JVC HD350W Κατέβασε ρολά!

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Δυστυχώς την Δευτέρα ο JVC μου τα' παιξε! στις 1350 ώρες σταμάτησε να δείχνει εικόνα, χωρίς να φταίει η λάμπα! γιατί έβαλα και την εφεδρική, νομίζω ότι φταίει ο ανεμιστήρας, γιατί πρώτον, δεν ακούγεται να δουλεύει όταν τον ανοίγω, και δεύτερον, ο προβολέας ανάβει, δηλαδή έχει φως η λάμπα εάν κοιτάξεις από μπροστά, αλλά μετά ένα λεπτό, αντί να δείξει εικόνα, απλά αναβοσβήνουν τα προειδοποιητικά λαμπάκια! τηλεφώνησα στον Μανώλη, και περιμένω!
 








Μηνύματα
7
Reaction score
1
Γεια σε όλη την παρέα. Πρώτη φορά γράφω εδώ αν και παρακολουθώ και τα δυο fora αρκετά χρόνια. Αισθάνθηκα την ανάγκη να ενημερώσω το μέλος Mad ότι και εγώ όταν αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με τον δικό μου JVC ο μόνος που μπόρεσε να τον επισκευάσει ήταν ο Νικος Τσόλας. Κορυφαίος τεχνικός στους βιντεοπροβολείς και γήινες τιμές γιατί ενώ η αντιπροσωπεία τότε (χωρίς οι τεχνικοί τους να μπορούν να μου εξηγήσουν ακριβώς τι πρόβλημα είχε ο προβολέας) μου ζητούσε ένα ποσό ίδιας σχεδόν αξίας με τον προβολεα για να τον φτιάξουν, ο Νικος τον επισκεύασε σε χρόνο μηδέν και σε κόστος μιας κούτας από τσιγάρα. Πιστεύω ότι αξίζει μια επαφή μαζί του γιατί το λιγότερο που θα κάνει είναι να σου πει πραγματικά ποιο είναι το πρόβλημα και η χρέωση θα είναι εντός ορίων capital controls.
Εγώ μετά από λιγο καιρό έδωσα τον δικό μου στον ξάδερφο και τώρα Benq και ξερό ψωμί.
:)
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Γεια σε όλη την παρέα. Πρώτη φορά γράφω εδώ ......

ο Νικος τον επισκεύασε σε χρόνο μηδέν και σε κόστος μιας κούτας από τσιγάρα.

Εγώ μετά από λιγο καιρό έδωσα τον δικό μου στον ξάδερφο και τώρα Benq και ξερό ψωμί.
:)
γεια σου Κωστα .......

δειχνει ακριβος ο Νικολακης που θελει και μια κουτα τσιγαρα για επισκευη !!! :D



benq και ξερο ψωμι σημαινει οτι εισαι πιτσιρικας και εχεις καλα δοντια..:)
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
γεια σου Κωστα .......

δειχνει ακριβος ο Νικολακης που θελει και μια κουτα τσιγαρα για επισκευη !!! :D



benq και ξερο ψωμι σημαινει οτι εισαι πιτσιρικας και εχεις καλα δοντια..:)
Καλό!
Οι κούτες ήταν λίγο μικρότερες βέβαια τότε
Ο Benq είναι αποτέλεσμα της καταραμένης λιτότητας αλλά για τα λεφτά που ήθελε κάνει τη δουλειά του... Πάντως, όσο και να μου αρέσει να το ακούω, στα 42 μου πάνε τα χρόνια που ειμουνα πιτσιρικάς .
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
....όταν αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με τον δικό μου JVC....
Ποιο μοντέλο JVC είχες;....

Ο Benq είναι αποτέλεσμα της καταραμένης λιτότητας αλλά για τα λεφτά που ήθελε κάνει τη δουλειά του...
.....και ποιον BenQ απολαμβάνεις τώρα;
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Ποιο μοντέλο JVC είχες;....

τον 350

.....και ποιον BenQ απολαμβάνεις τώρα;
τον w1070. Η αλήθεια είναι ότι από τότε που έβαλα τον Benq δεν ασχολούμαι καθόλου μαζί του -εννοώ κάτι σαν την τηλεόραση ένα πράγμα- και τον απολαμβάνουν περισσότερο τα παιδιά παρά εγώ (ε, κανα ματσάκι το βλέπουμε).
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Γεια σε όλη την παρέα. Πρώτη φορά γράφω εδώ αν και παρακολουθώ και τα δυο fora αρκετά χρόνια. Αισθάνθηκα την ανάγκη να ενημερώσω το μέλος Mad ότι και εγώ όταν αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με τον δικό μου JVC ο μόνος που μπόρεσε να τον επισκευάσει ήταν ο Νικος Τσόλας. Κορυφαίος τεχνικός στους βιντεοπροβολείς και γήινες τιμές γιατί ενώ η αντιπροσωπεία τότε (χωρίς οι τεχνικοί τους να μπορούν να μου εξηγήσουν ακριβώς τι πρόβλημα είχε ο προβολέας) μου ζητούσε ένα ποσό ίδιας σχεδόν αξίας με τον προβολεα για να τον φτιάξουν, ο Νικος τον επισκεύασε σε χρόνο μηδέν και σε κόστος μιας κούτας από τσιγάρα. Πιστεύω ότι αξίζει μια επαφή μαζί του γιατί το λιγότερο που θα κάνει είναι να σου πει πραγματικά ποιο είναι το πρόβλημα και η χρέωση θα είναι εντός ορίων capital controls.
Εγώ μετά από λιγο καιρό έδωσα τον δικό μου στον ξάδερφο και τώρα Benq και ξερό ψωμί.
:)
Δηλαδή Κώστα, επειδή δεν εχω καταλάβει;
η αντιπροσωπεία των jvc LEC σου εδωσε μια πολυ υψηλη τιμη, χωρις να αιτιολογήσουν το προβλημα της δυσλειτουργίας και ο κ.Τσόλας που ειναι ο τεχνικός τους απ´οτι με πληροφορησαν, σου εδωσε άλλη τιμή, ιδιωτικώς;
Μηπως αναφερεσε για παλαιοτερα χρόνια που ειχε την αντιπροσωπεία η AVNEXT?
[DOUBLEPOST=1453665837][/DOUBLEPOST]
Ευχαριστώ βρε Βαγγέλη μου!
Οσοι μεγαλωσαμε μαζί τόσα χρόνια, και ιδιαιτερα οι 3φακοι, εχουμε το δικό μας κώδικα...
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Γεια σε όλη την παρέα. Πρώτη φορά γράφω εδώ αν και παρακολουθώ και τα δυο fora αρκετά χρόνια. Αισθάνθηκα την ανάγκη να ενημερώσω το μέλος Mad ότι και εγώ όταν αντιμετώπισα ένα πρόβλημα με τον δικό μου JVC ο μόνος που μπόρεσε να τον επισκευάσει ήταν ο Νικος Τσόλας. Κορυφαίος τεχνικός στους βιντεοπροβολείς και γήινες τιμές γιατί ενώ η αντιπροσωπεία τότε (χωρίς οι τεχνικοί τους να μπορούν να μου εξηγήσουν ακριβώς τι πρόβλημα είχε ο προβολέας) μου ζητούσε ένα ποσό ίδιας σχεδόν αξίας με τον προβολεα για να τον φτιάξουν, ο Νικος τον επισκεύασε σε χρόνο μηδέν και σε κόστος μιας κούτας από τσιγάρα. Πιστεύω ότι αξίζει μια επαφή μαζί του γιατί το λιγότερο που θα κάνει είναι να σου πει πραγματικά ποιο είναι το πρόβλημα και η χρέωση θα είναι εντός ορίων capital controls.
Εγώ μετά από λιγο καιρό έδωσα τον δικό μου στον ξάδερφο και τώρα Benq και ξερό ψωμί.
:)
Εισαι απο τους τυχερους υπαρχουν και οι ατυχοι που πληρωσαν πολυ περισσοτερα απο μια κουτα τσιγαρα και δουλεια δεν εγινε .......
Να λεγονται τα καλα αλλα να λεγονται και τα στραβα .....
 
Last edited:

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Δηλαδή Κώστα, επειδή δεν εχω καταλάβει;
η αντιπροσωπεία των jvc LEC σου εδωσε μια πολυ υψηλη τιμη, χωρις να αιτιολογήσουν το προβλημα της δυσλειτουργίας και ο κ.Τσόλας που ειναι ο τεχνικός τους απ´οτι με πληροφορησαν, σου εδωσε άλλη τιμή, ιδιωτικώς;
Μηπως αναφερεσε για παλαιοτερα χρόνια που ειχε την αντιπροσωπεία η AVNEXT?
Καλησπέρα, η αντιπροσωπεία ειναι η Φωτοματικ και ο προβολέας μου ήταν όντως εκτός εγγύησης όταν τον πήγα. Μιλάμε για Οκτώβρη του 2011 αν δεν με απατά η μνήμη μου
Φυσικά η απάντηση του τεχνικού "θέλει αλλαγή το οπτικό, 2k + για να το φτιάξουμε" εννοείται ότι μόνο ως αστείο μπορούσε να χαρακτηριστεί.
Δεν ήξερα ότι ο Νίκος δουλεύει κάπου αλλού... απο την άλλη, πάει και καιρός
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Εισαι απο τους τυχερους υπαρχουν και οι ατυχοι που πληρωσαν πολυ περισσοτερα απο μια κουτα τσιγαρα και δουλεια δεν εγινε .......
Να λεγονται τα καλα αλλα να λεγονται και τα στραβα .....
...παντού τα πάντα. έχεις δίκιο, Πάντα το νόμισμα έχει δυό όψεις.
Και που να θυμηθώ προβλήματα με το αυτοκίνητο, θα μας πάρει το πρωί :).
 

Μηνύματα
7
Reaction score
1
Δηλαδή Κώστα, επειδή δεν εχω καταλάβει;
η αντιπροσωπεία των jvc LEC σου εδωσε μια πολυ υψηλη τιμη, χωρις να αιτιολογήσουν το προβλημα της δυσλειτουργίας και ο κ.Τσόλας που ειναι ο τεχνικός τους απ´οτι με πληροφορησαν, σου εδωσε άλλη τιμή, ιδιωτικώς;
Μηπως αναφερεσε για παλαιοτερα χρόνια που ειχε την αντιπροσωπεία η AVNEXT?
[DOUBLEPOST=1453665837][/DOUBLEPOST]
Οσοι μεγαλωσαμε μαζί τόσα χρόνια, και ιδιαιτερα οι 3φακοι, εχουμε το δικό μας κώδικα...
Κάτι έκανα προφανώς και η απάντησή μου είναι μέσα στο πρώτο post...:( Αυτό ήθελα να πω:

Καλησπέρα, η αντιπροσωπεία ειναι η Φωτοματικ και ο προβολέας μου ήταν όντως εκτός εγγύησης όταν τον πήγα. Μιλάμε για Οκτώβρη του 2011 αν δεν με απατά η μνήμη μου
Φυσικά η απάντηση του τεχνικού "θέλει αλλαγή το οπτικό, 2k + για να το φτιάξουμε" εννοείται ότι μόνο ως αστείο μπορούσε να χαρακτηριστεί.
Δεν ήξερα ότι ο Νίκος δουλεύει κάπου αλλού... απο την άλλη, πάει και καιρός

Καλή εβδομάδα.
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Ας ελπίσουμε πως η δική μου ''βλάβη'' θα είναι απλή!!! προς το παρόν βλέπω με τον OPTOMA HD20 (που δεν βλέπετε!), αναγκαστικά!

ΥΓ. το μαύρο του, φωτίζει και τις καρέκλες του σαλονιού!!! :D
 

Βαγγέλης Λάμπρου

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.695
Reaction score
277
Από το 2011 Κώστα πολλά πράγματα έχουν αλλάξει, τουλάχιστον στη consumer σειρά της JVC.
Καταρχήν άλλαξε 2 με 3 αντιπροσωπείες.

Τουλάχιστον στην RS που εισάγουμε εμείς και τεχνογνωσία service υπάρχει σε υψηλότατο βαθμό από τον Φώτη Σωτηριάδη και εγγυήσεις που ξεπερνούν τα "κλασικά 2 χρόνια" και οι χρεώσεις εκτός εγγυήσεων οι ελάχιστες δυνατές προς όφελος όλων.

Ανάλογα πιστεύω κινείτε και ο αντιπρόσωπος των consumer.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.145
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top