρωτοβουλία???? :D :D :D
 

Μηνύματα
489
Reaction score
0
Γιάννης Δημητρόπουλος said:
Γιατί βρε φιλαράκι??
Ίσα ίσα που εδώ μέσα, που κυκλοφορούν πολλοί άνθρωποι με αδυναμίες στις αγορές, θα σας/μας καταλάβουν καλύτερα!!! :wink: :wink:
Να ανοίξω νέο θέμα ή θα πάρετε την πρωτοβουλία???? :D :D :D
θέμα σχετικά με την πρακτικότητα-χρηστικότητα και αναγκαιότητα "μεγαλων" αυτοκινήτων????
Είμαι μέσα!!!!
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.283
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top