Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Μηνύματα
28.176
Reaction score
50
[IMGl]http://www.forthnet.gr/_images/header_logo_new.gif[/IMGl]
Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Από 1ης Απριλίου, όλοι οι συνδρομητές των broadband υπηρεσιών της Forthnet απολαμβάνουν δωρεάν, απεριόριστη ασύρματη ευρυζωνική πρόσβαση από το δίκτυο των Forthnet HotSpot!


Broadband πρόσβαση σχεδόν από παντού, προσφέρει δωρεάν η Forthnet σε όλους τους συνδρομητές των ευρυζωνικών της υπηρεσιών! Ειδικότερα, από 1ης Απριλίου κάθε συνδρομητής των υπηρεσιών Forthnet 2play, Forthnet ADSL Economy και Forthnet ADSL θα μπορεί να επισκέπτεται όποιο Forthnet HotSpot επιθυμεί (www.forthnet.gr/hotspotlocator) και να απολαμβάνει απεριόριστη, ασύρματη broadband πρόσβαση, χωρίς κανένα επιπλέον κόστος!

Η διαδικασία είναι απλή, εύκολη και άμεση. Χρησιμοποιώντας το laptop ή το PDA του, κάθε broadband συνδρομητής που βρίσκεται σε ένα Forthnet HotSpot, θα μπορεί με το username και το password της συνδρομής του, να συνδέεται ασύρματα στο internet με ταχύτητες που φτάνουν έως και τα 54Mbps!

Η Forthnet, είναι από τις πρώτες εταιρίες της χώρας που επένδυσε στρατηγικά στον τομέα της παροχής υπηρεσιών ασύρματης broadband πρόσβασης. Από το 2004, η εταιρία αναπτύσσει το δίκτυο των Forthnet HotSpot, το μεγαλύτερο δίκτυο σημείων ασύρματης broadband πρόσβασης στην Ελλάδα, προσφέροντας πρόσβαση στο internet με ευρυζωνικές ταχύτητες σε όσους βρίσκονται εκτός σπιτιού ή γραφείου, ακόμα και …εν πλω.

Σήμερα, περισσότερα από 200 Forthnet HotSpot, λειτουργούν κυρίως σε επιχειρήσεις εστίασης, τουρισμού και διασκέδασης. Στο μεγαλύτερο δίκτυο σημείων ασύρματης broadband πρόσβασης στην Ελλάδα συγκαταλέγονται πολύ γνωστές επιχειρήσεις όπως τα Starbucks, τα Kitchen Bar, τα McDonalds, η αλυσίδα ξενοδοχείων Sbokos, το ξενοδοχείο Porto Carras και πλήθος άλλων ξενοδοχειακών επιχειρήσεων και εταιριών εστίασης σε όλη την Ελλάδα, όλα τα Καταστήματα Forthnet, καθώς και το σύνολο του στόλου των Μινωϊκών Γραμμών, υλοποίηση που αποτελεί παγκόσμια πρωτιά για το χώρο της επιβατηγού ναυτιλίας. Πρόσφατα, η Forthnet ολοκλήρωσε την πρώτη εφαρμογή έργου wi- fi πρόσβασης και στο χώρο της νοσηλείας στη χώρα μας, στο Ιατρικό Κέντρο Αμαρουσίου.

Με την προσφορά δωρεάν wi- fi πρόσβασης σε όλους τους broadband συνδρομητές, η Forthnet, καινοτομεί και πάλι, προσφέροντας στους συνδρομητές της ακόμα ένα πλεονέκτημα, υψηλής προστιθέμενης αξίας.

http://www.forthnet.gr
 

Μηνύματα
2.489
Reaction score
1
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Η εταιρια εχει κανει αρκετα βηματα σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Πλεον προσφερει αρκετες υπηρεσιες σε πολυ καλες τιμες. Στο αμεσο μελλον πρεπει να ριξουν το βαρος στην ποιοτητα. Γιατι στην τελικη η ποιοτητα ειναι που σε κραταει.
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Και όλα αυτά που έχουν γραφτεί για το "ψήσιμο" που σου κάνει στον εγκέφαλο το WiFi???
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Και όλα αυτά που έχουν γραφτεί για το "ψήσιμο" που σου κάνει στον εγκέφαλο το WiFi???

Υπάρχει κάποια επίσημη έρευνα Σωκράτη???
Έχεις κάποιο link να μελετήσω το ζήτημα??
Άλλοι λένε ότι όλα είναι ΟΚ (ακτινοβολία που δεν επηρεάζει κάτι. Πχ μικρότερη και από bluetooth)
Άλλοι λένε ότι έχει ακτινοβολία.....
Εγώ έχω το ασύρματο router μου στο ρεύμα ανοικτό όλη μέρα.
Και προφανώς ακτινοβολεί συνεχώς...
Θα κάψουμε τους εγκεφάλους μας ή θα σωθούμε??
Δε με νοιάζει για μένα...Ο δικός μου είναι ήδη καμένος....:142: :138: :135:
Για την οικογένεια το λέω!! :121:
 

Μηνύματα
707
Reaction score
0
Ο φόβος φυλάει τα έρμα...στο δικό μου router ενεργοποιώ το wireless μόνο για όσο το χρειάζομαι, δηλαδή 1 ώρα τη μέρα, και μετά πάλι off. Προτίμησα να σκάψω τους τοίχους στην ανακαίνιση για καλώδιο δικτύου παρά να έχω τον διάβολο στο κεφάλι μου συνέχεια.

Η προσφορά της Forthnet δεν είναι κάτι καινούριο, ίσχυε εδώ και καιρό για τους συνδρομητές της, αν και νομίζω ότι ήταν μόνο για τους καλοκαιρινούς μήνες. Είναι καλή φάση για τα ferry boats που έχουν forthnet hot spot, περνάς όλο το ταξίδι με τσάμπα ίντερνετ και μέχρι να το καταλάβεις έφτασες. Νομίζω είναι όλα της Minoan και κάποια ακόμα...
 

Μηνύματα
1.356
Reaction score
1
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Είχε γίνει μεγάλη κουβέντα στο avclub για όλων των ειδών τις ακτινοβολίες.
Επίσης,είχα ακούσει σε ραδιοφωνική εκπομπή του ΣΚΑΙ,κάποιον καθηγητή του Πολυτεχνείου,ο οποίος είχε πει ότι ΠΡΕΠΕΙ να το έχουμε κλειστό όταν δεν το χρειαζόμαστε.
Πολλές πληροφορίες θα διαβάσεις και εδώ:
http://info.awmn.net/users/images/stories/Library/WiFi/Papers/health_issues.pdf
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Το μόνο που λέει είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει διαπιστωμένος κίνδυνος από τις μη ιοντίζουσες ακτινοβολίες.
Τώρα εάν κάποιος φοβάται ας μη το χρησιμοποιεί.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.803
Reaction score
83.790
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Το μόνο που λέει είναι ότι ΔΕΝ υπάρχει διαπιστωμένος κίνδυνος από τις μη ιοντίζουσες ακτινοβολίες.
Τώρα εάν κάποιος φοβάται ας μη το χρησιμοποιεί.
Εσύ δε φοβάσαι;;; :145:
 

Μηνύματα
5.771
Reaction score
0
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Μεντα ειναι αυτο ρε παιδια ? :138:
 

Μηνύματα
4.480
Reaction score
3
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Εάν για ότι μου έχουν πει ότι κάνει κακό έκανα αυτό που "πρέπει" τότε θα είχα χάσει τα πλέον ενδιαφέροντα πράγματα της ζωής μου.:116:
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.803
Reaction score
83.790
Απάντηση: Forthnet: Δωρεάν ασύρματη πρόσβαση για όλους τους broadband συνδρομητές!

Εάν για ότι μου έχουν πει ότι κάνει κακό έκανα αυτό που "πρέπει" τότε θα είχα χάσει τα πλέον ενδιαφέροντα πράγματα της ζωής μου.:116:
Στα κομματικά είχαν δίκιο πάντως!!! :142: :142: :142:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.640
Μηνύματα
2.870.111
Members
37.937
Νεότερο μέλος
daemon76
Top