Fortnite

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.250
Reaction score
8.149
Με έχει μουρλάνει ο μικρός.
τελικά του το εγκατέστησα.
τι κόλλημα έχουν πάθει όλα με αυτό το πράμα?
 


Gojakla

Αρχαιολάγνος πιουριτανίστας
Μηνύματα
5.250
Reaction score
7.491
Με έχει μουρλάνει ο μικρός.
τελικά του το εγκατέστησα.
τι κόλλημα έχουν πάθει όλα με αυτό το πράμα?

Ειναι ωραιο.
Ειναι trend.
Ειναι online multiplayer.

Τι αλλο θες?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
Με έχει μουρλάνει ο μικρός.
τελικά του το εγκατέστησα.
τι κόλλημα έχουν πάθει όλα με αυτό το πράμα?
βάλτου και ένα
του παιδιού να παίξει και κότσαρε του και μια 1060 6άρα...δεν θέλω τσιγκουνιές:p:D
και άσε το παιδί να εκφραστεί!
τι θέλεις? να μάθει σ ακολουθεί στα τσίπουρα?:p:roflmao::lol:
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.250
Reaction score
8.149
Πόσο είναι ο μικρός;
λοιπόν το παιδι είναι 6.5!
μου ελεγε λοιπόν ότι στην τάξη παίζει μέχρι και η Μελινα!
το έβαλα και παίξαμε μαζι αρχικά, γιατί το αφήνω να δοκιμάζει τα πάντα (κόκα κόλα κλπ σκληρά..) και γενικά θέλω να μην έχει απωθημένα.
ήθελα να δω τι είναι.
δεν έχει βίαιες σκληρές σκηνές αλλα αυτό το συνεχώς σκοτώνω για να επιβιώσω μου την βαράει.
τον αφήνω και παίζει κάθε 2 μέρες λίγο και συνήθως είμαι εκεί.
χαμός γινεταιι με αυτή την αηδία.
νταχαρη έχω ι7 με amd τούμπανο γιατί κάνω video editing με davinci resolve.
[DOUBLEPOST=1527687452][/DOUBLEPOST]
βάλτου και ένα
του παιδιού να παίξει και κότσαρε του και μια 1060 6άρα...δεν θέλω τσιγκουνιές:p:D
και άσε το παιδί να εκφραστεί!
τι θέλεις? να μάθει σ ακολουθεί στα τσίπουρα?:p:roflmao::lol:
τι είναι αυτό ρε?
θα μου τον μουρλάνεις....

εγώ μονο forza τον άφηνα να οδηγάει...
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
λοιπόν το παιδι είναι 6.5!
μου ελεγε λοιπόν ότι στην τάξη παίζει μέχρι και η Μελινα!
το έβαλα και παίξαμε μαζι αρχικά, γιατί το αφήνω να δοκιμάζει τα πάντα (κόκα κόλα κλπ σκληρά..) και γενικά θέλω να μην έχει απωθημένα.
ήθελα να δω τι είναι.
δεν έχει βίαιες σκληρές σκηνές αλλα αυτό το συνεχώς σκοτώνω για να επιβιώσω μου την βαράει.
τον αφήνω και παίζει κάθε 2 μέρες λίγο και συνήθως είμαι εκεί.
χαμός γινεταιι με αυτή την αηδία.
νταχαρη έχω ι7 με amd τούμπανο γιατί κάνω video editing με davinci resolve.
[DOUBLEPOST=1527687452][/DOUBLEPOST]

τι είναι αυτό ρε?
θα μου τον μουρλάνεις....

εγώ μονο forza τον άφηνα να οδηγάει...
τι θα πει έχεις?
θα φτιάξεις του πιτσιρικά ένα δικό του!!!
ακούς εκεί...πάνω του θα βγάλεις την τσιγκουνιά σου:p:D:roflmao:

6.5 τον λες μικρό.... μια που συνήθως τέτοια games είναι 8-10 και πάνω
αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τον χαρακτήρα του και εσύ κρίνεις σωστά:)

το δικό μου είναι ιστορικότατο και επιμορφωτικότατο:D
μαθαίνεις σχεδόν τα πάντα από θέματα στρατηγικής,αρμάτων και αεροπλάνων του ΒΠΠ +έχει πραγματικούς χάρτες των πόλεων(πως ήταν τότε) και των περιοχών που διεξήχθησαν οι επικότερες μάχες του πολέμου(Βερολίνο,Αρδέννες,Νορμανδία,Στάλινγκραντ κλπ) χωρίς αίματα...μόνο εκρήξεις
καταπληκτικό ήχο 7.1(πραγματικό...όχι μούφα)αγχώνεσαι στην κυριολεξία αν δώσεις ένταση!! δεν ξέρω αν έχεις ακούσει άρμα να ρίχνει.... αλλά αν έχεις καλό sub θα σου το δώσει να καταλάβεις πως είναι 8-)
είναι multiplayer και έχει όλα τα καλούδια
+πολλούς Έλληνες για να μιλάς
++ πολλούς Τούρκους για να κοροιδεύεις τον Ερντογάν:roflmao::roflmao:



Υ.Γ. άσε τον να μεγαλώσει 3 χρονάκια ακόμα με το καλό... και θα του έχω έτοιμη θέση στην ομάδα:drinks::party:
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Ο δικός μου είναι 7,5
Έχει φάει ήδη ένα Σ/Κ ban και πάει χαλαρά για δεύτερο.
Παίζουν όλα τα πιτσιρίκια ασταμάτητα. Κάνουν invite και φτιάχνουν ομάδες. Λίγο να παίξω ένα ματς με τον τάδε φίλο, λίγο να παίξουμε όλοι οι φίλοι σε ομάδα, λίγο το ένα λίγο το άλλο. Άσε που μιλάνε μεταξύ τους ενώ παίζουν. Δίνουν ραντεβού στο σχολείο.
Μιλάμε για πρέζα !!! Παίζανε και minecraft αλλά αυτό ήταν ωραίο για τα μικρά. Το fortnite τα έχει τρελάνει.
Έχει κλείσει ο υπολογιστής από το κουμπάκι του τροφοδοτικού.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
Μονο μην το πειτε στο Ζιζικι

Θα μουρλανει πρωτα τη συζυγο και μετα τον Αλεξ με τον Ροζυ να παιζουν μαζι online :D




εύχομαι να κόβουν καλά τα νύχια του γάτου γιατί αλλιώς....>:(>:(>:(
[DOUBLEPOST=1527689404][/DOUBLEPOST]
Ο δικός μου είναι 7,5
Έχει φάει ήδη ένα Σ/Κ ban και πάει χαλαρά για δεύτερο.
Παίζουν όλα τα πιτσιρίκια ασταμάτητα. Κάνουν invite και φτιάχνουν ομάδες. Λίγο να παίξω ένα ματς με τον τάδε φίλο, λίγο να παίξουμε όλοι οι φίλοι σε ομάδα, λίγο το ένα λίγο το άλλο. Άσε που μιλάνε μεταξύ τους ενώ παίζουν. Δίνουν ραντεβού στο σχολείο.
Μιλάμε για πρέζα !!! Παίζανε και minecraft αλλά αυτό ήταν ωραίο για τα μικρά. Το fortnite τα έχει τρελάνει.
Έχει κλείσει ο υπολογιστής από το κουμπάκι του τροφοδοτικού.
μπορείς να κατεβάσεις και την ασφάλεια του δωματίου του...:p:roflmao:

καλά κάνεις γιατί θέλουν κοντρόλ με αυτό....βλέπω κάποιους καμένους γονείς ώρες ώρες και μου χτυπάνε τα μηνίγγια

ο άλλος ήρθε προχθές γιατί ο γιος του βαριόταν>:(:headbang:(σίγουρα με περνάει σε μπόι) και του έβαλε να τραβάει φωτό τα gaming πληκτρολόγια για να του τα στείλει να διαλέξει>:(
τον έδιωξα και του είπα να τσακιστεί να κατέβει ο μικρός γιατί ξανά αν με χρειαστεί θα φάει πόρτα
για πότε κατέβηκε σε μισή ώρα με το ποδήλατο...
άιντε απο δω άλλο!>:(:smg:
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.497
Μια μαλακιά παιχνιδι και μισή είναι για να παίζουν τα παιδάκια. Μακράν ανώτερο το pubg. Αυτά τα battle royal κάνουν θραυση τώρα τελευταία αν και εγώ είμαι της παλιάς σχολής mmorpg και moba...
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
μπορείς να κατεβάσεις και την ασφάλεια του δωματίου του...:p:roflmao:
Σιγά να μην του βάλω και υπολογιστή στο δωμάτιο, στο σαλόνι τον είχα να ουρλιάζει :mad:

καλά κάνεις γιατί θέλουν κοντρόλ με αυτό....βλέπω κάποιους καμένους γονείς ώρες ώρες και μου χτυπάνε τα μηνίγγια
Έχουμε ανταλλάξει τηλ με κάποιους γονείς απο το σχολείο. Να χτυπάει τηλ. το μεσημέρι. ''Γεια σας, είμαι ο φίλος του γιού σας.'' Δίνω το τηλέφωνο στον μικρό. ''Γιατί δεν είσαι στο fornite; Τι ώρα θα μπεις; μπλα μπλα''
Δώστου γκρίνια μετά ο μικρός :mad::mad::mad:

Ban και τα τηλέφωνα.
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.497
Ρε dahari το war thunder τι φάση είναι; world of tanks και έτσι; Γιατί βλέπω περνούν και κάτι αεροπλάνα...
[DOUBLEPOST=1527690568][/DOUBLEPOST]
Σιγά να μην του βάλω και υπολογιστή στο δωμάτιο, στο σαλόνι τον είχα να ουρλιάζει :mad:


Έχουμε ανταλλάξει τηλ με κάποιους γονείς απο το σχολείο. Να χτυπάει τηλ. το μεσημέρι. ''Γεια σας, είμαι ο φίλος του γιού σας.'' Δίνω το τηλέφωνο στον μικρό. ''Γιατί δεν είσαι στο fornite; Τι ώρα θα μπεις; μπλα μπλα''
Δώστου γκρίνια μετά ο μικρός :mad::mad::mad:

Ban και τα τηλέφωνα.
Σα φανατικός gamer μια εικοσαετία + χωρίς διαλείμματα το μόνο που έχω να σου πω σα φιλική συμβουλή είναι να απαγορευσεις στο παιδί σου να έχει επαφή με οποιοδήποτε online game ούτε για πέντε λεπτά το χρόνο. Αυτά τα game δε φτιαχτηκαν για να παιζονται με μέτρο και δε προκειται να αποδώσει κάτι ο περιορισμός στο χρόνο που θα αφιερώνει εκεί. Πάντα θα έχει στο νου του να βρει χρόνο να παιξει με αποτεαποτέ να μη κανει προκοπή σε τίποτα αλλο. Δυστυχώς η κλασική θεωρία του μέτρου εδω είναι πέρα για πέρα λαθος.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.841
Reaction score
77.422
Ρε dahari το war thunder τι φάση είναι; world of tanks και έτσι; Γιατί βλέπω περνούν και κάτι αεροπλάνα...
Ντροπή καλέ! τι προσβόλα ήταν αυτή!>:(:D



Υ.Γ. αντίστοιχο είναι...αλλά πιο ρεαλιστικό στα πάντα;):party:


Σιγά να μην του βάλω και υπολογιστή στο δωμάτιο, στο σαλόνι τον είχα να ουρλιάζει :mad:
ε τον γενικό τότε..:p:roflmao::lol:

Έχουμε ανταλλάξει τηλ με κάποιους γονείς απο το σχολείο. Να χτυπάει τηλ. το μεσημέρι. ''Γεια σας, είμαι ο φίλος του γιού σας.'' Δίνω το τηλέφωνο στον μικρό. ''Γιατί δεν είσαι στο fornite; Τι ώρα θα μπεις; μπλα μπλα''
Δώστου γκρίνια μετά ο μικρός :mad::mad::mad:


Ban και τα τηλέφωνα.
Μ'αρέσεις ...:thumbsup::whistling::sneaky:
:lolsign: :roflmao::lol:
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Σα φανατικός gamer μια εικοσαετία + χωρίς διαλείμματα το μόνο που έχω να σου πω σα φιλική συμβουλή είναι να απαγορευσεις στο παιδί σου να έχει επαφή με οποιοδήποτε online game ούτε για πέντε λεπτά το χρόνο. Αυτά τα game δε φτιαχτηκαν για να παιζονται με μέτρο και δε προκειται να αποδώσει κάτι ο περιορισμός στο χρόνο που θα αφιερώνει εκεί. Πάντα θα έχει στο νου του να βρει χρόνο να παιξει με αποτεαποτέ να μη κανει προκοπή σε τίποτα αλλο. Δυστυχώς η κλασική θεωρία του μέτρου εδω είναι πέρα για πέρα λαθος.
Έχεις απόλυτο δίκαιο.
Ο μικρός έπαιζε παιχνίδια minecraft, Fifa , Pro . Κυρίως ΣΚ και χαριστικά κάποια καθημερινή. Εγώ είμαι παντελώς άσχετος και ούτε μου αρέσουν. Παίζαμε όμως πολλές φορές παρέα. Κάπου χάναμε το μέτρο, κάπου το ξαναβρίσκαμε. Δε βαριέσαι έλεγα, καλύτερα να ασχολείται μπας και τον μπλέξω σε λίγα χρόνια με κάποιο Arduino να μάθει και κάτι.

Το fortnite όμως είναι η πρώτη φορά που παίζει online gaming.
Ban ώσπου να σβήσει ο ήλιος.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Ρε παίδες το βρίσκετε νορμάλ να παίζουν παιδιά 6-7 χρονών games με όπλα και σκοτωμούς on line;
Δεν είναι rated για 12 χρονών και άνω το συγκεκριμένο;
Τρεις γιούς έχω και με το μεγάλο μου γίνεται σκοτωμός να το εγκαταστήσω (είναι 11).
Για την ώρα κρατάω, αλλά όταν μπει στην εφηβεία δε με σώζει τίποτα.
Τον καταφέρνω με pro, nba 2k, fifa. Σαββατοκύριακα παίζουμε επικά τουρνουά παρέα.
Γενικά γίνεται μάχη για να μην εθιστούν τα παιδιά στα video games.
Δε λέω να μην παίζουν, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να υπάρχει έλεγχος στο χρόνο και το υλικό.
Είναι πολύ ευαίσθητη η ηλικία. Ρίξτε μια ματιά στο βίντεο. Ίσως είναι λίγο σχετικό.
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Χιονοστιβάδα είναι.
Ξεκινάει από τον μεγάλο αδερφό ενός συμμαθητή.
Μετά παίζει και ο μικρός.
Μετά το συζητάνε όλα , μικρά - μεγάλα, στο σχολείο.
Μετά σε πρήζει ο μικρός για αυτό το παιχνίδι που παίζουν όλοι.
Τον αφήνεις να το κατεβάσει για να ησυχάσεις.... και την πατάς.
Άντε να το διορθώσεις μετά, όταν όλα τα παιδάκια παίζουν αυτή την σαχλαμάρα.
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Χιονοστιβάδα είναι.
Ξεκινάει από τον μεγάλο αδερφό ενός συμμαθητή.
Μετά παίζει και ο μικρός.
Μετά το συζητάνε όλα , μικρά - μεγάλα, στο σχολείο.
Μετά σε πρήζει ο μικρός για αυτό το παιχνίδι που παίζουν όλοι.
Τον αφήνεις να το κατεβάσει για να ησυχάσεις.... και την πατάς.
Άντε να το διορθώσεις μετά, όταν όλα τα παιδάκια παίζουν αυτή την σαχλαμάρα.
Το κλασικό πρόβλημα. Το βλέπω και με τα κινητά τηλέφωνα. Παιδιά δημοτικού με smartphone στο σχολείο! Έλεος!
 


Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Το κλασικό πρόβλημα. Το βλέπω και με τα κινητά τηλέφωνα. Παιδιά δημοτικού με smartphone στο σχολείο! Έλεος!
Ακριβό κινητό και παιδί είναι έγκλημα. Ακόμα και στην εφηβεία.
Αν τα στριμώξει κάποιο ''αλάνι'' στην γωνία για το κινητό μετά κλαιγόμαστε
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.658
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top