HDMI από laptop ΟΧΙ συμβατή σύνδεση με Panasonic TV !!!

Μηνύματα
118
Reaction score
61
Εχω ένα laptop κινεζιά μεν αλλά με Windows 10 μέσα νόμιμα και hd , με μιά παλαιότερη SAMSUNG -όχι smart - συνδεόταν μιά χαρά χωρίς περαιτέρω ρυθμίσεις πλην της επιλογής πηγής απο το ΜΕΝΟΥ φυσικά και έβλεπα ταινίες κλπ μέσω HDMI καλωδίου, αντικατέστησα όμως την SAMSUNG με σύγχρονη PANASONIC smart 4Κ αλλά δεν επικοινωνεί πλέον καθόλου με αυτή το laptop , όποια είσοδο και εαν χρησιμοποίησα απο τις μπόλικες που έχει και επιλέγοντας φυσικά την αντίστοιχη απο το δικό της ΜΕΝΟΥ, τι πταίει ; μήπως επειδή η καινούτγια είναι 4Κ ; οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή σε όσο δυνατόν απλοποιημένη μορφή γιατί τσακάλι με αυτά δεν με λές!
 


Μηνύματα
833
Reaction score
776
Πήγαινε στις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών του laptop και επέλεξε ώς έξοδο την Panasonic.
 

Μηνύματα
118
Reaction score
61
Ανάλυση εξόδου του laptop;
αυτή δεν είναι στάνταρ hd ;
Πήγαινε στις ρυθμίσεις της κάρτας γραφικών του laptop και επέλεξε ώς έξοδο την Panasonic.
Ποιά PANASONIC, θάχει την δικιά μου αραγε ; γιατί με την SAMSUNG δεν είχα τέτοιο πρόβλημα ;
 


Μηνύματα
118
Reaction score
61
Τι version HDMI είναι η TV, το καλώδιο και το laptop?

Της τηλεόρασης είναι 2.1 ,το καλώδιο είναι αρχαίο,το αγόρασα το 2007 ,χρησιμοποιώ και αντάπτορα στο λάπτοπ - μου το δώσανε στο Πλαίσιο- όμως γιατί με την προηγούμενη τηλεόραση δεν είχα κανένα πρόβλημα ; ξέχνα λίγο της ταινίες ,δεν έχω καν εικόνα απλή στην PANASONIC π.χ φ/β ενώ πριν δεν είχα τέτοιο πρόβλημα ,κάτι συμβαίνει !
 

ika

News
Μηνύματα
13.982
Reaction score
12.966
Εχεις κάποιο άλλο HDMI καλώδιο να δοκιμάσεις;
Εχεις κάποια άλλη πηγή με HDMI να δοκιμάσεις;
 

Μηνύματα
118
Reaction score
61
Εχεις κάποιο άλλο HDMI καλώδιο να δοκιμάσεις;
Εχεις κάποια άλλη πηγή με HDMI να δοκιμάσεις;
Δοκιμάστηκαν σε φιλικό σπίτι όλες οι λύσεις με παρόμοια σύγχρονη τηλεόραση και άλλα καλώδια αλλά δυστυχώς τίποτα!
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Καλημέρα φίλε μου, μία ερώτηση που μπορεί να την έχεις κανει.
Έχεις δοκιμάσει να συνδέσεις το λαπτοπ σου με τη τηλεόραση με άλλη σύνδεση εκτός HDMI, αν έχει φυσικά.
 

ika

News
Μηνύματα
13.982
Reaction score
12.966
Δοκιμάστηκαν σε φιλικό σπίτι όλες οι λύσεις με παρόμοια σύγχρονη τηλεόραση και άλλα καλώδια αλλά δυστυχώς τίποτα!
Ύποπτος ο αντάπτορας.
VGA ή DVI εξοδο έχει το laptop?

Fn + F5 το δοκίμασες;
 
Last edited:

Μηνύματα
118
Reaction score
61
HDMI, VGA ή DVI εξοδο έχει το laptop?

Fn + F5 το δοκίμασες;
Micro HDMI για αυτό και ο αντάπτορας , δούλευε κανονικότατα πριν λίγο δύσκολο να έπαθε κάτι! Fn + F5 όχι δεν το δοκίμασα ,θα το δοκιμάσω,ευχαριστώ
 






Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.500
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top