headshell cartridge για technics sl 1900

Μηνύματα
3
Reaction score
0
καλησπερα ανακαλυψα στο πατρικο μου ενα sl1900 αλλα του ελειπε ολη η κεφαλη μπροστα....επειδη ειμαι νεος στο χομπι μπορειτε να μου πειτε προτεινετε καποια κεφαλη ,βελονα συμβατα για το πικαπ μου?

ευχαριστω
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Καλησπέρα,
Δε γνωρίζω το ποσό που θέλεις να διαθέσεις, αλλά μέχρι 100 ευρώ η πρόταση μου είναι είτε :
την Audio Technica AT95E είτε την Ortofon 2M RED.
Φυσικά από τα +100 και πάνω υπάρχουν και άλλες προτάσεις.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
οποτε απο οτι καταλαβαινω γυρω στα 150 με το headshell σωστα?

ας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια το. μονο που με φοβιζει δεν μπορω να ισορροπησω το arm μιας και με το βαριδι παντα ειναι πανω δεν ξερω τι ελαττωμα υπαρχει η μηοως φταει το οτι δεν εχει αντιβαρο την κεφαλη μπροστα?
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
οποτε απο οτι καταλαβαινω γυρω στα 150 με το headshell σωστα?

ας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια το. μονο που με φοβιζει δεν μπορω να ισορροπησω το arm μιας και με το βαριδι παντα ειναι πανω δεν ξερω τι ελαττωμα υπαρχει η μηοως φταει το οτι δεν εχει αντιβαρο την κεφαλη μπροστα?
Καλησπέρα. Δεν έχεις κεφάλη για να ισορροπήσει. Όταν βάλεις θα έρθει στα ίσια του μετά από σωστή ρύθμιση από γνώστη η τεχνικό του είδους. Υπάρχουν και οδηγοι στο γιουτουμπι αν πιάνουν τα χέρια σου. Οι επιλογές του Θανάση είναι αξιόλογες οπότε προχώρα άφοβα. Για την Audio technica βρες την πιο καινούργια AT95VM για να βρίσκεις και βελόνες πιο άνετα.
 

PURETONE

Ένα σκέτο "Π"
Μηνύματα
3.428
Reaction score
4.013

 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Ναι η αλήθεια επειδή έχω ένα rega 1 plus ,είναι plug n play και δν έχω μάθει να ρυθμίζω ..είστε ευγενεστατοι σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τη βοηθεια
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.320
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top