LG OLED B7



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.857
Περιμενουμε σχολια φιλε Rose
Κι εγώ περιμένω να φτιαχτεί το laptop. :p

Δυστυχώς μόνο στο σπίτι έχω χρόνο να γράψω, και ελλείψει laptop αποκλείεται να κάτσω να γράψω από το κινητό.
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Πως να συνδεσω αποκωδικοποιητή ΟΤΕ tv με την τηλεόραση έτσι ώστε να αλλάζω καναλια από το χειριστήριο της τηλεόρασης και όχι από αυτό του αποκωδικοποιητή? Διάβασα πως γίνεται αλά δεν τα καταφέρνω.
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Πως να συνδεσω αποκωδικοποιητή ΟΤΕ tv με την τηλεόραση έτσι ώστε να αλλάζω καναλια από το χειριστήριο της τηλεόρασης και όχι από αυτό του αποκωδικοποιητή? Διάβασα πως γίνεται αλά δεν τα καταφέρνω.
Επ!!! Νομιζατε πως ξεμπερδεψατε με εμενα?? Οχι τοσο ευκολα, δε θα σας κανω το χατηρι! Απλα θελω να πω πως οσο περναει ο καιρος ολο και μετανοιωνω που δεν πηρα την 65αρα.

Η τηλεοραση ειναι απολαυστικη.

Επαιζα σημερα fifa 18 στο xbox one x και ωρες-ωρες απορουσα, ειδικα στα ριπλει, αν βλεπω παιχνιδι ή πραγματικο αγωνα!

Για να μην λεμε ομως μονο τα καλα, η αποψη μου για τον ηχο της τηλεορασης, παραμενει και με παραξενευει. Ειλικρινα απορω γιατι σε τοσο ακριβη τηλεοραση εβαλαν τοσο κακα ηχεια.
 



Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Επ!!! Νομιζατε πως ξεμπερδεψατε με εμενα?? Οχι τοσο ευκολα, δε θα σας κανω το χατηρι! Απλα θελω να πω πως οσο περναει ο καιρος ολο και μετανοιωνω που δεν πηρα την 65αρα.

Η τηλεοραση ειναι απολαυστικη.

Επαιζα σημερα fifa 18 στο xbox one x και ωρες-ωρες απορουσα, ειδικα στα ριπλει, αν βλεπω παιχνιδι ή πραγματικο αγωνα!

Για να μην λεμε ομως μονο τα καλα, η αποψη μου για τον ηχο της τηλεορασης, παραμενει και με παραξενευει. Ειλικρινα απορω γιατι σε τοσο ακριβη τηλεοραση εβαλαν τοσο κακα ηχεια.
Εκανες ισοσταθμιση των ηχειων της τηλεορασης με το μικροφωνο του τηλεκοντρολ ?
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Εκανες ισοσταθμιση των ηχειων της τηλεορασης με το μικροφωνο του τηλεκοντρολ ?
Όχι, πρώτη φορά το ακούω. Πως το κανω αυτό? Δεν αναφέρει κάτι σχετικό στις οδηγίες.
 


Μηνύματα
778
Reaction score
375
Δηλαδη τις διαβασες ?
Βασικά, δεν έχει οδηγίες η τηλεόραση. Έχει ένα μικρό βιβλιαράκι με οδηγίες για την τοποθέτηση και τίποτε άλλο. Από την αρχή έψαχνα κι έψαχνα μπας και βρω βιβλιαράκι με οδηγίες αλλά τίποτα... Α, τώρα ειδα, έχει κι άλλο βιβλιαράκι, ένα μαύρου χρώματος που ονομάζεται safety and reference.

Οκ. Έψαξα στο Ίντερνετ και την έκανα την τηλεόραση pair με το magic control.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Βασικά, δεν έχει οδηγίες η τηλεόραση. Έχει ένα μικρό βιβλιαράκι με οδηγίες για την τοποθέτηση και τίποτε άλλο. Από την αρχή έψαχνα κι έψαχνα μπας και βρω βιβλιαράκι με οδηγίες αλλά τίποτα... Α, τώρα ειδα, έχει κι άλλο βιβλιαράκι, ένα μαύρου χρώματος που ονομάζεται safety and reference.

Οκ. Έψαξα στο Ίντερνετ και την έκανα την τηλεόραση pair με το magic control.

Με το magic control εχει γινει pair εξ αρχης κοιτα το βιντεο που σου εβαλα πιο πανω
[DOUBLEPOST=1517223647][/DOUBLEPOST]Εχεις ακουσει σε αλλη τηλεοραση καλυτερο ηχο ? Τηλεοραση με 1500 Ευρω δεν την λες ακριβη πριν δυο χρονια για τις ιδιες ιντσες σε panasonic plasma εσκαγαν 3000 ......
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Με το magic control εχει γινει pair εξ αρχης κοιτα το βιντεο που σου εβαλα πιο πανω
[DOUBLEPOST=1517223647][/DOUBLEPOST]Εχεις ακουσει σε αλλη τηλεοραση καλυτερο ηχο ? Τηλεοραση με 1500 Ευρω δεν την λες ακριβη πριν δυο χρονια για τις ιδιες ιντσες σε panasonic plasma εσκαγαν 3000 ......
Και βέβαια έχω ακούσει. Η άλλη τηλεόραση lg που έχω 32 ίντσες που κόστιζε 350 ευρώ έχει κλάσεις ανώτερο ήχο. Και η παλιά, 8ετιας, καλύτερο είχε.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.857
Τι εννοεις καλυτερο ηχο ? Επαιζε πιο δυνατα ?
Έλα ρε συ, μην μας τρελαίνεις, ο ήχος της είναι ψόφιος. Γι' αυτό και η ηχομπάρα είναι απολύτως απαραίτητη.
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Έλα ρε συ, μην μας τρελαίνεις, ο ήχος της είναι ψόφιος. Γι' αυτό και η ηχομπάρα είναι απολύτως απαραίτητη.
Γιαννη εγω δεν βλεπω διαφορα απο τις προηγουμενες τηλεορασεις που ειχα και δεν εχουν περασει λιγες απο το σαλονι μου ...LG led , Πανασονικ πλασμα τρεις γενιες Samsung προπερσυ . Θεωρω οτι ειναι και καλυτερη απο αυτες που ειχα λογο της ισοσταθμισης που παρεχει
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Τι εννοεις καλυτερο ηχο ? Επαιζε πιο δυνατα ?
Έχει ουσιαστικά τον ίδιο ήχο που έχει μια τηλεόραση των 100 ευρώ που αγόρασα στη γιαγιά μου από το πλαίσιο... και δεν αστειεύομαι. Και πιο δυνατά παίζει η 32αρα αλλά και πολύ, μα πολύ πιο ποιοτικά.
 
Last edited:

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.309
Reaction score
93.857
Με τις λεπτές τηλεοράσεις ήρθε και ο λεπτός ήχος. Αναπόφευκτο. Άντε να βάλεις λίγο δυνατά μουσική από την τηλεόραση, να γελάσεις...:D
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.518
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top