Galaxy S10 unlocked από την Αγγλία, μπορεί να λειτουργήσει στην Ελλάδα;

jpaudio

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.007
Reaction score
1.466
Καλημέρα σε όλους. Παζαρεύω ένα Galaxy S10 512 GB από Αγγλία αλλά δεν ξέρω σίγουρα ότι είναι συμβατό με τα Ελληνικά δίκτυα. Λέιε ότι είναι unlocked. Ξέρει κάποιος να μου πει αλλά σίγουρα; Λογικά είναι αφού είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο αλλά κάλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε...
Ευχαριστώ.
Γιάννης
 

Μηνύματα
793
Reaction score
1.152
πριν χρόνια είχα αγοράσει ένα κλειδωμένο Blackberry από Αγγλία κι αφού το ξεκλείδωσα δούλευε κανονικότατα, δε βλέπω το λόγο να μην δουλεύει το Samsung.
 


Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Ολα απο Ε.Ε. λειτουργουν κανονικα. Σε ολα τα σκρουτζομαγαζα τα τηλεφωνα ειναι απο Ευρωπη και καλυπτονται κανονικα και με εγγυηση. Αυτο το καταλαβαινεις οταν το ανοιγεις πρωτη φορα ή σε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων που το τηλεφωνο ξεκινα απο τη γλωσσα της χωρας που ηταν προορισμενο. Απλως αλλαζεις γλωσσα και εισαι οκ.
Τα τηλεφωνα απο Αμέρικα θελουν ξεκλειδωμα γιατι νομιζω δουλεουν δορυφορο(AT&T) και οχι GSM.
 

Μηνύματα
208
Reaction score
166
Ολα απο Ε.Ε. λειτουργουν κανονικα.
Συμφωνώ. Ένα moto G που είχα πάρει κάποτε από amazon Αγγλίας λειτουργεί κανονικά ακόμα.

Σε ολα τα σκρουτζομαγαζα τα τηλεφωνα ειναι απο Ευρωπη και καλυπτονται κανονικα και με εγγυηση.
Ναι μεν αλλά..
Κάποια λένε εγγύηση αντιπροσωπίας οπότε όλα καλά.
Κάποια δίνουν εγγύηση του μαγαζιού, που σημαίνει ότι σε καλύπτουν μεν, αλλά θα στείλουν το τηλέφωνο εκεί που το πήραν. Κάπως έτσι την πάτησα με ένα σκληρό που ρετάρησε και μου τον άλλαξαν μεν αλλά τους πήρε δύο μήνες.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.716
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top