Make it kid proof

Μηνύματα
288
Reaction score
67
Καλησπερα και καλη χρονια
θελω τη βοηθεια σας για ενα high-system το οποιο πρεπει να ειναι kids proof.

/Για τα ηχεια σκεφτηκα να τα βαλω στον τοιχο με βασεις αντικραδασμικες αλλα δεν ειμαι σιγουρος οτι αυτη ειναι η καλυτερη αντιμετωπιση για το θεμα

/Για τις μοναδες τωρα σκεφτομαι να τις κρυψω μεσα σε καποιο επιπλο; Δεν ειμαι γενικα μεγαλος φαν αυτης της επιλογης αλλα δεν ξερω πως μπορω να προστατεψω τις μοναδες απο τα περιεργα παιδικα ματια και τους μαρκαδορους τους.

Οσοι εχετε εμπειρια και αποψεις βοηθηστε
Ευχαριστω
Α
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.849
Reaction score
77.436
για ποσα παιδιά και τι ηλικίες μιλάμε?
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Δεν υπάρχει kids proof. Οποιοδήποτε σύστημα πρέπει να "κάνετε" το παιδί να το αγαπήσει.

Ο γιος μου μπορεί να φέρει το σπίτι τα πάνω κάτω τα ηχεία θα πάει και θα τα ξεσκονισει και θα μου ρωτήσει αν τα καθάρισε και καλά.
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.903
Reaction score
12.535
Κι εγώ ως πιτσιρικάς φερόμουν άριστα στα ηχεία, αλλά (η αλήθεια να λέγεται) κάτι βελονίτσες και κάτι δισκάκια τα είχα ξεπαστρέψει...

Ίσως γι'αυτό δεν αγάπησα ποτέ αρκετά το βινύλιο (ίσως από την άλλη έφταιγαν και τα βρισίδια και οι φωνές του πατρός όσο εγώ κρυβόμουν). :redface:
 

Μηνύματα
288
Reaction score
67
για ποσα παιδιά και τι ηλικίες μιλάμε?
8 ετω, 3 ετων, 1 ετους
Δεν υπάρχει kids proof. Οποιοδήποτε σύστημα πρέπει να "κάνετε" το παιδί να το αγαπήσει.

Ο γιος μου μπορεί να φέρει το σπίτι τα πάνω κάτω τα ηχεία θα πάει και θα τα ξεσκονισει και θα μου ρωτήσει αν τα καθάρισε και καλά.
μου αρεσει αυτη η προσεεγγιση πιο πολυ σκεφτομαι για ατυχηματα παιχνιδιου.. και τις ζημιες μεχρι να μαθουν να τα αγαπουν.
αν θέλεις κ μια φωτό του χώρου θα βοηθούσε
θα ανεβασω αργοτερα
 

Μηνύματα
92
Reaction score
120
Για τις μοναδες τωρα σκεφτομαι να τις κρυψω μεσα σε καποιο επιπλο; Δεν ειμαι γενικα μεγαλος φαν αυτης της επιλογης αλλα δεν ξερω πως μπορω να προστατεψω τις μοναδες απο τα περιεργα παιδικα ματια και τους μαρκαδορους τους.
Δεν ξέρω κατά πόσο σε βοηθάει, αλλά αυτό είναι το έπιπλο μου μετά από 2 μετατροπές. Έχω βάλει σίτα ηχείων στις πόρτες και η πίσω πλευρά είναι όλη ανοιχτή. Μπορείς να βάλεις τα παιδικά στοπ και όταν το επιτρέψει η κατάσταση, τις αφαιρείς εντελώς. Επίσης στην v2, άλλαξα τα πόδια του επίπλου με 8 ενισχυμένες ρόδες οι οποίες διευκολύνουν αρκετά τα "μέσα-έξω" για αλλαγές, καθαρισμό κλπ.

IMG_7320.JPEG IMG_7319.JPEG IMG_7318.JPEG

Η Αρχική του μορφή ήταν αυτή:
IMG_1696.JPG

Δεν δέχομαι παρατηρήσεις για το χρώμα της δεξιάς πόρτας! Σύμφωνα με τον "αρχιμάστορα" λουστραδόρο, είναι ακριβώς το ίδιο με τις άλλες και είναι η ιδέα μου ότι έχει διαφορά!
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.587
Μηνύματα
2.866.512
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top