Hd Dvd Drive - Xbox 360

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Έχουμε μάθει πότε θα κυκλοφορήσει και Ελλάδα το drive?
Στο αγγλικό amazon το έχει κυκλοφορία από 01/12/2006, αλλά σε πολύ περιορισμένες ποσότητες (λίστα αναμονής).
Εδώ τι κάνουμε?
 



Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Ακόμα τηρούν σιγή ιχθύως!!! Το παρακολουθώ το θέμα όμως και μόλις μάθω κάτι θα ενημερώσω αμέσως!!
 

Μηνύματα
12
Reaction score
0
To HD-DVD βγαινει μεσα στον Ιανουαριο και θα κοστιζει 199 ευρω.

Οσοι βιαζονται μπορουν να το αγορασουν απο το play-asia.com και να υπολογισετε αλλα 40 ευρω περιπου μεταφορικα με FEDEX.

Να σημειωσω οτι προς το παρον δεν υποστηριζει DD+ και TrueHD codecs,μπορει ομως στο μελλον να βγει καποιο update στη κονσολα και να το υποστηριζει. (εαν βεβαια η Microsoft αποφασισει να βγαλει HDMI στο Xbox 360 καθως οι οπτικες ινες δεν αντεχουν τα 6.144Mb/s που απαιτουνται για να "τρεξει" αυτος ο ηχος.)
 

Μηνύματα
2.611
Reaction score
13
Μέχρι πριν απο 2-3 μέρες στα τμήματα videogames σε τουλάχιστον 10 καταστήματα (εκτός του multirama mall που γνωρίζουν το θέμα) με ρωτούσαν τι είναι αυτό ή μου έδειχναν τον σκληρό δίσκο....τελείως άσχετοι...
Το έψαξα και στο ΕΒΑΥ αλλά έχουν ξεφύγει στις τιμές και δεν αξίζει τον κόπο να βιαστεί κάποιος..( για ευρωπαικό μιλάω με εγγύηση εντός ε.ε. )
 

Μηνύματα
12
Reaction score
0
To drive ειναι region free μολις το αγορασεις,με το που το συνδεσεις πανω στη κονσολα σου αναγνωριζει τι συστημα εχεις PAL ή NTSC και κλειδωνει αναλογως, οποτε απο οπου και αν το αγορασεις ειναι το ιδιο πραγμα.

Εγω θα περιμενω μεχρι τελος του μηνα μηπως ερθει Ελλαδα,αν δεν ερθει τοτε θα το παρω απο το εξωτερικο.Ουτως ή αλλως δεν υπαρχουν HD-DVD προς ενοικιαση εντος Ελλαδος προς το παρον οποτε και λιγο να περιμενουμε δεν εγινε και τιποτα.
 



Μηνύματα
12
Reaction score
0
Πηρα την Microsoft Hellas προχτες τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα αργησει.Μολις τους ειπα οτι στη Γερμανια το περιμενουνε στις 2 Φεβρουαριου μου ειπαν "ε τοτε υπολογιστε λιγες μερες αργοτερα". Κανεις δεν ξερει με ακριβεια...:(:(
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Πάντως και έξω γίνεται μακελειό!!!!!!!
Τα μηχανάκια εξαφανίζονται σε χρόνο μηδέν.
 

Μηνύματα
5.072
Reaction score
0
Το έκλεισα σήμερα από e-bay (u.k.).
Εδώ δεν έχουν το Θεό τους τελικά. Δεν γνωρίζουν την τύφλα τους.

Έκλεισα και μία HD-DVD ταινία το mission imp 3 από το amazon.uk...
Μιά χαρά... τέλη Ιανουαρίου θα τα έχω...
 

Μηνύματα
973
Reaction score
0
Το έκλεισα σήμερα από e-bay (u.k.).
Εδώ δεν έχουν το Θεό τους τελικά. Δεν γνωρίζουν την τύφλα τους.

Έκλεισα και μία HD-DVD ταινία το mission imp 3 από το amazon.uk...
Μιά χαρά... τέλη Ιανουαρίου θα τα έχω...
Ωραια θα περιμενουμε της εντυπωση σου. ;-)
 

Μηνύματα
905
Reaction score
2
Χτες , πηρα κι εγω το περιβοητο hddvd για το xbox 360!!!
Eιναι Γαλλικη νομιζω version (δεν το πηρα απο καταστημα , αλλα απο χρηστη που ειχε παρει 2 και το αλλο το πουλησε).
Περιειχε την ταινια KING KONG HD, αλλαχωρις υποτιτλους, και τηλεχειρηστηριο κανονικο (οχι Γιαπωνεζικο).
Εγκατασταθηκε ευκολα (με ενα μικρο update που ερχεται σε cd) και επαιξε μεσω component στο προβολεα μου (optoma 78 dlp) σε native 720p.
H εικονα του , καταπληκτικη.
Καθαρη και με σωστο κορεσμο, χωρις θορυβο και με σωστες διαβαθμισεις.
Μονη μου γκρινια, η ελλειψη hdmi , που δινει λιγο πιο soft εικονα (σε σχεση με το toshiba hddvd και hdmi).

Απο ταχυτητα αποκρισης πολυ καλη (καλυτερη σε σχεση με το toshiba hddvd) και δεν χανει τις πληροφοριες του hddvd αν πατησεις stop (οπως το toshiba) .

Eίδα καμια 10ρια ταινιες και οι περισσοτερες ειχαν καταπληκτικο transfer.
Μοναδικο προβλημα (οπως ολων των συσκευων HD μεχρι σημερα) στη κινηση, αφου στο δισκακι αποθηκευονται πια οι ταινιες σε μορφη 1080p 24fps.
Aυτο δυστυχως δημιουργει ενα μικρο stuttering στην εικονα , που εδω στην Ευρωπη (λογω του PAL) δεν το εχουμε συνηθησει.
Οσον αφορα τον ηχο, δεν ακουσα κατι που να με ενοχλει (περα απο μια μικρη συμπιεση ειδικα στα πισω καναλια που προερχεται απο τη συμπιεση του 7,1 σε 5,1).
Στα δικα μου αυτια και ηχητικα (ενα ολοκληρωμενο συστημα PIONNER DV55) δεν αποτελει μειον.
Μπροστα στην ολοκαθαρη και διαυγη εικονα τα υπολοιπα ειναι μαλλον παιδικες ασθενειες που με το καιρο θα βρουν τη λυση τους.

Να προσθεσω οτι το εβαλα και στο Pc (winxp pro + sp2 + ati radeon 9800 pro) , αφου πρωτα εβαλα τον UDF 2.5 DRIVER , και το αναγνωρισε κανονικα.
Επισης με το powerdvd 6.5 hd , επαιξε, αλλα οχι ολες τις ταινιες και με αρκετο ζορι.
Θελει σιγουρα καλυτερη καρτα γραφικων και intel core 2 duo.
Δεν ξερω γιατι μερικες ταινιες δεν μπορεσε να τις ανοιξει (κολλαγε στην εισαγωγη) , ουτε και απο το σκληρο δισκο που τις περασα.
Ακομη θελει πολλυ ψαξιμο η δουλεια.
 


Μηνύματα
905
Reaction score
2
Παιζει με udf driver 2.5 και powerdvd 6.5 HD , αλλα με προβληματα.
Άλλες ταινιες τις παιζει κανονικα και σε άλλες κολλαει ή κρασαρει...
 






Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.559
Μηνύματα
2.865.569
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top