I, Robot

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Μολις το ειδα...
Μου αρεσε μπορω να πω.
Καπου μου θυμισε Εξολοθρευτη & Μatrix αλλα βλεποταν ευχαριστα.
Στο Village το ειδα...
Αρκετα καλος ηχος και 2-3 σκηνες που καταλαβαινες οτι υπηρχαν και sub στο χωρο...
Και αισθητη ''μαυρη'' διαφημιση στο σεναριο της ταινιας (AUDI, JVC, FeedEx,και μια μαρκα παπουτσιων που δε θυμαμαι ποια).
Αναμενομενα καλος και ο W Smith, με εξυπνες ατακες την καταλληλη στιγμη
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
[align=center]Γιώργο, μια και έχω καταλάβει την "ψύχωσή" σου με το STAR WARS πάρε το περιοδικό : "Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΟΥ DVD" που κυκλοφόρησε σήμερα (τεύχος Νο 5, Οκτώβριος 2004)


Έχει ένα πλήρες αφιέρωμα στο STAR WARS (22 σελίδων!) + 4 πόστερ (μέγεθος Α4)!


BONUS DVD "The Peacemaker" (G.Clooney, N.Kidman)(widescreen 16:9, DD 5.1, Videosonic)


[updown]9.90 euros ! ![/updown][/align]
 



Μηνύματα
8.676
Reaction score
6
[fade]Το ειδα και εγω χτες στο vilage.
Σιγουτα οποιος παει δεν κλαψει τα ευρα του.
Αυτο που λενε μια τιμια ταινια.
Αρκετη δραση χωρις να σε φλωμονει με τις υπερβολες της .
Και ενα παση περιπτωση εχει να κανει και με δυο δικους μας απο συντελεστες.[/fade][/video][/blur]
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Το Κακο....

Το κακο.... Ειναι οτι οποτε παω Village (το αποφευγω) και κλεινει εισητηρια ενας (ο ιδιος παντα) φιλος ειμαστε παντα μπροστα-μπροστα ή μπροστα και πλάι...
Στραβολαιμιασα...
Αλλα αντε να του εξηγησω τη σχεση μεγεθους οθονης και αποστασης θεασης...

Για σκεφτειτε εναν τρελλο (για τους αλλους) στην αιθουσα με ενα μετρο να μετραει το πλατος της οθονης και να υπολογιζει την καλυτερη αποσταση θεασης...
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
Το είδα χθες το βράδυ στην αίθουσα 8 του village μαρούσι......

Καθήσαμε στη μέση ακριβώς και η εικόνα ήταν άθλια...... θολούρα και ξεβαμμένα χρώματα (αχ τι ήθελα και πήρα προβολέααααααααααααααααααααααα)............

Λοιπόν η ταινία δεν με ενθουσίασε..... ήταν προβλεπόμενη (προσωπική άποψη) και σε αρκετές φάσεις / ατάκες πολύ αμερικανιά (όχι πως περίμενα κάτι άλλο).

Γενικά ο Γουίλ Σμιθ ήταν πολύ καλός με ανανεωμένο Look και ψαρωτικό υφάκι......

Αλλά πιο πολύ για dvd παρά για σινεμά


Υ.Γ. Το sub στην αίθουσα 8 παραείναι υψηλά...... έτριζαν οι καρέκλες......
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Υ.Γ. Το sub στην αίθουσα 8 παραείναι υψηλά...... έτριζαν οι καρέκλες......
Καλυτερα να τριξουν παρα να μην το νιωθεις...
Οσο για την εικονα μπορω να πω οτι εγω παρατηρησα τις ''σκονιτσες'' που φαινονται στην οθονη που βλεπαμε με τις παλιες μηχανες προβολης...
 

Μηνύματα
1.159
Reaction score
5
 
Καλυτερα να τριξουν παρα να μην το νιωθεις....
χμ.... αυτό είναι διφορούμενο...... διότι αν είναι πολύ ψηλά το sub τότε χάνονται όλα τα υπόλοιπα στον ήχο.... ακούς ένα βουητό όλη την ώρα και τίποτε άλλο.....

Απλά πρέπει να υπάρχει μια ισσοροπία ...... ήμαρτον με αυτά τα village..... μου φαίνεται ότι τα έχουν "παρατήσει" τελείως...... Η λύση δεν είναι "είτε τέρμα.... είτε καθόλου"..... η λύση είναι "σωστά ρυθμισμένο.... όχι απαραίτητα τέλειο".

Τέλος, στην εικόνα παρατήρησα έντονη "θολούρα"
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
...... ήμαρτον με αυτά τα village.....
Εγω γενικοτερα τα αποφευγω τα village.
Στην αρχη ηταν καλα απο ποιοτητα αλλα τωρα δεν με ικανοποιει, σε σχεση με το ονομα που εχουν και τις υπηρεσιες που υποτιθεται να προσφερουν...
Προτιμω 2-3 ''συνοικιακα'' σινεμα που τα αποδεχομαι...
Δυστυχως οσοι πανε πια στα village δεν ξερουν να ξεχωρισουν ηχο και εικονα...πανε για να περασουν καλα...πανε για το χαβαλε που εχει, για να φανε να πιουν κλπ...
 

Χρήστος Ακρατόπουλος

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
14.836
Reaction score
53
Το είδα και εγώ χθες. Δεν ήταν άσχημο... ούτε όμως και κάτι ιδιαίτερο. Το σενάριο ήταν πολύ προβλέψιμο... χωρίς πολλά εφέ.

Ευχάριστο χωρίς να κερδίζει τις εντυπώσεις...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top