JVC Exofield XP-EXT1

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.890
Reaction score
41.123
Αυτό θα είναι πραγματική επανάσταση αν δουλεύει σωστά. Να τελειώνουμε με τα περιττά. Αξίζει δικό του θέμα για να το παρακολουθούμε.



 


abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.609
Reaction score
94.506
Από το παραπάνω λινκ:

But in terms of tonality, not everything is very good, so that voices sometimes sound more artificial and a little too far away. Maybe the final software will improve this. That is possible, because in the end this is all the work of an algorithm.
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.499
Reaction score
5.658
Ούτε κατά διάνοια δεν πρόκειται να ακούς όπως θα άκουγες τον ήχο σε ένα επιεικώς μέτρια στημένο 5.1.4/7.1.4.
όχι μόνο με αυτά, αλλά με οποιοδήποτε ακουστικό.
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.499
Reaction score
5.658
Κάποιοι δίνουν 1000αρικο για καπάκια ακροδεκτών :D
Να μην έχουμε και μέτρια ακουστικά στα 1000€ ? :D
 


Μηνύματα
3.187
Reaction score
773
Μου θυμίζει τα Sony που έχω. Τρομερό value.

Review

Τα Sony HW700DS λογικά εννοείς.

Τα εχω και εγω, και ειναι εκπληκτικά (για το είδος και την αποστολή τους).
Οταν τα Sony με μεγαλύτερους οδηγούς (50mm vs 40mm των JVC) και με τα χρόνια εμπειρίας της εταιρείας στον χώρο του A/V, δεν μπορούν να αποδώσουν αριστά τον διακριτό, surround ηχο στα HW700, απορώ αν θα μπορεί η JVC να το κάνει καλύτερα και μάλιστα να δώσει και το στοιχείο του ύψους.

Υπάρχουν κάπου προς ακρόαση τα JVC?
 


loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.244
Reaction score
8.743
Τα Sony HW700DS λογικά εννοείς.

Τα εχω και εγω, και ειναι εκπληκτικά (για το είδος και την αποστολή τους).
Οταν τα Sony με μεγαλύτερους οδηγούς (50mm vs 40mm των JVC) και με τα χρόνια εμπειρίας της εταιρείας στον χώρο του A/V, δεν μπορούν να αποδώσουν αριστά τον διακριτό, surround ηχο στα HW700, απορώ αν θα μπορεί η JVC να το κάνει καλύτερα και μάλιστα να δώσει και το στοιχείο του ύψους.

Υπάρχουν κάπου προς ακρόαση τα JVC?
Έχω τα ακόμα πιο παλιά. Sony MDR-DS7500. Εξαιρετικά! Το έβγαλαν το ψωμί τους. Ώρα να μπουν αγγελίες... :roflmao:

20201002_122856.jpg
 



Μηνύματα
387
Reaction score
131
Λοιπόν τελικά αποφάσισα να τα αγοράσω και μετά από αρκετό παίδεμα να τα συνδέσω σωστά τα κατάφερα.

Επειδή διαβάζω διάφορα για την υψηλή τιμή τους σε σχέση με την απόδοση τους εγώ θα πω το εξής. Σε σχέση με το Dolby Atmos 5.1.4 channels σύστημα που έχω για ακουστικά η αίσθηση που σου δίνουν είναι πολύ κοντά. Φυσικά δεν είναι 100% το ίδιο αλλά ενώ το σήμα που έπερνα είναι μόλις Dolby Digital 5.1 λόγω του ότι η τηλεόραση μου υποστηρίζει μόνο ARC το αποτέλεσμα ήταν πολύ εντυπωσιακό για ακουστικά. Δεν μπορώ καν να φανταστώ πως θα είναι μόλις αλλάξω την τηλεόραση μου για να έχει eARC και να μπορώ να πάρω full Atmos σήμα.

Για μένα που έχω παιδιά στο σπίτι και δεν μπορώ να χρησιμοποιώ το κυρίως σύστημα μου το βράδυ αυτά τα ακουστικά είναι ότι πιο κοντινό θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος γενικά.
 


Μηνύματα
387
Reaction score
131
Απο εντασεις πως τα πανε;
Με pc μπορουν να συνδεθουν;
Εγώ συνήθως ακούω περίπου στο 80% και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Τέρμα δεν το έχω πάει ποτέ αν και κάποιοι έχουν παράπονα από την μάξιμουμ ένταση.

Τα ακουστικά έχουν hdmi, οπτική και αναλογική θύρα εισόδου. Αν μία πηγή έχει κάτι από αυτά τα 3 τότε μπορεί να συνδεθεί.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.615
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top