HECO 300 Vs 301 XT ?

Μηνύματα
37
Reaction score
1
Kαλησπερα σας,

Εχω εναν ενισχυτη Hk970 και προσφατα λοιπον τον ακουσα να παιζει με τα heco celan 300,ενθουσιαστικα αρκετα.ηχος ζωντανος δυναμικος κ αναλυτικος(ιδιως στις μεσαιες) με πολυ καλο μπασο σε εκταση κ ακολουθια.Σκεφτομαι πολυ σοβαρα την αγορα τους ως μια καλη λυση για αναβαθμιση του συστηματος(κ σχετικα φτηνη κατω των 500ε).το διλημμα μου ομως ειναι οτι με 120 ευρω παραπανω κυκλοφορουν ηδη οι διαδοχοι τους τα 301XT τα οποια εχουν υποστει αλλαγες σε τουιτερ&καμπινα κυριως.(μιντ/μπας παρεμεινε το ιδιο).
κ ρωτω..

1.υπαρχει καποιος που να τα εχει ακουσει?διαφορες μεταξυ τους?
2.συνηθως τετοιες αλλαγες κανουν τη διαφορα?που να αξιζει κ τα παραπανω χρηματα?(στην περιπτωση μου με τα 120ε μπορω να προσθεσω κατι ακομα κ να αγορασω πχ. καλωδια για τα ηχεια).
3.αν ξερει καποιος καποιο μαγαζι που να τα εχει στημενα ας με ενημερωσει με p.m

ευχαριστω!
 


Μηνύματα
928
Reaction score
4
Απάντηση: HECO 300 Vs 301 XT ?

αν ειναι να τα δωσεις τα 120ε σε καλωδια τοτε παρε τα καλυτερα ηχεια...

ή παρε κανα wdtv...
 

Μηνύματα
37
Reaction score
1
Re: Απάντηση: HECO 300 Vs 301 XT ?

εδώ βλέπω πως τα 300 κατεβαίνουν ως τα 30Hz, είναι δυνατόν; στα -πόσα dB?

http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?7080

90db.Nαι..ακουγεται υπερβολικο για ηχειο βασης,δεν νομιζω να ισχυει αυτη η τιμη στην πραξη.σιγουρα εχει ομως πολυ καλο κ εκτενες χαμηλο οτι πρεπει για ροκ/μεταλ κ γενικα συγχρονα ακουσματα που ακουω.
 

Μηνύματα
37
Reaction score
1
Re: Απάντηση: HECO 300 Vs 301 XT ?

αν ειναι να τα δωσεις τα 120ε σε καλωδια τοτε παρε τα καλυτερα ηχεια...

ή παρε κανα wdtv...

θα ειναι καλυτερο,η απλα θα εχει μια διαφορετικη χροια π.χ στις υψηλες?αυτο δεν το ξερουμε κ εκει ειναι κ το διλλημα.Η χροια ειναι περισσοτερο θεμα γουστου παρα μετρο συγκρισης.Δεν ειναι απαραιτητο δηλαδη να ειναι ''καλυτερα''.για αυτο κ το ποσταρα το θεμα μηπως και εχει ακουσει κανενα αυτι το celan το ΧΤ!

Τι ειναι το WDTV?
 

Μηνύματα
928
Reaction score
4
Απάντηση: HECO 300 Vs 301 XT ?

western digital tv high definition media player, να βλεπεις και καμια ταινιουλα σε hd matroska βρε αδερφε... απο το να τα φας σε καλωδια...

παντως τα heco σε ροκ/μεταλ για τα λεφτα τους παιζουν αξιοπρεπεστατα, τιμια ηχεια γενικοτερα, τσεκαρε και τα Metas 500, ειναι η "μικροτερη" σειρα αλλα στα 500ε παιρνεις ηχειο δαπεδου.
 

Μηνύματα
415
Reaction score
5
Απάντηση: HECO 300 Vs 301 XT ?

μεταξύ άλλων τα heco victa x00 προσφέρουν υψηλές ευαισθησίες και πολύ βαθύ χαμηλό σε σκανδαλωδώς χαμηλές τιμές, τώρα από χρυές δεν ξέρω πώς πάνε...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.295
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top