LNB Νόβα για χρήση σε ΟΤΕtv

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια σας αν κάποιος γνωρίζει. Έχω ένα πιάτο της νόβα με το LNB της, και θέλω να συντονίσω έναν δορυφορικό δέκτη της ΟΤΕtv στην θέση της. Η Ερώτηση είναι αν μπορώ να το κάνω με το ίδιο LNB ή αν θα χρειαστεί να τοποθετήσω αυτό που μου έδωσαν απο την ΟΤΕtv ? Ξέρω ότι θέλει συντονισμό στις μοίρες που εκπέμπει ο δορυφόρος της ΟΤΕtv αλλά αυτό δεν είναι το πρόβλημα μου. Αν τα LNB είναι συμβατά με ενδιαφέρει ώστε να μην χρειαστεί να κάνω όλη την εγκατάσταση από την αρχή και εκεί που το έχω είναι μεγάλος μπελάς. Ευχαριστώ πολύ και ακόμα πιο πολύ αν είχα μια έγκυρη απάντηση.
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.657
Έπαιζα Nova και OTEtv με το παλιό μου αγορασμένο lnb.
 

Μηνύματα
4.365
Reaction score
4.234
Καλησπέρα. Θέλω την βοήθεια σας αν κάποιος γνωρίζει. Έχω ένα πιάτο της νόβα με το LNB της, και θέλω να συντονίσω έναν δορυφορικό δέκτη της ΟΤΕtv στην θέση της. Η Ερώτηση είναι αν μπορώ να το κάνω με το ίδιο LNB ή αν θα χρειαστεί να τοποθετήσω αυτό που μου έδωσαν απο την ΟΤΕtv ? Ξέρω ότι θέλει συντονισμό στις μοίρες που εκπέμπει ο δορυφόρος της ΟΤΕtv αλλά αυτό δεν είναι το πρόβλημα μου. Αν τα LNB είναι συμβατά με ενδιαφέρει ώστε να μην χρειαστεί να κάνω όλη την εγκατάσταση από την αρχή και εκεί που το έχω είναι μεγάλος μπελάς. Ευχαριστώ πολύ και ακόμα πιο πολύ αν είχα μια έγκυρη απάντηση.
δεν θα εχεις κανενα προβλημα, ειναι τυπου universal και κανουν για ολα τα πιατα.

νομιζω του ΟΤΕ ειναι μεγαλυτερο σε διαστασεις οποτε θα μπορουσες να βαλεις αυτο στην θεση της Nova και με κεντρο τον δορυφορο του ΟΤΕ (9μοιρες) να βαλεις παρακεντρα και τις 13 μοιρεις και με ενα diseqc switch να κατεβασεις δυο δορυφορους με το ιδιο καλωδιο.

εαν εχουν τις ιδιες διαστασεις τοτε γυρνα το στις 9μοιρες και δοκιμασε να βγαλεις και τις 13!

https://multifeed-set-ups.blogspot.com/p/feelgood-zapping-fta-ote-tv-hybrid.html

https://www.skroutz.gr/c/243/aksesouar-doryforikwn.html?keyphrase=Diseqc+2x1
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.562
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top