lord of the rings



argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: lord of the rings

προσωπικα σε βλεπω να περιμενεις πολυ.
Αν αληθευει αυτα πανε απο το 11 -και τοτε θα κυκλοφορησουν οι 3d εκδοσεις,
αληθεια ποσο μπορεις να περιμενεις για 3d και εξτ ?
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
04/2010;
Kαλά κρασιά...Τόσο καιρό περιμέναμε,στους 4 μήνες θα κολλήσουμε;
 


Μηνύματα
387
Reaction score
131
Έτσι κι αλλιώς τις έχω δει τόσες φορές που δεν νομίζω ότι θα μπορώ να τις ξαναδώ πρόσφατα.Ενώ αν βγουν με το Hobbit θα είναι ότι πρέπει να τα δω όλα μαζί :126:
 

Μηνύματα
540
Reaction score
0
Απάντηση: lord of the rings

Έλεος πια αυτό το πράμα με το marketing! Τι τις θέλουν τις theatrical εκδόσεις? Ας βγάλουν κατευθείαν τις extended.
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Έτσι κι αλλιώς τις έχω δει τόσες φορές που δεν νομίζω ότι θα μπορώ να τις ξαναδώ πρόσφατα.Ενώ αν βγουν με το Hobbit θα είναι ότι πρέπει να τα δω όλα μαζί :126:
φιλε ωσπου να βγει η blu ray εκδοση θα εχεις ξεχασει τι εχεις δει οποτε μια χαρα θα σου ρθει!!!!:143::143:
 



Μηνύματα
27.196
Reaction score
25.145
Απάντηση: lord of the rings

Σορρυ ρε παιδιά δλδ , αλλά αν και εχω την τριλογία special edition turbo gti σε dvd γραμμένη στο δικό μου pc με 9gb dvd , δεν μπορώ να βρω τον λόγο να αγοράσω την τριλογία .Ποτέ μου δεν τρελλάθηκα με το έργο αυτό.Κανένα απο τα τρία , δε λεω ωραία σκηνικά , πολύ καλός ήχος αλλά πάντα κάτι με άφηνε ανικανοποίητο.
Εννοώ οτι ακόμη και σε bd , δεν πρόκειται να με αιφνιδιάσει , τρομάξει , η κάτι άλλο.
Προ ημερών είδα το τρίτο μέρος , δεν θυμάμαι καν το όνομά του , κάτι με η επιστροφή του βασιλιά, δε λεω καλό αλλά λίγο αργό ρε παιδάκι μου.Σημείωση το είδα με το νεο dvda1ud και στην νεα οθόνη os 120".
Σημείωση το εχω σε 2 dvd ανα ταινία με max bitrate.Δεν θεωρώ οτι μπορεί να γίνει ταινία αναφοράς, όπως πχ το salvation , η το tranformers , οσον αφορά στην εικόνα αλλά και στον ηχο.
Δεν ξέρω πόσο μπορεί να αλλάξει το όλο story απλά επειδή θα γίνει hd.
Εγω ειδικά δεν ψήνομαι.Αποψή μου πάντα.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: lord of the rings

πως να ψηθεις ? εσυ μια ζωη ωμος ησουνα:142:
 



argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: lord of the rings

Προχθες ειδα το πρωτο στην εκδοση με τα 2 δισκακια, απλα με κουρασε.Δεν ξερω αν οι εξτρα σκηνες αξιζουν προς θεαση,ή ειναι ενα κολπο για να πουλησουν το ηδη πουλημενο.Δεν ξερω τι θα κανουν με τον ηχο.......
 

Μηνύματα
71
Reaction score
4
Απάντηση: lord of the rings

στις extended εκδόσεις η ιστορία περιέχει περισσότερες λεπτομέρειες κάτι που στο 2 έκανε την διαφορά για μένα

επειδή το 1 το έχω και στην απλή αλλά και στην ''σούπερ'' υπάρχει αισθητή διαφορά και στην εικόνα

το έχω ξανά αναφέρει αλλά είναι οι ταινίες που σίγουρα θα αγοράσω και σε blu αλλά πάλι μόνο τις extended εκδόσεις
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: lord of the rings

Κωστα με αυτη την λογικη (καλυτερη εικονα στο διδισκο) δεν πρεπει να υπαρχει στο μπλε , μιας και εκει χωρα ανετα η ταινια σε ενα δισκακι, οποτε θεμα εικονας στο μπλε δεν υπαρχει.Αν τωρα καποιον τον ενδιαφερουν οι εξτρα σκηνες ΟΚ, παντως το 1 με κουρασε στην διδισκη εκδοση, κατι που δεν εγινε στην επιστροφη του βασιλια.
 

Μηνύματα
71
Reaction score
4
Απάντηση: lord of the rings

σε αυτό που λες έχεις δίκιο

όμως με την ''λογική'' του Τζακσον θα βγάλει τις απλές εκδόσεις σε 25άρι blu με λίγη βελτίωση και όλα τα έξτρα στο δίσκο της ταινίας
και τις extended σε 50άρι το έργο και σε ξεχωριστό τα έξτρα


υποθέτω ...
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: lord of the rings

Η υπομονη ειναι αρετη, αρα περιμενουμε να δουμε τι θα ειναι τα πρωτα και μετα , ή ψωνιζουμε, ή περιμενουμε.....
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Απάντηση: lord of the rings

σε αυτό που λες έχεις δίκιο

όμως με την ''λογική'' του Τζακσον θα βγάλει τις απλές εκδόσεις σε 25άρι blu με λίγη βελτίωση και όλα τα έξτρα στο δίσκο της ταινίας
και τις extended σε 50άρι το έργο και σε ξεχωριστό τα έξτρα


υποθέτω ...
2.5 ωρες ταινια σε 25αρι δισκακι?Δεν υπαρχει περιπτωση να το κανει αυτο...
Πιο πιθανο ειναι οι ext. εκδοσεις να ειναι σε 2 50αρια...
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.552
Μηνύματα
2.864.077
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top