LG 32LV340 32'' LED FULL HD

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Γεια σε όλους

Πρόσφατα αγόρασα την LG 32LV340 32'' LED FULL HD σε προσφορά Crazy Sundays απο το E-shop 173 €

Θα ήθελα την γνώμη σας για τα εξης ζητήματα

1ο
Σύμφωνα με αυτό το post κατάλαβα οτι για να βιδώσω τα δύο ποδαράκια της βάσης πρέπει να ασκήσω πίεση για να δημιουργηθούν οι βόλτες στο πλαστικό λόγω φύσης της βίδας

(οι βίδες που στερεώνουν το "σταυρό" στο επιτραπέζιο πόδι είναι ξυλόβιδες, ή έστω αλουμινόβιδες. Έχουν πιο αραιό και βαθύ σπείρωμα, δηλαδή μεγαλύτερο βήμα, και ίσως είναι αιχμηρές. Αυτές οι βίδες, οι M5-L20, ανοίγουν, σκάβουν τη βόλτα στο πρώτο βίδωμα μέσα στη φωλιά τους που είναι φταγμένη από συνθετικό υλικό ("πλαστικό"), κι έτσι θέλουν ζόρι στο πρώτο βίδωμα. )

2ο
Η είσοδος που υπάρχει για δορυφορικό καλώδιο .....ειναι γιατί η τηλεόραση έχει ενσωματωμένο δέκτη-αποκωδικοποιητή δορυφορικών καναλιών ή είναι είσοδος απο υπάρχων σύστημα δορυφορικής λήψης?

Λίγο άσχετο ίσως,,,,Αν συνδέσω το καλώδιο της κεραίας UHF με φίς τύπου F (RG-6) θα γίνει κάτι?

3ο

Τι είναι το CI slot ? Μπαίνει κάποια κάρτα για δορυφορικά συνδρομητικά κανάλια (Ειμαι λίγο άσχετος )

4ο

Θα ήθελα να αγοράσω επιτοίχια βάση και μου άρεσε αυτή λόγω του οτι μπορώ να αλλάξω την κλιση της


Ευχαριστώ εκ των προτέρων


ΥΣ

Καλό Δεκαπενταύγουστο και Χρόνια Πολλά για την Γιορτή της ΠΑΝΑΓΙΑΣ και όσους έχουν το Ονόμά Της!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
Καλώς ήρθες!

Λίγο άσχετο ίσως,,,,Αν συνδέσω το καλώδιο της κεραίας UHF με φίς τύπου F (RG-6) θα γίνει κάτι?
Όχι.

Τι είναι το CI slot ? Μπαίνει κάποια κάρτα για δορυφορικά συνδρομητικά κανάλια (Ειμαι λίγο άσχετος )
Ναι. Υπάρχουν πιά τέτοιες όμως;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.358
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top