ISO DSD αλλα με ποιο software?

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Kαλησπερες ομορφες σε ολους.....εχω αρκετα DSD Ιso αρχεια στον σκληρο μου τα οποια επαιζα με Audirvana plus software στο Mac μου απλα πετοντας τα στη library και ολα οκ με την αναπαραγωγη αυτων.Τωρα που εστησα ενα βαρβατο PC θα ηθελα να τα παιζω με αυτο αλλα το προβλημαμ μου ειναι ποιο software μπορω να χρησιμοποιησω.....ελεγα να χρησιμοποιησω το JRiver για αρχη αλλα δεν ξερω αν τα παιζει....υπαρχει καποιος φιλος που να παιζει με αυτο τα iso αρχεια?Αν ναι εχουμε καποιο βιδεο που να δειχνει πως τον ρυθμιζουμε για τετοιου ειδους αρχεια?Καθε βοηθεια δεκτη........

Και για τους βιαστικους να πω οτι παιζω και streaming απο Tidal απλα εχω πανω απο 200 DSD iso ειδικα της Ιαπωνεζικης εταιριας Venus που θελω να παιζω και απο το νεο μου pc .

Eξωφυλλα ετσι για το ματι βρε αδερφε.....
 

Attachments


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Με roon θα παίξεις. Θα κάνεις και κοινές λίστες ( με αρχεία δικά σου και streaming ) και θα είσαι άρχοντας!!
 


D

Deleted member 35

Guest
Με roon θα παίξεις. Θα κάνεις και κοινές λίστες ( με αρχεία δικά σου και streaming ) και θα είσαι άρχοντας!!
Το Roon αν δεν κάνω λάθος δεν παίζει ISO αρχεία. Δε νομίζω να άλλαξε τώρα με την 1.8
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Το Roon το εχω στο μυαλο μου απλα οπως εγραψα βιαστικοι τυποι θελω να μπορω να τα παιξω και απο το pc μου ....οποτε πειτε ρε (βιαστικοι τυποι δις )αμα ξερετε πως και αφηστε τα Roonισματα....
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Γιατι δεν τα παίζεις απο το Μακ?
Μου αρεσουν οι αλλαγες αγορι και δυστυχως το Μακακι μου θελει αλλαγη μιας και ειναι μοντελο MID 2011 οποτε εχει αρχισει τα κολληματα και με προβληματιζει.....
Μου αρεσουν οι αλλαγες αγορι και δυστυχως το Μακακι μου θελει αλλαγη μιας και ειναι μοντελο MID 2011 οποτε εχει αρχισει τα κολληματα και με προβληματιζει.....
Ψηνομαι βεβαια για το νεο Mac Mini M1 αλλα οχι ακομα....
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Το Roon το εχω στο μυαλο μου απλα οπως εγραψα βιαστικοι τυποι θελω να μπορω να τα παιξω και απο το pc μου ....οποτε πειτε ρε (βιαστικοι τυποι δις )αμα ξερετε πως και αφηστε τα Roonισματα....
Δηλαδή;
Και εγώ στο πισι το έχω το ρουν. Δεν κατάλαβα τι εννοείς :D
 


vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Το jriver τα παίζει μια χαρά.Νομίζω υπάρχει και δοκιμαστική περίοδος.
Σε ευχαριστω πολυ...πρεπει να σεταρω κατι στα preferences η οχι?
Κάνε τα Iso μετατροπή σε dsf με το iso2dsd και παιξε με Roon απο όλες τις συσκευές τότε
Δε εχω ακομα Roon Δημηφουτι....
Δηλαδή;
Και εγώ στο πισι το έχω το ρουν. Δεν κατάλαβα τι εννοείς :D
Οτι δεν εχω κανει ακομα συνδρομη στο ROON αγορι.....ποσες συνδρομες θα εχουμε πια????
 
Last edited:



Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Δεν ξερω με τη Μετρικ αν εχουμε θεμα η αν περναει dsd , δεν ειμαι σιγουρος δεν προλαβα να το ψαξω κ πολυ η αληθεια
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Kαλησπερες ομορφες σε ολους.....εχω αρκετα DSD Ιso αρχεια στον σκληρο μου τα οποια επαιζα με Audirvana plus software στο Mac μου απλα πετοντας τα στη library και ολα οκ με την αναπαραγωγη αυτων.Τωρα που εστησα ενα βαρβατο PC θα ηθελα να τα παιζω με αυτο αλλα το προβλημαμ μου ειναι ποιο software μπορω να χρησιμοποιησω.....ελεγα να χρησιμοποιησω το JRiver για αρχη αλλα δεν ξερω αν τα παιζει....υπαρχει καποιος φιλος που να παιζει με αυτο τα iso αρχεια?Αν ναι εχουμε καποιο βιδεο που να δειχνει πως τον ρυθμιζουμε για τετοιου ειδους αρχεια?Καθε βοηθεια δεκτη........

Και για τους βιαστικους να πω οτι παιζω και streaming απο Tidal απλα εχω πανω απο 200 DSD iso ειδικα της Ιαπωνεζικης εταιριας Venus που θελω να παιζω και απο το νεο μου pc .

Eξωφυλλα ετσι για το ματι βρε αδερφε.....
ασε τα dsd iso

και πες μου κάνα πρόγραμμα για οδοντιάτρους :biggrin:

+ και ένα για κατασκευή εμφυτευμάτων
γιατί ο δικός μου εδώ έμπλεξε με μια εταιρία κάτσε καλά εκεί κάτω...έχει πάρει 2 trinnov 24άρηδες πράμα και μας δουλεύουν ψιλό γαζί
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
Δεν ξερω με τη Μετρικ αν εχουμε θεμα η αν περναει dsd , δεν ειμαι σιγουρος δεν προλαβα να το ψαξω κ πολυ η αληθεια
Δεν παιζει Γιαννο δυστυχως.....
ασε τα dsd iso

και πες μου κάνα πρόγραμμα για οδοντιάτρους :biggrin:

+ και ένα για κατασκευή εμφυτευμάτων
γιατί ο δικός μου εδώ έμπλεξε με μια εταιρία κάτσε καλά εκεί κάτω...έχει πάρει 2 trinnov 24άρηδες πράμα και μας δουλεύουν ψιλό γαζί
Ειδικα με τα εμφυτευματα ασχολουμαι 20 χρονια φιλος....και πιστεψε με ειδικα για οδοντιατρους ειναι μεγαλη η κονομα οταν βαζουν εμφυτευατα στους ασθενεις τους.....αξιζουν ομως με το παραπανω...ειναι σα να ξαναβγαζεις δοντια ενα πραμα...αρκει βεβαια να τα δεχτει το οστο και να μην τα πεταξει !!!
Εκει στο Ισραηλ υπαρχουν ατελειωτες εταιριες με πανισχυρα cncs μηχανηματα που κοβουν καργα τιτανιουχα εμφυτευματα για ολον τον πλανητη.....ενα τηλεφωνο για παραγγελια πανω απο 100 κομματια να τους δωσεις και σου βαζουν επανω οτι ονομα θελεις...πχ DimiF implants, DIMIfoot Kavla implants ....και παει λεγοντας.....
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Δεν παιζει Γιαννο δυστυχως.....

Ειδικα με τα εμφυτευματα ασχολουμαι 20 χρονια φιλος....και πιστεψε με ειδικα για οδοντιατρους ειναι μεγαλη η κονομα οταν βαζουν εμφυτευατα στους ασθενεις τους.....αξιζουν ομως με το παραπανω...ειναι σα να ξαναβγαζεις δοντια ενα πραμα...αρκει βεβαια να τα δεχτει το οστο και να μην τα πεταξει !!!
το ξέρω ότι ξέρεις... :biggrin:

απλά οι τύποι που αγόρασε κάτω τον εξοπλισμό τον έχουν μαμήσει κ μένα μαζί..που τρέχω να τους μαζεύω τις μλκίες τους
με τόσα λεφτά που πήραν έπρεπεν α του έχουν μόνιμα έναν υπάλληλο σε δίπλα γκαρσονιέρα να του λύνουν τα προβλήματα
άθλιοι....
αν δεν βγει άκρη αυτό τον μήνα ξεκινάμε αγωγές...
είναι άσχετοι και σχεδόν απατεώνες!

έχει πάρει 3d σκανερ....με απεικόνιση σε real time στο pc
+ 3Δ εκτυπωτή κλπ κλπ
αλλά το software έχει τρελά μπαγκς
όλη την ώρα κολλάει....
+αναλώσιμα μια έχουν μια δεν έχουν...χάος

να σε πάρω αύριο τηλ? έχεις κανέναν δικό σου να μου προτείνεις ?
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.718
Reaction score
7.496
το ξέρω ότι ξέρεις... :biggrin:

απλά οι τύποι που αγόρασε κάτω τον εξοπλισμό τον έχουν μαμήσει κ μένα μαζί..που τρέχω να τους μαζεύω τις μλκίες τους
με τόσα λεφτά που πήραν έπρεπεν α του έχουν μόνιμα έναν υπάλληλο σε δίπλα γκαρσονιέρα να του λύνουν τα προβλήματα
άθλιοι....
αν δεν βγει άκρη αυτό τον μήνα ξεκινάμε αγωγές...
είναι άσχετοι και σχεδόν απατεώνες!

έχει πάρει 3d σκανερ....με απεικόνιση σε real time στο pc
+ 3Δ εκτυπωτή κλπ κλπ
αλλά το software έχει τρελά μπαγκς
όλη την ώρα κολλάει....
+αναλώσιμα μια έχουν μια δεν έχουν...χάος

να σε πάρω αύριο τηλ? έχεις κανέναν δικό σου να μου προτείνεις ?
ρε φιλος μπερδευτηκα..... Dahar implants ηθελα να πω ,Dahar Kavla implants επισης....μπερδευτηκα βρεεεεε....χαχαχχαα.
Οτι θες παρε τηλεφωνο αγορι...εννοειται!!!!
Ποιας εταιριας προιοντα εχει παρει?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
ρε φιλος μπερδευτηκα..... Dahar implants ηθελα να πω ,Dahar Kavla implants επισης....μπερδευτηκα βρεεεεε....χαχαχχαα.
Οτι θες παρε τηλεφωνο αγορι...εννοειται!!!!
Ποιας εταιριας προιοντα εχει παρει?
εγώ είμαι το late night Markou backdoor implant :p :lol:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.323
Μηνύματα
2.858.527
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top