hxos + sound vision Απρίλιος-Μάϊος 2019 #16

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
να μου το θυμηθείτε....στο επόμενο τεύχος θα έχει συγκριτικό σε switchάκια, καλώδια ethernet και ...αντικραδασμικά:D.

είμαστε ποοοολύ μπροστά:D:D!!.
 
  • Like
Reactions: PMC

Μηνύματα
591
Reaction score
557
Αν καθυστερεί να βγει εγώ τους βρίζω φαίνεται τελικά ότι το περιμένω ακόμα, έχει γίνει συνήθεια μετά από τόσα χρόνια. Να είχαν καμία σελίδα παραπάνω και να ήταν στην ώρα του ακόμα καλύτερα.
 

A

AKARL

Guest
- ναι, ομιχλώδες και άβυσσος το θέμα, αλλά στον πρόλογο γράφονται κάποια σωστές και μετρημένες απόψεις
Εδά μου τα χαλάς κυρ Σποκ... :confused:

Πες μου με ειλικρίνεια και με χωρίς περιστροφές: τα κείμενα των "δοκιμών" των καβλωδίωνε έχουν αναφορές σε πέπλα που σηκώνονται, μίκρο και μάκρο δυναμικά, αιθέρια πρίμα, υγρές μεσαίες, γρανιτένια μπάσα, μεταβατικά, πρατ, μόρια τση μουσικής και άλλα τέτχοια ωραία; :party:

Να μη το πσάχνω άδικα το παντέρμο το τέβχος και μείνω με το ... γέλιο στη χέρα. :p
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Εδά μου τα χαλάς κυρ Σποκ... :confused:

Πες μου με ειλικρίνεια και με χωρίς περιστροφές: τα κείμενα των "δοκιμών" των καβλωδίωνε έχουν αναφορές σε πέπλα που σηκώνονται, μίκρο και μάκρο δυναμικά, αιθέρια πρίμα, υγρές μεσαίες, γρανιτένια μπάσα, μεταβατικά, πρατ, μόρια τση μουσικής και άλλα τέτχοια ωραία; :party:

Να μη το πσάχνω άδικα το παντέρμο το τέβχος και μείνω με το ... γέλιο στη χέρα. :p
- οι επί μέρους δοκιμές έχουν τέτοια ορολογία, όμως στην εισαγωγή αφήνεται να εννοηθεί πως τα τελευταία μέτρα καλωδίου που έπονται χιλιομέτρων, λειτουργούν κάπως σαν φίλτρα κάνοντας αναιπεσθητες διαφορές και όχι απαραίτητα βελτιώσεις
 

A

AKARL

Guest
- οι επί μέρους δοκιμές έχουν τέτοια ορολογία, όμως στην εισαγωγή αφήνεται να εννοηθεί πως τα τελευταία μέτρα καλωδίου που έπονται χιλιομέτρων, λειτουργούν κάπως σαν φίλτρα κάνοντας αναιπεσθητες διαφορές και όχι απαραίτητα βελτιώσεις
Μίλα μου σταράτα Γιάγκο: buy or bye?
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Μίλα μου σταράτα Γιάγκο: buy or bye?
ένα μικρό απόσπασμα από τον ήχο:
¨αξιολογήσαμε 3 βασικούς τομείς (δύναμη, χώρος, τόνος) σε μια απλή κλίμακα (1-3), ώστε να φαίνεται άμεσα που ωφελεί το καθένα.
Ο βαθμός 1/1/1 ανταποκρίνεται στο τυπικό μαύρο καλώδιο και όλα τα μοντέλα πήγαν καλύτερα απ αυτό.¨

Τα υπόλοιπα της αξιολόγησης στο τεύχος;).
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.408
Reaction score
50.364
Μίλα μου σταράτα Γιάγκο: buy or bye?
- λοιπόν, κάποτε ακούσαμε τρεις φίλοι κάποιο φίδια, ακούσαμε μικροδιαφορες αλλά στο τέλος τους τα χάρισα,,, και εμένα δώρο μου τα είχα κάνει, τυχαίο;

- οπότε bye, δεν έχει νόημα, ας ρίξουμε αλλού τα λεφτά μας
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
- λοιπόν, κάποτε ακούσαμε τρεις φίλοι κάποιο φίδια, ακούσαμε μικροδιαφορες αλλά στο τέλος τους τα χάρισα,,, και εμένα δώρο μου τα είχα κάνει, τυχαίο;

- οπότε bye, δεν έχει νόημα, ας ρίξουμε αλλού τα λεφτά μας
επιτρέψτε μου να πω, ότι σε κάποιες περιπτώσεις, τα καλώδια μεταμορφώνουν ένα σύστημα προς το καλύτερο σε σημείο..εγκληματικό, σε άλλες περιπτώσεις, οι διαφορές είναι μικρές όπως λέτε.
Σε κάθε περίπτωση, τα καλώδια ρεύματος θέλουν και ένα σύστημα που να μπορεί να..τα πει, αλλιώς το ηχητικό κέρδος είναι μικρότερο από τις δυνατότητες του καλωδίου, αλλά και πάλι, η δοκιμή είναι μονόδρομος;).
Εν κατακλέιδι, bye με δοκιμή και μόνο!
ίσως η πιο φτηνή αναβάθμιση ενός προσεγμένου setup!.
Από την άλλη, το κόστος όλων των καλωδίων (ρεύματος-ηχείων-ιντερκονέκτ) δε θα πρέπει να ξεπερνά σε νορμάλ καταστάσεις το 20% του κόστους των υπολοίπων μηχανημάτων.
Όλα είναι θέμα ισορροπίας!
 
  • Like
Reactions: PMC

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.103
Reaction score
124.658
1). Pioneer
2). Lenco
3). Denon
4). JVC
5). Technics
Ὁλα τα ἀλλα εἰχαν τρελλἀ βἰτσια.
Το γκολντμουντ καλέ τι βίτσια είχε;

Από την άλλη, το κόστος όλων των καλωδίων (ρεύματος-ηχείων-ιντερκονέκτ) δε θα πρέπει να ξεπερνά σε νορμάλ καταστάσεις το 0,2% του κόστους των υπολοίπων μηχανημάτων.
Σωστά. Ισορροπία. ;)
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Το γκολντμουντ καλέ τι βίτσια είχε;

1)το goldmund έχει ένα μόνο κακό, παίζει δραματικά καλύτερα απ τα πολυκάναλα και μη ψηφιακά;)
Σωστά. Ισορροπία. ;)
2)στη δική σου περίπτωση ντόκτορ το 200% θεωρείται ότι πρέπει!:D
ισορροπία λέμε!
 

Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Το γκολντμουντ καλέ τι βίτσια είχε;
Ο βραχἰονἀς του ! Υπερευαἰσθητος ! Κοὐρευες ακἰδα μαζἰ με το στἐλεχος γιἀ πλἀκα !
Ἀπα πα πα πα Ἠμαρτον !
Και μετἀ που πἠρα τον ακριβὀτερο (Τ3F) με το εξωτερικὀ controller, ακὀμα χειρὀτερα.
Περπἀταγες και πἠδαγε !
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Ο βραχἰονἀς του ! Υπερευαἰσθητος ! Κοὐρευες ακἰδα μαζἰ με το στἐλεχος γιἀ πλἀκα !
Ἀπα πα πα πα Ἠμαρτον !
Και μετἀ που πἠρα τον ακριβὀτερο (Τ3F) με το εξωτερικὀ controller, ακὀμα χειρὀτερα.
Περπἀταγες και πἠδαγε !
Συγχωρέστε με για την ερώτηση, το st4 με το παράλληλο βραχίονα? Επειδή το έχει φίλος και, δεν είχε ποτέ πρόβλημα..
 


Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750
Φυσικἀ γι αυτὀ λἐμε. (Το Goldmund ST4 ὁπως επἰσεις και το Goldmund STUDIO + T3F)
Εξαρτἀται απὀ τις απαιτἠσεις σου, εἀν θα θεωρἠσεις πως ἐχεις πρὀβλημα.
Και εννοὠ λειτουργικὀ, αλλἀ ΚΑΙ ακουστικὀ.
Βλἐπεις δεν ζητἀμε ὀλοι τα ἰδια πρἀγματα,
Οὐτε ὀλοι το κἀνουμε κἀτι γαργἀρα, επειδἠ το πλερὠσαμε.
Εγὠ, του ἐδωσα δὐο ευκαιρἰες, και μου αποδεἰχτηκε, οτι δεν με ευχαριστοὐσε.
 
Last edited:


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.115
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top