LG HU710 PW REVIEWS

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428


Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Το θέμα είναι πως αξιοποιεί τι ,πως και που ...
Το πολύ καλό dtm και η απουσία φίλτρων σε συνδιασμό με μια alr 0.8 στις 120 όπως εσύ δε θα έχεις θέμα.
Άσε που οι ust προβολεις παίζουν με 0.6 οπότε το πιάνεις....
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Τι καλά που θα ήταν να τον βλέπαμε στην επόμενη έκθεση μιας και θα είναι και η LG εκεί. Δείχνει για διαμαντάκι ο προτζέκτορας.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Απορία: Αυτοί οι προβολείς που δεν είναι UST, δεν θα ήταν καλύτερο να μην έχουν καθόλου ηχεία? Τι να τα κάνεις αν είναι να τα έχεις πάνω από το κεφάλι σου ή, μάλλον, αρκετά πιο πίσω?
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Πιάνουν τις ελάχιστες περιπτώσεις του να τοποθετηθεί σε τραπεζάκι ,ναι το έχω δει και αυτό ..τώρα πόσο χρήσιμο ...
Περισσότερο έχουμε για να έχουμε είναι
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.450
Reaction score
5.549
Απορία: Αυτοί οι προβολείς που δεν είναι UST, δεν θα ήταν καλύτερο να μην έχουν καθόλου ηχεία? Τι να τα κάνεις αν είναι να τα έχεις πάνω από το κεφάλι σου ή, μάλλον, αρκετά πιο πίσω?
Gimmick είναι γενικά τα ηχεία σε προβολέα, ειδικά μη φορητού τύπου.
Άσε που τις περισσότερες φορές είναι πιο αδύναμα και από το beeper του υπολογιστή :D

Στον BenQ W2000 έχω συναντήσει δυνατό ενσωματωμένο ηχείο, ακόμα και από ταβανιασμένο προβολέα, είχε ένταση για να δεις π.χ. έναν αγώνα ποδοσφαίρου (προφανώς δεν θα έχει... ομαλό frequency response, αλλά στις ομιλίες ήταν οκ)
 


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Τσουπ, καλωσήρθες LG!!

IMG_20221202_145112.jpg


IMG_20221202_145128_1.jpg


Και μετά από μερικές βαρετές διεκπεραιωτικές διαδικασίες κάποιων ωρών (κρέμασμα, συνδέσεις κλπ) :


IMG_20221202_233828_2.jpg



IMG_20221202_233659_2.jpg



😱😱😱😱:eek::eek::eek::eek::eek::eek:


Οπότε, κάπως γρηγορότερα απ' ότι περίμενα:

Αντίο LG!!

Ασταδιάλα 😡🤬😡



:biggrin::biggrin::laugh::laugh::biggrin:
 





Μηνύματα
100
Reaction score
158
Pstegio άμα δεν είχε το πρόβλημα με την σκονη θα τον κρατουσες;πως σου φάνηκε ο προβολέας γενικά;
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Pstegio άμα δεν είχε το πρόβλημα με την σκονη θα τον κρατουσες;πως σου φάνηκε ο προβολέας γενικά;
Μετά την επιστροφή του προβληματικού, ξαναπήρα αμέσως ακριβώς τον ίδιο, οπότε φαντάζομαι οτι αυτό απαντά σε μεγάλο βαθμό το ερώτημα σου!
Για την εμπειρία και τις απαιτήσεις μου είναι πολύ καλός, είμαι ευχαριστημένος απ' το αποτέλεσμα. Στα μάτια μου αποτελεί αναβάθμιση της εικόνας στο σύστημα μου, που είναι φυσικά και το σημαντικότερο.
Να διευκρινήσω οτι παίζει σε μικρή (92") οθόνη και χώρο με ελεγχόμενο φωτισμό, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο calibration, παρά μόνο ψιλορυθμίσεις των έτοιμων profiles.
 

Μηνύματα
100
Reaction score
158
Μετά την επιστροφή του προβληματικού, ξαναπήρα αμέσως ακριβώς τον ίδιο, οπότε φαντάζομαι οτι αυτό απαντά σε μεγάλο βαθμό το ερώτημα σου!
Για την εμπειρία και τις απαιτήσεις μου είναι πολύ καλός, είμαι ευχαριστημένος απ' το αποτέλεσμα. Στα μάτια μου αποτελεί αναβάθμιση της εικόνας στο σύστημα μου, που είναι φυσικά και το σημαντικότερο.
Να διευκρινήσω οτι παίζει σε μικρή (92") οθόνη και χώρο με ελεγχόμενο φωτισμό, χωρίς κάποιο ιδιαίτερο calibration, παρά μόνο ψιλορυθμίσεις των έτοιμων profiles.
Ποιον προβολέα είχες πριν;εγώ είχα ένα uhd40 τώρα πρόσφατα αγόρασα τον tw9400 δεν συγκρίνεται εννοείτε, σε θέμα κοντραστ ,μαύρα και χρώματα είναι επίπεδα πάνω ο epson αλλά μου λείπει λίγο η οξύτητα του uhd40 αλλά μόνο στα games γτ στις ταινίες δεν βλέπω διάφορα.μου άρεσε τότε και ο lg810 αλλά είχε αρκετά πρόβληματα και καθόλου support από την lg.Ο hu710 είναι όντως πολύ ενδιαφέρον έχει διορθώσει και τα θεματακια που είχε ο 810.
 

Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Ο προηγούμενος ήταν ο Sony vpl-hw40es :

1672764223423.png



Αρκετά παλιότερο μηχάνημα φυσικά...
Σχετικά με τον LG HU810 , διάβασα κι εγώ σε διάφορες παρουσιάσεις οτι ο 710, παρά τη μικρότερη φωτεινότητα, ξεπερνά κάποιες αδυναμίες του και αποτελεί μάλλον συνολικά καλύτερο πακέτο.
Ο Epson ίσως ν΄ αποτελεί με απόλυτα κριτήρια μια καλύτερη λύση για τους περισσότερους χρήστες, αλλά για μένα και ιδιαίτερα για τα χρήματα που έδωσα, ο LG αποτελεί άριστη επιλογή.
 


Μηνύματα
908
Reaction score
2.560
Just so I am absolutely clear about this, this is real 4K, unlike 4K enhanced/PRO-UHD projectors which just project a sharpened 1080p native image without actually projecting 4k pixels.

Κελεπούρι, τύφλα να 'χουν οι ΤζιΒιΣι!! :biggrin: :biggrin:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.174
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top