itunes

Μηνύματα
6.904
Reaction score
5.786
Nεος χρηστης και εγω του Iphone 3gs 8gb.
Εγκατεστησα το itunes,και θελω να μεταφερω ενα βιντεο που τραβηξα στον υπολογιστη μου. Δεν εχω καταφερει να το κανω. Πως μπορω να το μεταφερω?
Και κατι αλλο,απο που μπορω να κλεισω ωστε να μην γινεται update στο κινητο καθε φορα που συνδεω το κινητο?
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
πήγαινε στο itunes, εκεί που λέει movies και πέτα μέσα την ταινία με drag & drop.
Μετά διάλεξε την συσκευή σου (iphone) και διάλεξε την καρτέλα movies και κάνε synch

 

Μηνύματα
1.578
Reaction score
4
Απάντηση: itunes

Νομίζω ότι το αντίθετο θέλει να κάνει, Chris.
Αν ισχύει, τότε αν έχεις Windows απλά ανοίγεις τον explorer και πας στο iPhone και παίρνεις ότι θες. Ο υπολογιστής βλέπει το iPhone σαν εξωτερικό μέσω αποθήκευσης.

Αν έχεις Mac τότε τα video νομίζω ότι θα συγχρονιστούν με το iPhoto. Δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος, δεν το έχω κάνει ποτέ, παρόλα αυτά, με τις φωτογραφίες έτσι γίνετε.
Επίσης υπάρχει το image capture μέσα στις εφαρμογές (applications) απο το οποίο μπορείς έχοντας συνδεδεμένο το iPhone να κατεβάσεις ότι θες απο την μνήμη του τηλεφώνου, αν δεν θες/δεν σου αρέσουν οι αυτόματες διαδικασίες...

Σχετικά με το αυτόματο sync μπορείς απο τις επιλογές του iTunes να πας στο Tab "Devices" και εκεί έχει επιλογή που λέει ?prevent blah blah..."
 

Μηνύματα
9.946
Reaction score
33
Μάλλον έχεις δίκιο Νίκο!
Εγώ νόμιζα ότι βίντεο που έχει στον υπολογιστή του, θέλει να το περάσει στο iphone...
 

Μηνύματα
6.904
Reaction score
5.786
Απάντηση: itunes

Τελικα τα καταφερα,αλλα μου παιζει το βιντεο αναποδα. Τι μπορει να συμβαινει?
Καποιος μου ειπε οτι ισως την ωρα που τραβαγα το βιντεο,κραταγα το κινητο αναποδα....ισχυει κατι τετοιο? Την ωρα της ληψης στην οθονη ηταν σωστα.
 



Μηνύματα
6.904
Reaction score
5.786
Απάντηση: itunes

Τελικα τα καταφερα,αλλα μου παιζει το βιντεο αναποδα. Τι μπορει να συμβαινει?
Καποιος μου ειπε οτι ισως την ωρα που τραβαγα το βιντεο,κραταγα το κινητο αναποδα....ισχυει κατι τετοιο? Την ωρα της ληψης στην οθονη ηταν σωστα.
Καμμια λυση στο θεμα?
Δεν μπορω να βγαλω ακρη....
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.827
Reaction score
83.861
Απάντηση: itunes

Δοκίμασε να το δεις με Quick Time Player.
 



Μηνύματα
80
Reaction score
1
Το πιο πιθανό είναι κάποια λάθος ρύθμιση στα codecs σου, το είχα πάθει κι εγώ παλαιότερα αλλα τώρα δεν θυμάμαι και πολλα ασε που εγκατέλειψα τα windows..
 

Μηνύματα
6.904
Reaction score
5.786
Απάντηση: itunes

Θες κάποιο πρόγραμμα για rotate video
Για δες εδώ:http://www.makeuseof.com/tag/rotate-video-files-mac-pc/
Με εσωσες!! Ευχαριστω πολυ!
To movie maker εκανε δουλεια. Το εγραψα και σε dvd.

Παντως δεν καταλαβα γιατι κατεγραφε το κινητο το βιντεο αναποδα....
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.507
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top