Geloso G 278A. Λαμπάτοι μονομπλόκ. Πιο vintage πεθαίνεις....

Μηνύματα
962
Reaction score
1.147
Με χαρα απο τα Χανια....παιδια εκτος απο λυχνιες υπαρχει και το Θερισο στα Χανια με κοψιδια και ρακες..τρελαινομαι για Κρητη!!!!!

ΩΡΑΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΦΙΛΕ
Aυτα τα κοψιδια και οι ρακες μας φαγανε στο νησι.Ευτυχως τωρα ζω στην Αθηνα και απεχω που και που λογω αποστασης.
Ευχαριστω για το σχολιο για την κατασκευη.
 

Μηνύματα
406
Reaction score
56
μαλιστα...για το triangle zephyr δεν βρισκω κατι στο διαδικτυο!βαλε καμμια φωτο και πες δυο κουβεντες
 


Μηνύματα
962
Reaction score
1.147
triang10.jpg
μαλιστα...για το triangle zephyr δεν βρισκω κατι στο διαδικτυο!βαλε καμμια φωτο και πες δυο κουβεντες
Eιναι floorstander με αντισταση 4ωμ και 91 db ευαισθησια.
 

Μηνύματα
406
Reaction score
56
αυτο ειναι παλια σειρα ,προσωπικα τα καινουργια triangle δεν μου αρεσουν....οποτε σου δενει με την EL-84...εχεις δοκιμασει να το ακουσεις με ενισχυτη με 300β?
 

Μηνύματα
406
Reaction score
56
Για τον Vintage hi-fi john,ΜΕ ΤΙ ΚΑΡΔΙΑ ΕΔΩΣΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ
takis6c33,AYON SPARK II,με μια 6c33 ανα καναλι ,κλασσικα με μετ/στες εξοδου τι σου λεει?Δινει 20βατ ανα καναλι σε απολυτη ταξη Α.
 

Μηνύματα
406
Reaction score
56
SONY ta-313,επεσε στα χερια μου ο εν φωτο ενισχυτης με 4χ25βατ,θυμαστε που παιζανε και τα 4 ηχεια,Α+Β,και επαθα απο την φυσικοτητα των χροιων,φωνες ,σαξοφωνο ,τρομπεττα,κ.λ.π.Τι κανω απο δω και περα,...ειναι 30 ετων,τι αλλαζω σιγα-σιγα,απο που ξεκιναω...Ευχαριστω...
 

Attachments


Μηνύματα
287
Reaction score
226
επειτελους σημερα εφτασαν η ματσαρισμενη τετραδα 5933S( Tomson) που περιμενα 20 μερες απο την Γαλλια. Oi Solen πυκνωτες ακομα να φανουν. Οι Γαλλοι γενικώς δεν πρεπει να πολυβιαζονται......






μικρες λυχνιες σχετικα με τις 807...
Αν και ειναι αστρωτες και δεν εχω κανει ακροαση ακομα , στο λιγο που ακουσα σε πολυ χαμηλη ενταση παρατηρησα τις χαμηλες να ειναι διαφορετικες. Σαφως καλυτερες! Ειχε δικιο ο φιλος Τακης. Το απογευμα θα τις ακουσω κανονικα με τα cd που χρησιμοποιω για αυτο το λογο και θα εχω πληρη εικονα...

Εντομεταξυ Εκανα καποιες εικαστικες παρεμβασεις στους ενισχυτες





Βαφτικε με ειδικο μεταλιζε χρωμα το σασι , και τοποθετηθηκε μασιφ ξυλινη βαση στους ενισχυτες...
Τωρα απλα καμαρωνω.....
 

Μηνύματα
2
Reaction score
0
kαλησπερα παιδια εχω δυο ενισχυτες κ δεν ξερω πως να τους συνδεσω σε παθητικα ηχεια θελω 16ομ μπορειτε να βοηθησετε ευχαριστω
[DOUBLEPOST=1540120158][/DOUBLEPOST]photos
 

Attachments



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.802
Μηνύματα
2.876.668
Members
37.950
Νεότερο μέλος
Bobiras123
Top