Gaming - Streaming set up

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπέρα στην ομάδα,πήρα την πρωτοβουλία να γράψω αυτό το ποστ,σαν νουμπας στον ήχο και στην μουσική θα ήθελα λίγο τα φώτα σας ,την άποψη σας και μερικές εναλλακτικές προτάσεις.Ολα είναι αποδεκτά .
Λοιπόν αρχικά να ξεκινήσω με ότι έχω ένα γραφείο με τον high end υπολογιστή μου.Το δωμάτιο είναι μικρό περίπου στα 15-20 τ.μ.Εχω ήδη κάτι ηχεία Logitech τα οποία δεν μου κάνουν,θέλω το κάτι καλύτερο για την μουσική που ακούω όπως και κάτι καλύτερο για gaming ακουστικά . Αυτό που θέλω λοιπόν είναι κάτι καλό για μουσική στα ηχεία(monitors)και ένα καλό gaming headset.Σκεφτηκα λοιπόν να πάρω κάτι μόνιτορς ,της yamaha τα HS5 τα οποία θα τα τοποθετήσω σε απόσταση 50-70 πόντους με 2 όμορφα σταντ ή βάσεις επιτοίχιες (δεν το ξέρω ακόμα αυτό θα το δω στην πορεία ) στο γραφείο.
Ερχόμαστε στο εξής δίλημμα να πάρω μια κάρτα ήχου τύπου motu m2 για να τροφοδοτησω monitors και ακουστικά;Να πάρω ένα απλό dac πχ ifi audio zen dac v2 για τα ακουστικά μονο;
Να παραμείνω με τα ακουστικά που έχω ήδη (Logitech g pro,razer kraken tournament edition )ή να πάω σε κάτι καλύτερο τύπου 770 pro της beyer dynamics ή κάτι άλλο ; Ίσως βρε παιδί μου να μου την βιδωσει και πάρω ασύρματα ακουστικά συγκεκριμένα τα steel series pro.Και αν ναι ,γιατί να μην κοιτάξω και της tc helicon goxlr mini ή το wave xlr της elgato;
Συγγνώμη για το ουρανοκατέβατο,αλλά έχω κάτι προβληματισμούς τώρα τελευταία και δεν ξέρω τι να κάνω
Τέλος για μικρόφωνο έχω ενα razer seiren mini και γιατί όχι αν πάρω τα παραπάνω να δοκιμάσω και ενα dynamic μικρόφωνο για τα streams.
Budget υπολογίζω περίπου στα 500-600 ευρώ
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.497
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top