Ipad Retina vs Ipad Mini

Μηνύματα
129
Reaction score
59
Καλησπέρα μετά από επιδότηση των 400euro μπορώ να αποκτήσω ένα ipad αρκετά φτηνά.
Το σκέφτομαι μερικές μέρες αλλά δυσκολεύομαι να καταλήξω. Ποιό από τα δύο να πάρω τελικά?
Θα είχε ενδιαφέρον ένα συγκριτικό από όσους τα έχουν δοκιμάσει, αλλά και γενικότερα ιδέες για πιθανά πλεονεκτήματα ή μειονεκτήματα του καθενός.

Ευχαριστώ πολύ
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Απάντηση: Ipad Retina vs Ipad Mini

'Ολα εξαρτώνται απο την χρήση για την οποία το προορίζεις ή τουλάχιστον πρωτίστως το προορίζεις...Τι ακριβώς θελεις να κάνεις ?
 

Μηνύματα
129
Reaction score
59
Απάντηση: Ipad Retina vs Ipad Mini

Έλα ντε?
Browsing σίγουρα, διάβασμα, λίγο gaming, και ίσως και τίποτα αρχεία για καμιά παρουσίαση της δουλειάς.
Δύσκολα θα δω ταινία ή θα ακούσω μουσική on the go. Επίσης ίσως κάνω τίποτα με φωτογραφίες.
Αυτά. Τώρα σε ότι αφορά το μέσα-έξω υπάρχει περίοδος που δεν κουνάω από το σπίτι και άλλη που δεν με βλέπει το σπίτι
Για όλα τα παραπάνω δυσκολεύομαι. Έχεις κάποιο tip στο τι να προσέξω ? THNX
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Απάντηση: Ipad Retina vs Ipad Mini

Η retina οθόνη του ipad θεωρω οτι ειναι οτι καλυτερο εχω δει - προσωπικά τουλάχιστον - ως τώρα οπότε στην περίπτωση που η προτεραιότητα σου ειναι browsing , διάβασμα περιοδικών / βιβλίων και κόμικς (που ειναι και δική μου) θα σου πρότεινα να πας στο ipad. Παιχνίδια δεν παίζω καθόλου οπότε δε μπορώ αν έχω άποψη.
 

Μηνύματα
129
Reaction score
59
Απάντηση: Ipad Retina vs Ipad Mini

ευχαριστώ για τις συμβουλές απλά το βρίσκω λίγο βαρύ το μεγάλο καθώς και πιο δύσκολο στο χέρι... αλλά μάλλον θα πρέπει να το δοκιμάσω ξανά για να είμαι σίγουρος και πάλι ευχαριστώ πολύ
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Απάντηση: Ipad Retina vs Ipad Mini

Παρουσίαση δουλειάς και φώτος, θέλεις ίντζες. RETINA ΛΟΙΠΌΝ. Είμαι φωτογράφος, με έχει βολέψει η διάσταση αυτή.
 




Μηνύματα
129
Reaction score
59
Απάντηση: Ipad Retina vs Ipad Mini

Αγαπητοί φίλοι, εδώ και μερικές μέρες πήρα το mini στα χέρια μου (μπορεί να είμαι και πολύ μ@λ@κ@ς)
η πρώτες αντιδράσεις και σκέψεις είναι ότι είμαι π ευχαριστημένος με την επιλογή μου. Δεν ξέρω ακόμα πως θα το σκέφτομαι στο μέλλον αλλά νομίζω ότι είναι εξαιρετικό προιόν και το λέω αυτό χωρίς τον ενθουσιασμό του καινουργιο gadget.
Κάνει τα πάντα πολύ γρήγορα, είναι απίστευτα ελαφρύ και σίγουρα έχει άπειρες δυνατότητες χρήσης. Αυτά
η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί να ακούσουμε και άλλες απόψεις υπέρ ή κατά
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
Απάντηση: Ipad Retina vs Ipad Mini

Αγαπητοί φίλοι, εδώ και μερικές μέρες πήρα το mini στα χέρια μου (μπορεί να είμαι και πολύ μ@λ@κ@ς)
η πρώτες αντιδράσεις και σκέψεις είναι ότι είμαι π ευχαριστημένος με την επιλογή μου. Δεν ξέρω ακόμα πως θα το σκέφτομαι στο μέλλον αλλά νομίζω ότι είναι εξαιρετικό προιόν και το λέω αυτό χωρίς τον ενθουσιασμό του καινουργιο gadget.
Κάνει τα πάντα πολύ γρήγορα, είναι απίστευτα ελαφρύ και σίγουρα έχει άπειρες δυνατότητες χρήσης. Αυτά
η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί να ακούσουμε και άλλες απόψεις υπέρ ή κατά
με γειες!

τι υπέρ ή κατά? Πέρα από όλα τα άλλα μιλάμε για την οθόνη του που ερχεται από άλλη εποχή (μια παλιά).
Κατά τα άλλα... μια χαρά!
 


Μηνύματα
126
Reaction score
13
Απάντηση: Ipad Retina vs Ipad Mini

μια χαρα ειναι.. καλοδουλευτο. υπηρχε και αυτη η λυση http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=TB-001-AP&groupid=959&catid=1827
δε ξερω γιατι το πουλανε εδω 360euro αφου εχει τιμη λιανικης 329$ στην αμερικη.
η διαφορα τους με το retina - εκτος της οθονης - ειναι και στον επεξεργαστη αφου εχει τετραπυρηνη μοναδα γραφικων.
ενταξει η πολιτικη της apple στις μνημες ειναι γνωστη εδω και χρονια απο τα mac καθως πεφτει μεγαλο τσεκουρι. εκει βεβαια αγοραζες και απο αλλες εταιριες αν ηθελες upgrade και γλιτωνες κανα φραγκο, στο ipad δε ξερω αν μπορεις να το κανεις μονος σου.
εδω και το ΒΟΜ για οποιον ενδιαφερεται. http://www.isuppli.com/Teardowns/MarketWatch/Pages/Low-End-Apple-iPad-mini-Carries-$188-Bill-of-Materials.aspx - http://www.isuppli.com/Teardowns/News/Pages/New-iPad-32-GB-4G-Carries-364-35-Bill-of-Materials.aspx
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top