Harry Potter And The Goblet Of Fire (2005)

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Πήγα χθες και το είδα.Κατα την γνώμη μου την ταπεινη είναι το καλύτερο Χάρι που έχω δει ως τώρα.Το μεγαλύτερο αρνητικό του είναι οτι είναι πετσοκομένο το βιβλίο για τις ανάγκες του έργου και πολλές από τις σκηνές του βιβλίου είναι κομμένες.Η ταινία πάντως έχει πολύ γέλιο σε κάποια σημεία.Τα εφέ είναι πολύ καλοσχεδιασμένα.Και το γεγονός οτι οι χαρακτήρες έχουν μεγαλώσει καιωριμάσει είναι πολύ θετικό γιατί επιτέλους αρχίζει και σοβαρεύει λίγο το ύφος χωρίς να χάνει το παραμυθένιο στοιχείο του.




Το official teaser:





Και το official trailer:

 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Harry Potter And The Goblet Of Fire

Δεν ξερω ρε Μαριε, αλλα και για το προηγουμενο αυτο ακουσα (οτι ηταν το καλυτερο απ τα προηγουμενα... πιο σκοτεινο, πιο τρομαχτικο κλπ) αλλα εμανα δε μου αρεσε... ουτε τα προηγουμενα...
 

Μηνύματα
724
Reaction score
0
Re: Harry Potter And The Goblet Of Fire

Ενω κανονικα επρεπε να μου αρεσει πολυ γιατι γενικα μου αρεσουν τα φανταστικα , η σειρα δεν με πολυενθουσιασε. Ισως γιατι ο ηρωας ειναι παιδι, χωρις σωματικη δυναμη να του εχεις εμπιστοσυνη, τα μαγικα του ειναι μαλλον λιγα, δεν μπορεις να ταυτιστεις μαζι του. Δεν εχει και καμια ερωτικη πλοκη με την αλλη την μικρουλα.
Αφηστε το παιδακι να προσπαθει να κανει κανενα μαγικο της προκοπης και παμε να δουμε το DOOM να ανεβει λιγο o παλμος μας.
 

Μηνύματα
5.115
Reaction score
7
Harry Potter And The Goblet Of Fire

Το είδα και αυτό.Από στόρι είναι ψιλομάπα.Ο Rock είναι επιεικώς άθλιος ενώ την κατάσταση σώζει μόνο ο πρωταγωνιστής.Βέβαια το First Persn Mode είχε πολύ πλάκα.Σαν να βλέπεις κάποιον να παίζει μπροστά σου...Αλλά πολύ χοντροκομμένο σαν ταινία.Όσον αφορά τον Χάρυ κάθε ταινία την βλέπω σε διαφορετική ηλικία και με διαφορετικά επίπεδα ωριμότητας.Τις προάλλες ας πούμε που ξαναείδα το πρώτο μου φάνηκε πολύ παιδικό.Αυτό που μου άρεσε στο Κύπελλο της Φωτιάς ήταν οτι είχε πολύ χιούμορ.
 

Μηνύματα
4.927
Reaction score
49
Re: Harry Potter And The Goblet Of Fire

Δεν υπάρχει περίπτωση!
Ολα τα "φανταστικά" μου αρέσουν!!
Οσο για το Doom στον cinema απ'οτι είδα σκηνές, δεν είναι φανταστικ΄΄ο. Ειναι φανταστική μα#α#ία!!
 

Μηνύματα
2.322
Reaction score
363
Harry Potter And The Goblet Of Fire

Δεν ξερω ρε Μαριε, αλλα και για το προηγουμενο αυτο ακουσα (οτι ηταν το καλυτερο απ τα προηγουμενα... πιο σκοτεινο, πιο τρομαχτικο κλπ) αλλα εμανα δε μου αρεσε... ουτε τα προηγουμενα...
Κι εγώ κάνω κέφι τα παραμύθια αλλά τον Πότερ 1 και 2 μετά δυσκολίας τα είδα. Κάπου στην μέση της ταινίας έριχνα κάτι ντάγκλες!!!!
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Re: Harry Potter And The Goblet Of Fire

Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο είχα δει τους μέχρι τώρα Χάρηδες...
Κανένα δε μου άρεσε ιδιαίτερα, και μόνο ο αμέσως προηγούμενος ξεχώριζε λίγο.

Τον τελευταίο έλεγα μεχρι και σινεμά να τον δω, αλλά δεν το πήρα απόφαση ακόμα :roll:

Όσο για το Doom, την πρώτη φορά που πήγα να το δω με ψιλοπήρε ο ύπνος :twisted:. Μόνο παλμούς δεν θα σου ανεβάσει Βάιε...για τίποτα άλλο δεν ξέρω :mrgreen:
Αν ξέρεις όμως τι κάθεσαι να δεις, μια χαρά ευχάριστα περνάει η ώρα.
 

V

VIDEOMIX

Guest
Harry Potter And The Goblet Of Fire

Και εγώ τώρα τελευταία είδα το Νο2. Προσπάθησα μια μέρα να δω το 3το, είδα την αρχή, ξενέρωσα με το φθηνό του πράγματος,(την φάρσα προς την θεία του και την φαιδρή κατάσταση που δημιουργήθηκε) και σταμάτησα. Θα το δω βέβαια κάποια στιγμή.
 

Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
Re: Harry Potter And The Goblet Of Fire

Ακομα και στα παραμυθία πρεπει να υπάρχει μια αρχη μια μέση και ενα τέλος.
Πραγμα που ούτε τωρα μπόρεσαν να κανουν σε αυτην την συνεχεία του Harry Potter.
Μεν ωραία εφε αλλα μεχρι εκει.
Ουτε για μια στιγμή ένιωσα το σκοπό αυτής της ταινίας.
Ναι ξερω θα μου πείτε το χρημα , αλλα θα μπορουσε να ηταν και κατι παραπάνω από αυτο.
Και επιτέλους αυτος ο Harry Potter είναι μεγαλο κουτσούβελο.
Τοσα χρονια σχολείο ενα μαγικό της προκοπής δεν εμαθε να κανει.

Στην ίδια τάξη για να μάθει
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.351
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top