JBL Endurance Dive.

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Σπουδαία νέα , για όσους κολυμπούν και θέλουν ν ακούνε μουσική.



JBL Endurance Dive
Who it’s for: The minimalist athlete.

What it does: One problem with most headphones designed for workouts is that you still need to be tethered to a phone to supply your music. That can be a bummer if you’re running, a deal breaker if you’re swimming.

That’s why the JBL Endurance Dive, $90, designed for the water, includes 1GB of storage, enough for about 200 MP3 songs, which should get you through the longest pool workout.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.957
Reaction score
20.475
Ελπίζω αυτά να είναι πράγματι αδιάβροχα. Μια παρόμοια υλοποίηση της SONY η οποία διαφημιζόταν έχοντας το ίδιο κοινό-στόχο (target group) και την οποία αγόρασα, αποδείχθηκε ότι δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου.

Κάθε φορά που τα φορούσα, από τον ιδρώτα βούλωνε το ένα ακουστικό ή/και τα δύο, με αποτέλεσμα να μην έχω συνοδευτική μουσική κατά τη διάρκεια της άθλησής μου. Στην παρούσα φάση, προσανατολίζομαι στην αγορά bone conduction headphones με την ελπίδα να αντέχουν στον ιδρώτα καλύτερα από τα SONY.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Ελπίζω αυτά να είναι πράγματι αδιάβροχα. Μια παρόμοια υλοποίηση της SONY η οποία διαφημιζόταν έχοντας το ίδιο κοινό-στόχο (target group) και την οποία αγόρασα, αποδείχθηκε ότι δεν ανταποκρίνεται στις προσδοκίες μου.

Κάθε φορά που τα φορούσα, από τον ιδρώτα βούλωνε το ένα ακουστικό ή/και τα δύο, με αποτέλεσμα να μην έχω συνοδευτική μουσική κατά τη διάρκεια της άθλησής μου. Στην παρούσα φάση, προσανατολίζομαι στην αγορά bone conduction headphones με την ελπίδα να αντέχουν στον ιδρώτα καλύτερα από τα SONY.

Γιώργο, καμιά σχέση.
Δεν λέμε για ακουστικά απλώς sweat proof , αλλά για water proof IPX7.
Tα Sony σου προφανώς, ήταν ΙPX5.

Για μένα το σημαντικό είναι το 1gb μνήμη για να βάλεις τα τραγούδια σου.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.957
Reaction score
20.475
Γιώργο, καμιά σχέση.
Δεν λέμε για ακουστικά απλώς sweat proof , αλλά για water proof IPX7.
Tα Sony σου προφανώς, ήταν ΙPX5.

Για μένα το σημαντικό είναι το 1gb μνήμη για να βάλεις τα τραγούδια σου.
Ίσως να έχεις δίκιο για τα SONY μου. Θα το ψάξω και θα σου πω. Πάντως κι αυτά για waterproof τα διαφήμιζαν και μάλιστα τα συνιστούσαν και για κολύμπι σε ανοιχτή θάλασσα. Θα ψάξω να βρω το μοντέλο και τα χαρακτηριστικά του και θα επανέλθω.

Από τιμούλα;Ξέρουμε +,- ;
Αφού γράφει ρε, $90, οπότε υπολογίζεις χοντρικά €120-€140.
 



Μηνύματα
2.675
Reaction score
1.393
Εχω πάρει και εγω τα Sony (στους τυφλούς ο αόμματος που λέμε) και απλά είναι οκ. Για τα χρήματα όμως που ξόδεψα (περίπου 150 ευρώ αν θυμάμαι καλά) δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Μακάρι να JBL να είναι καλύτερα αν και το 1GB είναι κάπως...
 





Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
https://www.eisa.eu/awards/jbl-endurance-dive/




There are a lot of wireless earphones on the market, but how many can you take swimming? JBL’s Endurance DIVE is not only waterproof, thanks to its IPX7 certification, but its ‘TwistLock’ technology ensures that the earpieces stay in place no matter how long you run, high you jump or fast you swim. Use Bluetooth to connect the Endurance DIVE with your smartphone or, if you’re tight for space, the 1GB of onboard memory can store up to 200 tunes. With up to 8 hours use from a single charge – or an hour from a quick 10-minute top-up – this is the perfect in-ear ’phone for even the most extreme situations.
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.957
Reaction score
20.475
OK man. Είχες πει "νομίζω" για αυτό ρώτησα ξανά.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.081
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top