LG OLED B7

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Το Nikelodeon ειναι το νουμερο ενα προβλημα εαν βαλεις μια κοκκινη καρτελα θα μπορεσεις να τσεκαρεις εαν την εχεις ηδη πατησει ...
Αν την πατήσεις, εχει επιστροφή?
 

Μηνύματα
2.693
Reaction score
638
Με το Nikelodeon Οχι
[DOUBLEPOST=1520201761][/DOUBLEPOST]Οταν την πηρες σου εγραψα τις ρυθμισεις για το τηλεοπτικο ....... εγραψα οπισθιος φωτισμος 50 % :idk:
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
Με το Nikelodeon Οχι
[DOUBLEPOST=1520201761][/DOUBLEPOST]Οταν την πηρες σου εγραψα τις ρυθμισεις για το τηλεοπτικο ....... εγραψα οπισθιος φωτισμος 50 % :idk:
Βλέπω peaky blinders μέσω Netflix και οι κόκκοι είναι πολλοί στα σκοτεινά σημεία. Θα ήθελα, οποίος έχει νετφλιξ να κάνει μια δοκιμή και να μου πει αν συμφωνεί μαζί μου ή κάτι φταίει στην δίκη μου τηλεόραση/γραμμή Ίντερνετ.
[DOUBLEPOST=1520206823][/DOUBLEPOST]
Βλέπω peaky blinders μέσω Netflix και οι κόκκοι είναι πολλοί στα σκοτεινά σημεία. Θα ήθελα, οποίος έχει νετφλιξ να κάνει μια δοκιμή και να μου πει αν συμφωνεί μαζί μου ή κάτι φταίει στην δίκη μου τηλεόραση/γραμμή Ίντερνετ.
Άκυρο. Το είχα σε ρύθμιση πολύ φωτεινή.
 


Μηνύματα
544
Reaction score
58
Καλημέρα στη παρέα,μπορεί κάποιος κάτοχος της συγκεκριμένης τηλεόρασης να γράψει τις ρυθμίσεις που έκανε στην εικόνα, ευχαριστώ.
 



Μηνύματα
544
Reaction score
58
Καλησπέρα στη παρέα, μερικές φορές δε μου αναγνωρίζει η τηλεόραση μου(LG oled 55E7N) το bluray (Sony ubp - x700) είναι συνδεδεμένο με hdmi 2.0,τι λέτε να φταίει, ευχαριστώ
 


Μηνύματα
136
Reaction score
405
Γειά σας αγαπητοί φίλοι αγόρασα black friday μια Β7 lg oled(1500€) και μιά ηχομπάρα της lg SJ9(500€),το HDMI μου ειναι της kimber HD29 και αν ποτέ βάλω κανένα blue ray παίζει στο playstasion 4 pro,
1. Ακούω για Καλιμπραρισμα στην οθόνη ,τι σημαινει και αν αξίζει
2.Σκεφτομαι να αντικαταστησω το καλωδιο ρεύματος της τηλεόρασης(αρκετά διστακτικος βέβαια)
Αν μπορεί κάποιος να πεί την γνώμη του.......
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.700
1. Αξίζει αν σε ενδιαφέρει η σωστή εικόνα.
2. Δεν αξίζει.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Γειά σας αγαπητοί φίλοι αγόρασα black friday μια Β7 lg oled(1500€) και μιά ηχομπάρα της lg SJ9(500€),το HDMI μου ειναι της kimber HD29 και αν ποτέ βάλω κανένα blue ray παίζει στο playstasion 4 pro,
1. Ακούω για Καλιμπραρισμα στην οθόνη ,τι σημαινει και αν αξίζει
2.Σκεφτομαι να αντικαταστησω το καλωδιο ρεύματος της τηλεόρασης(αρκετά διστακτικος βέβαια)
Αν μπορεί κάποιος να πεί την γνώμη του.......
Καλιμπράρισμα είναι η μέτρηση και ρύθμιση της τηλεόρασης ώστε να αποδίδει τη βέλτιστη εικόνα στον χώρο σου. Ένα καλό σημείο εκκίνησης είναι οι προεπιλογές εικόνας που σου δίνει (ειδικά οι δύο "expert"), αλλά χρειάζεται και εμπειρία και όργανα μέτρησης για το κάτι παραπάνω. Αν αξίζει... εσύ πρέπει να απαντήσεις :)
Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αλλάξεις καλώδιο ρεύματος.
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Γειά σας αγαπητοί φίλοι αγόρασα black friday μια Β7 lg oled(1500€) και μιά ηχομπάρα της lg SJ9(500€),το HDMI μου ειναι της kimber HD29 και αν ποτέ βάλω κανένα blue ray παίζει στο playstasion 4 pro,
1. Ακούω για Καλιμπραρισμα στην οθόνη ,τι σημαινει και αν αξίζει
2.Σκεφτομαι να αντικαταστησω το καλωδιο ρεύματος της τηλεόρασης(αρκετά διστακτικος βέβαια)
Αν μπορεί κάποιος να πεί την γνώμη του.......
αντικατασταση χθες με το καλωδιο της τοστιερας
 




argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Πας μεχρι τον οποιο ριτσο.....δανειζεσαι ενα καλωδιο ρευματος
το κουμπωνεις....
και μετα μαλλον θα το αγορασεις.....μαλλον........
 

spylab

Shalom
Moderator
Μηνύματα
12.559
Reaction score
30.946
ειναι εκθεσιακο κομματι με οτι αυτο σημαινει !
Σωστα ετσι λεει το λινκ αλλα υπαρχουν καινουργιες σφραγισμενες ! 2049 με 5 ετη εγγυησης απο Κωτσοβολο
Υπαρχει και μια εκθεσιακη που πιστευω 1600-1700 με 5 ετη εγγυησης θα την δινουν .
Καινουργιες σφραγισμενες υπαρχουν (συνολικα λιγα κομματια) και σε mediamarkt , πλαισιο .

Οι διαπραγματευσεις συνεχιζονται , γιατι αυριο θα την παρω ! Την βαρεθηκα την 42 πλασμα 10 και βαλε χρονια 8-)
 
Last edited:

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Πας μεχρι τον οποιο ριτσο.....δανειζεσαι ενα καλωδιο ρευματος
το κουμπωνεις....
και μετα μαλλον θα το αγορασεις.....μαλλον........
Στάθη εσύ; :rolleyes:
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.324
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top