High End 2005 Munich/Germany, May 05-08, 2005


Μηνύματα
559
Reaction score
1
Φίλε Σπύρο, όντως υπήρχαν πολλά πικάπ στο Μόναχο. Ωστόσο, δεν ήταν και λίγα τα ψηφιακά που παρουσιάστηκαν. Ορίστε και ένα από αυτά...

Πιστεύω ότι ο τύπος που έκανε την παρουσίαση, ήταν λάτρης του αναλογικού ήχου, αλλά και των πιο underground καταστάσεων.

Πολύ καλή θα είναι και η παρουσίαση που θα δημοσιεύσουμε στο επόμενο τεύχος του Digital Vision. Δεν το λέω για διαφημιστικούς λόγους. Το λέω καθαρά για λόγους ενημέρωσης. Παιδιά, μιλάμε ότι ξε-ποδαριάστηκα και ξε-αυτιάστηκα, αλλά άξιζε τον κόπο. Η έκθεση έκλεινε κάθε ημέρα 5:30 με 6:00 και εμείς φεύγαμε με τους securitάδες κατά τις οκτώ, για να κάνουμε και καμία ακρόαση με την "ησυχία" μας.

Πάντως, αν κανείς ενδιαφέρετε για τίποτα ψαγμένες καταστάσεις στα ψηφιακά, just let me know, καθώς έχουμε και τα κονέ μας... :wink:

Μην σας παραξενεύει που ο Swoboda είχε κλειστά τα μάτια του στη φωτογραφία. Επειδή σε αυτό το "ψηφιακό" περίπτερο όλα λειτουργούσαν με 0 και 1 και επειδή όλα ήταν άριστα clockαρισμένα, την στιγμή της φωτογραφίας, εγώ είχα ανοικτό το path (1) και αυτός το είχε κλειστό (0). :mrgreen:
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Chord...

ωραία μηχανάκια αλλά ακριβούλικα...

θα περιμένουμε το επόμενο τεύχος για να διαβάσουμε Νίκο...
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.409
Reaction score
125.595
Νικόλα τι εννοείς βρε συ για ψαγμένες καταστάσεις;

Για κάντο πιο λιανά...

Επ'ευκαιρίας, αφού έτσι κι αλλιώς είσαι μέσα στα δρώμενα και έχεις άκρες, υπάρχει καμιά άκρη για software?

Ti εννοώ; Να πάρεις ένα σκληρό δίσκο πχ 400 γίγα και να φορτώσεις πράμα αυθεντικό σε μάστερινγκ υψηλής δειγματοληψίας και να μας τονε στείλεις! Θα βρούμε κανα ντακ να το ακούσουμε ακατέβαστο.... μέχρι 24/96 είμαι έτοιμος πάντως....

Άντε γιατί το 16/44,1 έχει καταντήσει βαρετό!
Και το upsampling δεν έχει καμιά σχέση με το original υψηλών κυβικών σήμα....
Τι λες, παίζει τίποτα σένιο;
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ρε σεις, όλα καλά αλλά χάνουμε την ουσία.

Βρε Νικόλα σε όλο το Μόναχο κανα καλό δείγμα Γερμανικού τσολιά (ή αλλιώς παίδαρου) δεν είχε και μου βγήκες φωτογραφία με τον βαρβάτο? :lol:

Είμαι σίγουρος ότι τις άλλες τις έχεις κρύψει :lol: :lol:
 

Μηνύματα
559
Reaction score
1
Κωστή, θα ρωτήσω σχετικά με αυτό που σε ενδιαφέρει ή έστω για κάτι παρεμφερές και θα σου πω αν "παίζει" κάτι καλό.

Νίκο, όσο για τα ξανθούλικα κοριτσάκια, μπορώ να πω ότι είχε αρκετά καλά ...θέματα. :wink: Άντε, του χρόνου με το καλό, να έρθεις και εσύ. :mrgreen:
 



Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Αααα ρε, με σας που έμπλεξα εγώ ο καθώς πρέπει κύριος :wink: , το hi end θα μου κλείσει το σπίτι στο τέλος :lol:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.123
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top