klipsch rp1600 sw


Μηνύματα
649
Reaction score
1.216
αγοραστηκε προχτες φοβερη εκταση χαμηλου
Σε τι σύστημα το έβαλες SVS lover ;
Με τέτοιο όνομα πως και πηγές σε Klipsch;
 



Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Από
Με τέτοιο όνομα πως και πηγές σε Klipsch;
[/QUOTE]

Από θέμα τιμής δε συγκρίνεται με το svs αν έπαιρνε το 16άρι τα μισά λεφτά plus, τώρα από reviews λένε ότι είναι καλός μάλλον τα βελτιώσανε τα σαμπς, για να δούμε θα αντέξουν οι ενισχυτές γιατί ο συγκεκριμένος είναι μικρός (λίγα watt) για το μέγεθός του..
Αν δε με απατά η μνήμη μου ο svslover πουλάει ένα sunfire true eq.
Φίλε αν μπορείς θέλω μία σύγκριση γιατί έχω ένα ίδιο ......
 
Last edited:

Μηνύματα
55
Reaction score
10
καλησπερα σας οντως δεν εχει xlr ειναι φτωχο στις εισοδους του.to sunfire true σκοτωνει ψαχνω 2ο δεν βρηκα και ειπα να πειραματιστω με το 16 .
μεχρι στιγμης το στρωνω αλλα κατεβαινει χαμηλα τριζουν τα παντα
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.871
Reaction score
77.472
καλησπερα σας οντως δεν εχει xlr ειναι φτωχο στις εισοδους του.to sunfire true σκοτωνει ψαχνω 2ο δεν βρηκα και ειπα να πειραματιστω με το 16 .
μεχρι στιγμης το στρωνω αλλα κατεβαινει χαμηλα τριζουν τα παντα
Δεν στρώνουν...ουτε σαμπς....ούτε ηχεία....ούτε καλώδια...ουτε τιποτις :biggrin:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.236
Reaction score
27.039
Παρά τη γενικότερη (μέτρια) εκτίμιση για τα κλιπς, το συγκεκριμένο σαμπ πρέπει να είναι πολύ καλό. Δείτε το ρηβγιού, οι μετρήσεις συμφωνούν με τις πολύ θετικές ακοστικές εντυπώσεις.

https://www.audioholics.com/subwoofer-reviews/klipsch-rp-1600sw-sub
 



Μηνύματα
649
Reaction score
1.216
Όχι μόνο. Αν κάνεις αναζήτηση στο φόρουμ (όχι στο σχετικο΄με αυτά νήμα) θα δεις.
To έχω ξέσκονίσει το forum. Μπορώ να σου βάλω 100 reviews που μιλάνε με εγκωμιαστικά σχόλια για τα Klipsch αλλά δεν θα το κάνω καθώς όλα είναι υποκειμενικά.
Αυτό που θα κάνω είναι να βάλω ένα αντικειμενικό spinorama του ηχείου τους με τις μεγαλύτερες πωλήσεις, RP 600M.
Λόγω της εξαιρετικά όμοιας on -of axis απόκρισής του με δυο φίλτρα γίνεται έτσι.


Spinorama_filter3.png


Βρείτε μου ηχεία που κοστίζουν 450 ευρώ το ζευγάρι με τέτοιο spinorama.
Πέρα απο το παραπάνω όπως λένε πολλόι εδω μέσα τα υψηλά max SPL σημαίνουν υψηλό δυναμικό εύρος δηλαδή επιτρέπουν μεγάλη απόσταση ακρόασης, αυτά τα δύο είναι τα πιο ακριβά πράγματα στον ήχο, ε τα klipsch τα κάνουν και με το παραπάνω.
Θα το ξανα πω τα Klipsch για τα χρήματα που ζητάνε είναι εξαιρετικά ηχεία.
Τα subwoofer τουλάχιστον των προηγούμενων γενεων είναι κατώ του μετρίου με κακό vfm και πολλά προβλήματα στους ενισχυτές. Προσωπικά θα φοβόμουν να πάρω οτιδήποτε με ενεργό ενισχυτή απο την Klipsch.
 






Μηνύματα
818
Reaction score
977
τωρα στρωσιμο και μετα δοκιμες!
Δεν υπάρχει στρώσιμο στα ηχεία αλλά μόνο στ' αυτά μας. Αν αλλάξει κάτι αντικειμενικά στον ήχο με τη χρήση τότε το ηχείο/ενισχυτής/CD κλπ έχει κάποιο πρόβλημα ή είναι πολύ χαμηλή η ποιότητα κατασκευής του. Εύχομαι καλή ενσωμάτωση του sub στο σύστημά σας και να το χαρείτε όσο το δυνατόν περισσότερο.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.278
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top