Final Audio D8000 planar magnetic headphones (με πόνο ψυχής)

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
87
Reaction score
38
Παρελήφθησαν πριν από δύο εβδομάδες, επομένως σε κατάσταση open box / καινούργιου. Τυχερός μέσα στην ατυχία μου, τα κέρδισα στον διαγωνισμό του Αγγλικού HiFi+ αλλά είναι τρομακτική πολυτέλεια για μένα να τα κρατήσω. Αντιθέτως τα λεφτά θα μου λύσουν προβλήματα και επομένως πρέπει να φανώ σοβαρός.

Πρόκειται για την ολοκαίνουργια ναυαρχίδα D8000 της Final Audio που ακούσαμε και στην έκθεση ακουστικών τον χειμώνα από τον Ορφέα. Το πακέτο περιλαμβάνει τα ακουστικά, δύο σετ καλωδίων (ένα στα 1,5m με τερματισμό 3,5mm και ένα στα 3m με τερματισμό 6,3mm), και την δική τους βάση αλουμινίου από την Final Audio. Περισσότερες λεπτομέρειες για την τεχνολογία τους στο http://snext-final.com/en/products/detail/D8000

Τιμή €2800 καθαρή στην τσέπη μου (τιμή αγοράς καινούργιου στα €3500 - €3600), έξοδα αποστολής και διάφορα άλλα τέλη (π.χ. PayPal) βαρύνουν τον αγοραστή. Προτιμώ παράδοση χέρι με χέρι από κέντρο Αθήνας, δεκτές ακροάσεις από σοβαρά ενδιαφερόμενους αγοραστές. Όχι ανταλλαγές.

Αυτή την στιγμή τα έχω έξω και τα ακούω μέχρι να φύγουν, back story και εντυπώσεις σε εξέλιξη εδώ. Τα ακουστικά είναι ακόμα άστρωτα αλλά εξαιρετικά υποσχόμενα ανάμεσα σε άλλες κορυφαίες υλοποιήσεις. Επίσης είναι τρομερά ευαίσθητα και παίζουν ακόμα και από DAP (στο Mojo μου παίζουν στις πρώτες σκάλες έντασης, πολύ κάτω από την μέση).

IMG_7852.JPG
fullsizeoutput_4945.jpeg
IMG_7844.JPG
IMG_7843.JPG
IMG_7842.JPG
 

Μηνύματα
87
Reaction score
38
Μείωση τιμής στα €2600. Τα ακουστικά παραμένουν υπέροχα αλλά χρειάζομαι τα λεφτά.
 



Status
Not open for further replies.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.560
Μηνύματα
2.865.598
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top