HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

αλλο το χερι του λαγου
και
αλλο της
κουκουβαγιας........
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Re: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

απο εκει και μετα αν καποιους θεωρει τι κινεζικες γαριδες
καλυτερες απο τους μουντορφ σαπριμ περαστικα του........
και καθε γαριδες
 

Μηνύματα
1.641
Reaction score
139
Re: Απάντηση: Re: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

αν δεν το ξέρεις οτι είναι κινέζικες είναι κι'αυτές νόστιμες.
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.680
Reaction score
2.727
Απάντηση: Re: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Xindak δεν εχω ακουσει ποτε, και θελω πολυ να ακουσω. Γενικα ειμαι με την εντυπωση οτι τα περισσοτερα κινεζικα ειναι λιγο φωτεινα ( και ισως λεπτοηχα, χωρις πολλα σωματα) ειμαι λαθος σ' αυτο???.
κι ομως Αργυρη, μονο λεπτοηχα δεν ειναι, ισα ισα που εχουν βαρυ και γρηγορο χαμηλο με σωμα και φοβερο drive και εχουν χαρακτηριστικο ηχοχρωμα χωρις να "φωναζουν" υψηλα ουτε να ακουγονται "μηχανικα" οπως συμβαινει πχ με τα Advance Acoustic και σε εναν βαθμο με τον ΧΤΖ. Προσφατα πηρα εναν ολοκληρωμενο και ειμαι ενθουσιασμενος. Drive και ηχητικος χαρακτηρας αναλοιωτος, χωρις ιχνη κοπωσης και συμπιεσης σε υψηλες σταθμες.
 

Μηνύματα
138
Reaction score
57
Απάντηση: Re: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

κι ομως Αργυρη, μονο λεπτοηχα δεν ειναι, ισα ισα που εχουν βαρυ και γρηγορο χαμηλο με σωμα και φοβερο drive και εχουν χαρακτηριστικο ηχοχρωμα χωρις να "φωναζουν" υψηλα ουτε να ακουγονται "μηχανικα" οπως συμβαινει πχ με τα Advance Acoustic και σε εναν βαθμο με τον ΧΤΖ. Προσφατα πηρα εναν ολοκληρωμενο και ειμαι ενθουσιασμενος. Drive και ηχητικος χαρακτηρας αναλοιωτος, χωρις ιχνη κοπωσης και συμπιεσης σε υψηλες σταθμες.
Συμφωνώ και 'γώ απόλυτα με τον φίλο tyler durden ως ευτυχής κάτοχος του ολοκληρωμένου ενισχυτή xindak XA-6950 , και έχοντας ακούσει κατά καιρούς ,αρκετούς ολοκληρωμένους παραπλήσιας τιμής και αρκετά πιο πάνω.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

α δεν με πιανετε.........
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Re: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

γαριδες λεμε τους πυκνωτακους (κιτρινους) και μικρους σαν γαριδες....ενω οι μουντορφ ειναι ρεγγες.....
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Re: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

αναφερομαι σε αποξυλωσεις σαβουρο υλικων και στην θεση τους να βαλουμε επωνυμα..........
 


argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι:126:
 

Μηνύματα
1.641
Reaction score
139
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

έτσι όμως χάνει την ταυτότητά του το μηχάνημα,εεεεε;;;;;;;
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

θα προτιμουσες ενα μηχανημα να παιζει καλα ή καλυτερα......
Οκ δεν χεριαζονται ολα και σε ιδιο επιπεδο .....αλλα εσυ τι θα διαλεγες..........
Παιζει απλα καλυτερα
ποτε ενα ριμπον δεν θα γινει γουφερατο, ή ενα φουγερατο να ριμπονιζει....αλλα ο ηχος προς το καλυτερο ειναι ο αυτοσκοπος
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

έτσι όμως χάνει την ταυτότητά του το μηχάνημα,εεεεε;;;;;;;
Ήμαρτον με τα περί ταυτότητας.
Ένα μηχάνημα ή παίζει ή δεν παίζει. Τελεία και παύλα.
Αν για παράδειγμα βάλεις έναν χαμηλής ποιότητας πυκνωτή στο σήμα και σου κόψει ανάλυση ή μεταβατικά, αυτό δεν είναι άποψη αλλά <<κονομάμε περισσότερα ξοδεύοντας λιγότερα>> και το πλασάρουμε σαν <<άποψη>> κοροϊδεύοντας το κόσμο.
Βρίσκεις και τους <<κατάλληλους>> δοκιμαστές να σου κάνουν το τεστ και από αλμπάνης φραγκοφονιάς κατασκευαστής έγινες ιδιαίτερος.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

μονο....εδω ελλην κατασκευταστης μειωνει την αντισταση με γνωστο τροπο ....για να ψαρωνει τον κοσμο.......
Περα τα ψαρωτικα η επιλογη ποιοτικων υλικων και σωστη σχεδιαση ειναι καλο να υπαρχουν , ομως ειδικα στα ηχεια πολυ σχεδιαζουν με πολυ δυνατα προγραματα και μαλλον δεν ακουν καν τα ηχεια που φτιαχνουν.
 


PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Δηλαδη;
Δηλαδή όπου βρίσκουμε τον όρο <<ταυτότητα>> θα πρέπει να τον μεταφράζουμε ως <<έχω κάποια ελαττωματάκια που κάνουν τον ήχο μου ιδιαίτερο απέχοντας από την ουδετερότητα>>.
 

Μηνύματα
1.641
Reaction score
139
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Δηλαδή όπου βρίσκουμε τον όρο <<ταυτότητα>> θα πρέπει να τον μεταφράζουμε ως <<έχω κάποια ελαττωματάκια που κάνουν τον ήχο μου ιδιαίτερο απέχοντας από την ουδετερότητα>>.
και αν το κατσαβιδιάσουμε θα γίνει ουδέτερο και χωρίς ελαττώματα;
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

και αν το κατσαβιδιάσουμε θα γίνει ουδέτερο και χωρίς ελαττώματα;
Το <<κατσαβίδιασμα>> σημαίνει ότι νάνε και απλά βιδώνουμε-ξεβιδώνουμε. Σίγουρα υπάρχει κόσμος, που χωρίς να ξέρει γιατί, απλά αλλάζει κάποια εξαρτήματα πιστεύοντας ότι κάτι θα καταφέρει.
Πολλές φορές δουλεύει άλλες πάλι όχι.
Εγώ στη θέση του <<κατσαβιδιάσματος>> θα βάλω τη λέξη βελτίωση.
Όταν λοιπόν μια βελτίωση γίνει από κάποιον γνώστη, δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να μην πάρουμε ένα καλύτερο μηχάνημα.
Οι κατασκευαστές ξέρουν πολύ καλά ότι απευθύνονται σε κουφούς, (το αποδεικνύουν άπειρες δοκιμές με το 95% των ακροατών να μην καταλαβαίνει τι ακούει), και δίνουν βάση σε άλλους παράγοντες προώθησης των προϊόντων τους.
Για παράδειγμα... μετράει περισσότερο η εμφάνιση της συσκευής παρά μια σειρά καλών πυκνωτών, που θα έκαναν το μηχανάκι να πετάει, ή η φιλική συνεισφορά στα οικονομικά ενός δοκιμαστή.:126:
Αυτά κάνουν το μηχάνημα να <<ακούγεται>> καλύτερα.
 

Μηνύματα
1.641
Reaction score
139
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Το <<κατσαβίδιασμα>> σημαίνει ότι νάνε και απλά βιδώνουμε-ξεβιδώνουμε. Σίγουρα υπάρχει κόσμος, που χωρίς να ξέρει γιατί, απλά αλλάζει κάποια εξαρτήματα πιστεύοντας ότι κάτι θα καταφέρει.
Πολλές φορές δουλεύει άλλες πάλι όχι.
Εγώ στη θέση του <<κατσαβιδιάσματος>> θα βάλω τη λέξη βελτίωση.
Όταν λοιπόν μια βελτίωση γίνει από κάποιον γνώστη, δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ περίπτωση να μην πάρουμε ένα καλύτερο μηχάνημα.
Οι κατασκευαστές ξέρουν πολύ καλά ότι απευθύνονται σε κουφούς, (το αποδεικνύουν άπειρες δοκιμές με το 95% των ακροατών να μην καταλαβαίνει τι ακούει), και δίνουν βάση σε άλλους παράγοντες προώθησης των προϊόντων τους.
Για παράδειγμα... μετράει περισσότερο η εμφάνιση της συσκευής παρά μια σειρά καλών πυκνωτών, που θα έκαναν το μηχανάκι να πετάει, ή η φιλική συνεισφορά στα οικονομικά ενός δοκιμαστή.:126:
Αυτά κάνουν το μηχάνημα να <<ακούγεται>> καλύτερα.
Σωστό κι'αυτό,μπορείς όμως να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος και να αναφέρεις κάποιες φίρμες που το κάνουν;(για να μην τσουβαλιάζουμε)
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.210
Re: Απάντηση: HI END ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΑ USED ΚΕΛΕΠΟΥΡΙΑ

Σωστό κι'αυτό,μπορείς όμως να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος και να αναφέρεις κάποιες φίρμες που το κάνουν;(για να μην τσουβαλιάζουμε)
Καταλαβαίνεις πιστεύω πως με φέρνεις σε δύσκολη θέση και μάλιστα τη στιγμή που αρκετοί αντιπρόσωποι παρακολουθούν θέματα της σελίδας.
Πόσο μάλιστα όταν λέγονται αρνητικά πράγματα για κάποιον κατασκευαστή από ένα διαχειριστή.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.347
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top