integrated stereo amp, τελικός ή κάτι άλλο;

Μηνύματα
210
Reaction score
134
Και εγώ θα συμφωνησω με τον tanto και θα σου πρότεινα ένα μέρος του ποσού να το διαθέσεις για DAC.
 

Μηνύματα
3.860
Reaction score
632
Από ολοκληρωμωνους υπάρχουν οι:
_Roksan M2
_Rega Elex-R
δεν ξέρω αν εχουν ΗΤ.
Επίσης και οι Denon 1520 και 2010.
 

Μηνύματα
29
Reaction score
9
καποτε ειχα και εγω αυτο το θεμα και πηρα εναν τρικαναλο και μου ελυσε το προβλημα
 

Μηνύματα
26
Reaction score
16
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Ξέχασα να αναφέρω ότι ο στερεοφωνικός, θέλω να έχει και έξοδο για sub. Αυτό στενεύει τις επιλογές μου αρκετά και δε βλέπω κάτι που να καλύπτει τις ανάγκες μου αν δεν ανεβάσω αρκετά το budget. Όσον αφορά το dac, θα προτιμούσα να είναι integrated στον ενισχυτή και ας μην είναι και top, δε μου αρέσει να έχω τόσες πολλές διαφορετικές συσκευές. Πηγή, σκέφτομαι μελλοντικά κάποιο network player και να συνδέεται μέσω dlna με τον nas αλλά προς το παρών προτεραιότητα έχει ο ενισχυτής.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.028
Reaction score
8.051
Εγώ είμαι ευχαριστημένος από αυτό το σετ: Advance Acoustic
Περιλαμβάνει pro με όλες τις ευκολίες που αναζητάς, εκτός της εξόδου sub (Προσωπικά άχρηστη και μπορώ να εξηγήσω τους λόγους). Επίσης έχεις την δυνατότητα να χρησιμοποιήσεις και τον av σαν προ ενισχυτή (έτσι εκεί έχεις και την παραπάνω δυνατότητα) , διότι υπάρχει πλήκτρο για την επιλογή εισόδου (Ball - Unball).

Κόστος το σετ κάτω από τα 2000:

http://www.areadvd.de/tests/test-advance-acoustic-x-preamp-x-a160-vor-endstufenkombi/
 


Μηνύματα
1.972
Reaction score
3.331
Συγχαρητήρια εξαιρετική επιλογή.
Θα μας πεις και πιο αναλυτικά τι σε οδήγησε στον hegel .
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.028
Reaction score
8.051
Καλορίζικος και καλές ακροάσεις! Έκανες την καλύτερη κίνηση!

Ευκαιρία να μας διαφωτίσεις αναφέροντας τις διαφορές από τον yamaha, ένα κατά κοινή γνώμη αντιπροσωπευτικό δείγμα στην (πραγματικά απαραίτητη & αγαπητή) κατηγορία.... home theater receiver.

Θα μου πεις... ότι πληρώνεις παίρνεις! Είναι έτσι όμως, ή ακόμη και ένας προσιτός integrated είναι μουσικότερος από έναν av? https://www.cambridgeaudio.com/products/hifi-and-home-cinema/azur-651a
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Βρισκομαι κ εγω στην αναζητηση δικαναλου ενω τωρα υπαρχει πολυκανακος marantz sr5010 ηχεια monitor audio silver 8 ολη η σειρα 5.1
Εμενα θα παιζει ψηφιακα αρχεια μεσω nas synology και λιγοτερο βινύλιο
Για πες μας λοιπον ισχυουν ολα αυτα τα διθυραμβικα reviews που διβαζω στα ξενα σαιτ φορουμ κτλ??
 

Μηνύματα
26
Reaction score
16
Βρισκομαι κ εγω στην αναζητηση δικαναλου ενω τωρα υπαρχει πολυκανακος marantz sr5010 ηχεια monitor audio silver 8 ολη η σειρα 5.1
Εμενα θα παιζει ψηφιακα αρχεια μεσω nas synology και λιγοτερο βινύλιο
Για πες μας λοιπον ισχυουν ολα αυτα τα διθυραμβικα reviews που διβαζω στα ξενα σαιτ φορουμ κτλ??
O Η160 δεν έχει phono, οπότε άμα ακούς βινύλια, καλύτερα να κοιτάξεις κάποιον άλλο ενισχυτή. Και εγώ πάντως κάνω stream από τον Qnap τα flac αρχεία μου και η θύρα Ethernet του με έχει σώσει. Αυτός ήταν και ένας βασικός λόγος που τον επέλεξα.
Η αλήθεια είναι ότι δε τον έχω δοκιμάσει αρκετά. Του έκανα ένα αρχικό στρώσιμο (το άφησα να παίζει 4-5 μέρες συνέχεια σε χαμηλή στάθμη) και μετά τον πακέταρα και πάλι γιατί κάνω κάτι μετατροπές στο σπίτι και αναγκαστικά θα είναι off για μερικούς μήνες. :/
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.028
Reaction score
8.051
Δεν είναι απαραίτητη η είσοδος phono σήμερα, υπάρχουν προτάσεις για προ ενισχυτές phono από όλους σχεδόν τους κατασκευαστές, ώστε να επιλέξουμε σύμφωνα με τα γούστα και την οικονομική κατηγορία που επιθυμούμε
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Αυτη την στιγμη εχω phono ενα cambridge audio δεν νομιζω πως αυτο θα ταν προβλημα γιαα τα βινυλια
Εντυπωση μου κανει το στρωσιμο που λες χρειαζεται η προβλεπεται ατι τετοιο?
Αν θες πες μας εντυπωσεις οταν με το καλο τον ξαναλειτουργησεις
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.893
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top