JBL 305P, εκ των έσω...


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.671
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.622
Reaction score
12.187
Πάλι τα μισά βλέπεις εεε...
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Πάλι τα μισά βλέπεις εεε...
Μπορείς με δύο λόγια να εξηγήσεις σε τι αναφέρεσαι? Το γεγονός πως τα μικρά jbl είναι "φθηνιάρικα" κατασκευαστικά είναι γνωστό και χιλιοειπωμένο εδώ και χρόνια, από το προηγούμενο μοντέλο. Βλέπεις κάποιο άλλο μειονέκτημα στα 220€ ανά ζεύγος?
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.104
Reaction score
2.740
εχω ενα ζευγαρι 305 προηγουμενη γενικα, σε συνδεση με usb dac cambridge το hiss ακουγεται max στα 15 εκατοστα, συνδεδεμενα σε εξοδο προενισχυσης ολοκληρωμενου ακουγεται πολυ περισσοτερο
δεν το συζητω οτι ειναι παρα πολυ καλη η τιμη τους για την απολαυση που παιρνεις
 




Μηνύματα
50
Reaction score
29
Καλησπέρα.
Τα σκέφτομαι για πάνω σε γραφείο με τοίχο κολλητά πίσω τους. Θα παίξουν με το wxad-10 της yamaha (το μικρό streamer της) στην είσοδό τους απ'ευθείας. Με προβληματίζει το θέμα με το hiss που απ'ότι γράφουν είναι αντιληπτό, δεν διευκρινίζουν βέβαια από πόσο κοντά και σε τι ένταση. Σε κατάστημα που το συζητούσα με απέτρεψαν, λέγοντάς μου να τα αποφύγω αν πρόκειται για ακρόαση μουσικής, όντας studio monitors, και μου πρότειναν να πάω σε μια πιο mainstream λύση σε αυτά τα χρήματα, του τύπου edifier (στο κατάστημα ήταν ετοιμοπαράδοτα και τα μεν και τα δε, οπότε θεωρώ ότι δεν ετίθετο θέμα "να μου σμπρώξει αυτά που είχε εκεί").
Ποια είναι η άποψή σας? Για ακρόαση από spotify αποκλειστικά είναι όντως λάθος επιλογή?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top