Forthnet..τι sk@ta αναβάθμιση έκανε στο vdsl?

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Καλημέρα
πριν λίγο με πήρε τηλ ένας πελάτης και μου είπε ότι δεν μπορεί να κουμπώσει το vdsl tplink TD-W9977

πήρε τηλ στην υποστήριξη και του είπαν ότι δεν μπορούν πλέον να συνδεθούν άλλα router πλην των δικών τους:o:O_o:>:( λόγω αναβάθμισης που έκαναν από χθες:idk:

ο άνθρωπος γνωρίζει κάποια πράγματα...του είπα να ξαναδοκιμάσει το quick setup με τους κωδικούς του αλλά δεν...
τελικά...πήγε στη forthnet και του έδωκαν ένα δικό τους και κούμπωσε κατευθείαν

αντιμετωπίζει κανένας κάτι αντίστοιχο?



Υ.Γ. Υπάρχει περίπτωση να του έχουν αλλάξει οι κωδικοί?
 

trane5587

JBL-Crown τέλος του δρόμου
Μηνύματα
438
Reaction score
1.133
Καλημέρα, έκανα και εγώ πριν δύο βδομάδες αναβάθμιση σε vdsl από την Nova. Με το δικό τους router όλα οκ. Εγώ όμως έβαλα ένα Asus DSL-AC52U το οποίο για να δουλέψει και οποιοδήποτε άλλο θα πρέπει να περαστούν το username και password του ISP και επίσης στο VLAN ID να βάλουμε τον αριθμό 835. Ελπίζω να βοήθησα. :)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.421
Καλημέρα, έκανα και εγώ πριν δύο βδομάδες αναβάθμιση σε vdsl από την Nova. Με το δικό τους router όλα οκ. Εγώ όμως έβαλα ένα Asus DSL-AC52U το οποίο για να δουλέψει και οποιοδήποτε άλλο θα πρέπει να περαστούν το username και password του ISP και επίσης στο VLAN ID να βάλουμε τον αριθμό 835. Ελπίζω να βοήθησα. :)
και εγώ αυτό φαντάζομαι:thumbsup:
απλά με έκανε εντύπωση αυτό που του είπαν σχετικά με το ότι ΜΟΝΟ τα δικά τους router μπορούν να κουμπώσουν.
τι άλλο θα ακούσουμε:headbang:
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Για να μην ανοίγω νέο θέμα...
Όλη μέρα μετράω ταχύτητα download 90 mbps και μετά τα μεσάνυχτα , πάω να δω Nova on demand και βγάζει μήνυμα πως το πρόγραμμα δεν μπορεί ν αναπαραχθεί λόγω χαμηλής ταχύτητας''.
Τι διάολο , το κλείνουν το βράδυ?
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.865
Reaction score
4.639
Κατεβάζω τον κ@λο μου κάθε μήνα (>1.5 ΤΒ) η γραμμή πάει μαλλιά, ούτε σύγχρονη να ήταν. Κανένα πρόβλημα απο την μερια μου.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.603
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top